Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Politsei ja kaitseliit harjutavad Alutagusel mässu mahasurumist (0)
2015. aastal toimunud õppuse Kilp sündmuste keskpunkt oli Jõhvis, seekord aga Iisakus ja Mäetagusel. PEETER LILLEVÄLI 

Kaitseliit ning politsei- ja piirivalveamet (PPA) korraldavad 23.-25. novembrini sisekaitseõppuse “KILP 2018”, mis toimub põhiliselt Alutaguse valla territooriumil.

Õppuse käigus harjutavad eri asutused koostööd.PPA jaoks algas õppus juba 19. oktoobril, kui õppuse stsenaariumi järgi laekus esmane info kavandatavate avaliku korra rikkumiste kohta Ida prefektuuri alal. Sellest ajast alates on Ida prefektuuri kriisireguleerimismeeskond otsinud olukorrale lahendusi ning kaasanud sellesse ka teisi Virumaa ameteid, omavalitsusi ja ettevõtteid.

Ida prefekt Tarvo Kruup sõnas, et koostöö eri ametkondade vahel on väga tähtis, et kriisis võimalikult hästi toime tulla. “Kriisiolukorras on vaja kõikide ametkondade maksimaalset panust. Lauaõppuse käigus oleme kaardistanud kohalike omavalitsuste ja piirkonnas asuvate suuremate ettevõtete valmisolekut lahendada erisuguseid elulisi väljakutseid. Sellist teadmist on meil vaja näiteks loodusõnnetuste, pikaajaliste elektrikatkestuste või muude sääraste olukordade ajaks,” sõnas prefekt.

Õppus kulmineerub 23.-25. novembrini toimuva reaalse harjutusega, kus mängitakse läbi eri üksuste tegevus sündmuste lahendamisel. Õppuse kava järgi peavad politseinikud, kaitseliitlased ja teised koostööpartnerid nendel päevadel lahendama massilisi avaliku korra vastaseid ründeid ja erisuguseid kuritegusid ning tuvastama ja kinni pidama relvastatud grupeeringuid.

Õppuse tegevus toimub suuremas osas Alutaguse vallas Iisaku ja Mäetaguse alevikus, aga ka Vinni vallas Tudu alevikus, Mustvee vallas Avinurme ja Lohusuu alevikus ning Lüganuse piirkonnas.

Õppuse ajal kasutatakse imitatsioonivahendeid, näiteks paukpadruneid ja lõhkepakette, mis võivad tekitada häirivat müra. Soovitame mürapelglikud koduloomad võimaluse korral siseruumides hoida.

Liiklejad peavad selles piirkonnas arvestama võimalike liikluskorralduste muudatustega ja järgima politseinike korraldusi. Reede, 23. novembri õhtul ja pühapäeva, 25. novembri pärastlõunal liiguvad õppuse alale ja alalt välja kaitseliidu autode kolonnid. Õppuse korraldajad teevad endast kõik, et kohalikku elu võimalikult vähe häirida.

Õppusel osaleb üle 1000 inimese kaitseliidust, politseist ning ka päästeametist, häirekeskusest, Viru vanglast ja teistest partnerasutustest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648