Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Voka staadion on kuulsa Hispaania klubi värvides (0)
Jorge Manteca ja Urko Cherta lõid pärast treeningpäeva lõppu eile peaaegu kõigi laagris osalejatega patsu. Jorge Manteca ja Urko Cherta lõid pärast treeningpäeva lõppu eile peaaegu kõigi laagris osalejatega patsu. 

Esmaspäevast kuni reedeni kiiskab Voka staadion oranžides värvides, sest ligemale sada poissi, kel seljas Hispaania klubi FC Valencia särgid, on seal treeninglaagris, mida viivad läbi nimeka klubi kaks noortetreenerit.

FC Valencia noortetreenerid Jorge Manteca ja Urko Cherta rääkisid eilse esimese treeningpäeva lõpus, et ühe nädala jooksul on keeruline õpetada uut treeningmetoodikat. Küll aga saab näidata, kuidas Hispaania ühes tuntud klubis treenitakse. “Me usume, et see on kasulik kogemus nii siinsetele lastele kui ka meile endile,” sõnasid nad.

Marko Kristali kontaktid

Mõlemad mehed tegutsevad igapäevaselt Valencia noorteakadeemias. “Me püüame õpetada noortele, kuidas saada heaks mängijaks ja tulevaseks profijalgpalluriks. Üsna paljud meie akadeemiast on jõudnud Valencia esindusmeeskonda ja mitmed ka rahvuskoondisesse − see tõestab, et meie treeningmudelid toimivad,” sõnas Manteca, kes Chertaga loodab, et sel nädalal algavatel Euroopa meistrivõistlustel kaitseb Hispaania tiitlit, olgugi et kullaheitluses on nende hinnangul tugevad favoriidid ka Saksamaa, Prantsusmaa, Belgia ja mitme teise riigi koondised.

Valencia treeninglaager Vokas toimub suuresti jalgpalliliidu Ida-Virumaa noortetöö koordinaatori, 143 korral Eesti koondist esindanud Marko Kristali eestvõtmisel. “Mul oli isiklik kontakt ühe sellise noortelaagrite korraldajaga. Pakkusin sellist võimalust Sergei Ivanovile [Jõhvi Lokomotivi jalgpalliklubi juht], kes haaras sellest kinni,” rääkis ta.

Vokas on laagris praegu 85 poissi, peamiselt Ida-Virumaalt − Jõhvi, Kohtla-Järve, Sillamäe ja Kiviõli klubidest. Nende kõrval harjutavad aga ka poisid Tallinnast, Pärnust ja Rakverest.

Kristali sõnul on tähelepanuväärne, et nii Manteca kui Cherta, kes praegu Ida-Virumaale saabusid, pole pelgalt Valencia noorteakadeemia treenerid, vaid nad töötavad välja ka klubi treeningmetoodikat. Nad on taolisi laagreid teinud teisteski riikides, muuhulgas isegi Jamaical. “Midagi müstilist nad ei tee. Kuid Hispaania on üdini jalgpalliriik. Nende filosoofia ja suhtumine jalgpalli on väga huvitavad. Nad on palju emotsionaalsemad kui meie Eestis ja saavad lastega väga hea kontakti. Nende treeningutes on mängulisust palju rohkem,” rääkis ta nendest värsketest tuultest, mida Hispaania treenerid endaga kaasa toovad.

Kristal usub, et selline laager pakub poistele vaheldust ja nende siinsetele treeneritele võimaluse vaadata mingeid asju teise nurga alt. “Lastele on see kindlasti tore üritus ka sellepärast, et nad on siin Vokas koos teiste klubide poistega, kellega nad tavaliselt ei tee koos trenni. Treeningud on teistsugused, juba seegi, et seljas on Valencia särk, annab täiendavat indu,” sõnas ta.

Rõõmus õhkkond

Jõhvi Lokomotivi eestvedaja Sergei Ivanovile meeldis Hispaania treenerite puhul kõige enam see, kuidas nad oskavad lapsi kaasa tõmmata. “Kõik toimub rõõmsas õhkkonnas. Sageli lüüakse üksteisele plaksu. Samas on trennid küllaltki intensiivsed,” rääkis ta.

Trennide kõrval toimuvad laagri ajal ka väljasõidud Alutaguse seiklusparki Pannjärvel, Narva kinno ja Rakvere staadionile, kus meistriliiga mängus kohtub sealne Tarvas Tartu Tammekaga. Treeninglaagri lõpus toimub reedel matš laagris osalenud poiste ja treenerite vahel.

Eile pidas osa poisse mikromatši Toila ja Jõhvi võimudega, kus nende vastu astusid platsil teiste seas nii Jõhvi vallavanem Eduard East kui volikogu esimees Teet Enok. Kuigi kaitseliinis tegutsenud Eastil ei õnnestunud takistada värava löömist, ei olnud ta sellest heitunud. “Ei olnud midagi teha, poisid on ikka professionaalid. Ma ise pole oma kümme aastat jalgpalli mänginud. Kuid selline mäng annab endalegi energiat juurde,” sõnas ta.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648