Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
PABERLEHT 10. JAANUARIL – lumepudrused tänavad, 100 aastane lahing, laadad suretavad väikepoode (0)
Promenaadil asuva jalakäijate tunneli juures on jalgteed puhastatud nii, et käsipuu on kohati lumme uppunud ning lumevall takistab selle kasutamist.
PEETER LILLEVÄLI 

Jõhvi tänavate halb hooldus viimaste päevade lumesadude järel tekitab elanikes pahameelt ning vallavalitsus saab pidevalt teateid probleemsete tänavate kohta. Tänavatele kogunenud lumepuder ning sahkade tekitatud vallid teevad liikumise iseäranis raskeks jalakäijatele ning vallavalitsus saab aina signaale kehvade tänavaolude kohta. “Tunnistan, et paljuski on see pahameel põhjendatud. Mulle helistatakse ka isiklikult palju ning isegi kell 6 hommikul on teatatud probleemsetest tänavatest,” kinnitas vallavanem Martin Repinski. Eile tegi vallavanemale sellekohase arupärimise ka reformierakondlasest volikogu liige Maris Toomel.
***
Sel pühapäeval saab Pagari mõisa juures aimu sellest, kuidas toimusid lahingud saja aasta eest Vabadussõjas. Näidislahingus taaselustatakse tükike sõjaajaloost ning Eesti sõdurid koos baltisakslastest koosneva Balti pataljoniga astuvad taas vastu bolševikele, et peletada nad Narva jõe taha. Pagari lahingut taaslavastati esimest korda juba 2007. aastal. Nagu varasematelgi kordadel, löövad kohapeal kaasa kaitseliitlased ja sõjaajalooklubid.
***
56 kohalike väikepoodide omanikku ja müüjat pöördus Kohtla-Järve linnavalitsuse poole palvega vähendada väljastatavate laadalubade arvu: nende sõnul toimub viimastel aastatel siin nii palju laatasid, et väikepoodide pidamine muutub Kohtla-Järvel ja Jõhvis mõttetuks.
***
Viis tuntud ehitusfirmat esitasid septembri lõpus hinnapakkumised  Kohtla-Järvel Järve linnaosas spordi- ja tervisekeskuse ehitamiseks, ent linnavalitsus pole hanke võitjat välja valinud ega hanget ka nurjunuks tunnistanud. Spordikeskuse rajamine on aga vaid üks osa Kohtla-Järve linnavõimude kavandanud suurest spordilinnakust, mis pidanuks hõlmama ka staadioni ja jäähalli renoveerimist, kunstmuruga jalgpalliväljaku ehitamist ja muid objekte. Euroopa Liit on selleks eraldanud 6,7 ja Eesti riik kolm miljonit eurot. Seniste hangete põhjal paistab, et selle rahaga ei õnnestu ehitada isegi spordikeskuse esimest etappi.
***
Nädalavahetusel toimuv 101kilomeetrine vastupidavusvõistlus “Taliharja vanakuri” toob Ida-Virumaale poolsada seiklussportlast, kes peavad peamiselt pimedas läbima hõredalt asustatud metsi ja rabasid. Start antakse Alajõel, lõpetatakse Pannjärvel. Võistlusrada läbib mitmeid erilisi loodusmaastikke, näiteks Agusalu looduskaitseala mandriluitelisi rabasaari ehk kriivasid, Kivinõmme maastikukaitseala ürgseid metsamassiive ja Kurtna maastikukaitseala järvederikkaid nõmmemännikuid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648