Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Valitsus eraldas raha maade sundvõõrandamiseks (0)
Põhja-Kiviõli karjäär. PEETER LILLEVÄLI 

Valitsus otsustas täna eraldada keskkonnaministeeriumile ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile Lüganuse vallas Põhja-Kiviõli II põlevkivikarjääri mäeeraldise territooriumil paiknevate maade sundvõõrandamiseks miljon eurot. 

Vabariigi valitsuse reservist sai majandus- ja kommunikatsiooniministeerium 940 000 eurot ning keskkonnaministeeriumile 60 000 eurot. Raha kasutatakse nii maade sundvõõrandamiseks kui protsessi ettevalmistamiseks.

Nii peaminister Jüri Ratas kui ka rahandusminister Toomas Tõniste rõhutasid valitsuse pressikonverentsil, et sundvõõrandamine on kõige viimane samm, millest ükski osapool pole esmajärjekorras huvitatud.

Mõlemad märkisid, et valitsuse reservist miljoni euro eraldamine annab nüüd võimaluse edasiseks aruteluks ja pakkumuse esitamiseks. Rahandusministri sõnul läheb nüüd edasist pakkumist tegema maa-amet.

Kiviõli Keemiatööstuse OÜ esitas taotluse kinnistutele seatud kasutusvalduste sundvõõrandamiseks 11. novembril 2009.

2017. aastal oli Põhja-Kiviõli II karjääris aktiivset tarbevaru 13,8 miljonit tonni, millest maakasutusõiguse alal 5,8 miljonit tonni. Ülejäänu asub vaidlusalustel kinnistutel, kus põlevkivi varu suurus on ligikaudu 8,5 miljonit tonni, millest 8 miljonit tonni on kaevandatav.

Riigi maksutulu varu kaevandamisest ja töötlemisest on ligikaudu 55 miljonit eurot.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648