Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Viru Sputnik sai jagu Eesti meistrist (0)
Viru Sputniku kangelane võidumängus oli väravavaht Aleksandr Passõnkov, kes tõrjus 51 Tallinna Vikingi hokimeeste pealeviset. 

Eesti meistrivõistlustel viimasel kohal olev Kohtla-Järve Viru Sputnik lõhkas üllatuspommi, kui alistas võõrsil liidrikohal oleva Tallinna Vikingi 5:3.

Peale selle, et meeskondi lahutab turniiritabelis kuristik, olnuks Viru Sputniku võidule selles mängus ebamõistlik panustada muudelgi põhjustel. Kui Viking on korralikult komplekteeritud võistkond, kus teeb kaasa ka mitmeid Eesti koondise mängijaid, siis Viru Sputnik suundus Tallinna kõigest kahe viisikuga.

Viru Sputnik oli saanud eelmises voorus 4:14 koslepi Tartu Kalev Välgult. Viikingite hetkevõimsusest rääkis ilmekalt päev varem toimunud purustustöö lähima jälitaja Narva PSK üle skooriga 9:1. Pealinna meeskond polnud tänavuse hooaja senipeetud kümnest mängust normaalajal kaotanud ühtegi. Üheksa võidu kõrval oli vaid üks allajäämine lisaajal Narvale. Kohtla-Järve meeskonnal oli seevastu üheksa kaotuse kõrval vaid üks võit normaal- ja üks lisaajal.

Kahe viimase aasta magusaim võit

Ometigi näitas Viru Sputnik, et eelnevate mängude ajalugu ei maksa midagi ja iga mäng algab nullist.

Viking läks küll 35. minutiks 3:1 juhtima ja tundus, et võtab endale kohustusliku võidu suuremate probleemideta ära. Ent kohe tuli Artur Ganzvindilt vastuvärav ja sekund enne teisele vaheajale minekut realiseeris Aleksandr Petrov karistusviske.

Kuigi Viru Sputniku põhimeeste puhkehetked jäid üürikeseks ja väsimus võttis üha enam võimust, õnnestus Aleksandr Medvedevil oma meeskond 52. minutil juhtima viia. Viking pani peale meeletu surve, ent Viru Sputnik suutis oma värava puutumatuna hoida. Kui kohtumise lõpuminutitel tuli viikingitel väravavahi asemel platsile kuues väljakumängija, kasutas sellise riski võtmise ära Petrov, kes saatis litri tühja väravasse, tehes sel päeval skoori juba kolmandat korda.

Viru Sputniku klubi eestvedaja Sergei Konõšev tõdes, et viimane kolmandik oli mängijatele eriti raske, sest kahe viisikuga mängides olid kõik väsimusest kokku kukkumas. “Ent poisid olid erakordselt tublid ja pidasid vastu,” sõnas Konõšev, nõustudes, et see võit oli Kohtla-Järve meeskonna kahe viimase hooaja kõige suurem kordaminek.

Eriliselt silmapaistva mängu tegi taas Viru Sputniku väravavaht Aleksandr Passõnkov, kes tõrjus kohtumise jooksul koguni 51 pealeviset. Võrdluseks:  viikingite puurivahil oli tööd poole vähem. “Saša Passõnkovi ees võttis hiilgava mängu eest kogu meeskond mütsi maha. Ta on vaieldamatult praegu Eesti liiga parim väravavaht,” tõdes Konõšev.

Samas tunnustas ta kogu meeskonda. “Kõik pidasid hoolega kinni treener Anton Nekrassovi mänguplaanist. Kaitses õnnestus vältida rumalaid vigu, mida meil eelnevates kohtumistes on ikka ette tulnud. Väga tublilt said hakkama ka meie noored poisid Pavel Prokopenko, Harri Koll ja Artjom Lobin,” rääkis klubi juht.

Heitlus poolfinaali nimel

Konõšev möönis, et eelmise päeva suur võit Narva üle võis Vikingit kuigipalju uinutada. “Nad võisid mõelda, et kui juba Narva pihuks ja põrmuks tehti, siis meiega ei teki mingeid probleeme. Samas näitas see mäng, et tänavu on meeskondade tase ühtlustunud. Heal päeval võivad kõik kõiki võita ja näitasime, et meiegi pole selles osas erand,” arutles ta.

Viru Sputniku jaoks olid kolm võidetud punkti ülitähtsad heitluses neljanda koha pärast, mis annab pärast põhiturniiri lõppu võimaluse jätkata heitlust tiitli nimel poolfinaalides. Viienda koha meeskonna jaoks saab hooaeg põhiturniiriga läbi.

Kohtla-Järve meeskond on nüüd neljandal kohal olevast Tallinna Pantrist kõigest ühe punkti kaugusel. Ent pealinna meeskonnal on jäänud pidada veel viis, kohtlajärvelastel vaid neli mängu.

Heitluses viimase poolfinaalikoha pärast on kaaluka tähtsusega 14. veebruaril Kohtla-Järve jäähallis toimuv omavaheline mäng.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648