Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
PABERLEHT 12. JAANUARIL – ebaseaduslik rahaküsimine, geopark, töötute tabeli tipp, Pargi keskuse nägu (0)
Mullu oktoobris asusid Jõhvi vene põhikooli õpilased värskelt renoveeritud koolimajja, kus õppimisvõimalused on varasemast oluliselt avaramad. Ent need ei asenda siiski riikliku õppekavaga seotud õppereise, mille eest aga seadus vanematelt raha küsida ei luba.
MATTI KÄMÄRÄ 

Jõhvi volikogu revisjonikomisjon kontrollis Jõhvi kaht põhikooli ja tuvastas, et koolid küsivad lastevanematelt õppereisideks raha, mida seadus teha ei luba, küll aga peab sellised kulud katma koolipidaja ehk omavalitsus.
***
Maakonna omavalitsusliidu eestvõttel valmib kevadeks Virumaa geopargi arengukava, mille koostamisse kaasatakse nii kogukonnad, omavalitsused kui ka turismi- ja muud ettevõtjad. Virumaa − toona veel Ida-Virumaa geopargi esimese ideekavandi pani keskkonnaministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Asta Tuusti paberile aastapäevad tagasi. Geopark lähtub tema sõnul kohalikest inimestest: see peab loodusväärtused nähtavaks tegema ja majanduslikult kasu tooma.
***
Järgmisel teisipäeval  toob Jõhvi pargi serva ehitatava kaubandus- ja meelelahutuskeskuse arendaja vallavalitsuse ametnike silme ette hoone fassaadi arhitektuurilahenduse, mis jääb aastakümneteks kujundama kogu selle piirkonna välisilmet.
***
Lõppenud aasta viimasel kuul suurenes registreeritud töötus kogu Eestis ja oli mõnekuulise pausi järel taas kõige kõrgem Ida-Virumaal, ulatudes 8,8 protsendini. Töötukassa Ida-Virumaa osakonna juhataja Anneki Teelahk ütles, et kui võrrelda registreeritud töötute arvu aastataguse ajaga, on märgatav siiski positiivne trend. Kui eile oli Ida-Virumaal arvel 5612 inimest, siis aasta tagasi samal ajal 6132. “Ida-Virumaal me ikkagi vahendame tööturule rohkem inimesi, kui sealt tagasi tuleb, aga see ei lähe väga kiiresti, sest arvel on üle 2000 pikaajalise töötu. Pikaajaliste töötute motiveerimine koduseinte vahelt välja tulema, oma oskusi uuendama ja tööturule minema võtab rohkem aega, sest väljakutseid, millega tegelda, on rohkem kui üks.” Teelahk lisas, et töötuid on palju lisandunud just viimastel päevadel, aga see ei ole seotud sellega, et mõnes ettevõttes oleks suurkoondamine.
***
Põhjarannikule andis intervjuu Mai-Liis Palginõmm, kes asendab praegu riigikogusse pürgivat TÜ Narva kolledži direktorit Kristina Kallast. Sel nädalal plahvatas kaks pommi: Postimehe esikülje uudis “Narva kolledžil püsib vaevu hing sees” ja Tallinna kesklinna trammipeatusse ilmunud plakatid eestlastest ja venelastest, mille taga oli Kallase juhitud erakond Eesti 200. Asjade silumist on vajanud nii üks kui teine. Narvalastele on siiski rohkem korda läinud kolledži käekäik kui ühiskonna kihevile ajanud valimisreklaam, kinnitab Palginõmm.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648