Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Transi painab teise poolaja needus (0)
Adjam Kuzjajevi käe all pole Narva Transil õnnestunud 11st meistriliiga kohtumisest mitte ühtegi võita. Adjam Kuzjajevi käe all pole Narva Transil õnnestunud 11st meistriliiga kohtumisest mitte ühtegi võita.

Põhjaliku uuenduskuuri teinud ja taas medalikonkurentsi sekkuda ihkava Narva Transi jaoks on hooaja algus olnud üks suur pettumuste jada ning kuue vooru järel pole kirjas veel ühtegi võitu.

Kui heita pilk ka eelmise hooaja lõppu, siis pole peatreener Adjam Kuzjajevi hoolealused meistriliigas võidurõõmu tunda saanud juba 11 mängu järjest. Eriti õnnetult on Transil läinud kahes viimases kodumängus, kus loodeti võtta kaks võitu, aga tuli leppida kõigest ühe punktiga.

Eduseis halvab mängu

Laupäeval ei saanud Trans jagu meistriliiga autsaiderist Rakvere Tarvast, kes teenis Narvas klubiajaloo esimese meistriliiga punkti. Trans läks küll 2:0 juhtima, kuid mängis edu maha.

Transi ründaja, Aserbaidžaani koondises mänginud Rivzan Umarov viis oma meeskonna ette ka teisipäeval Paide vastu, kuid teisel poolajal lasti endale lüüa koguni kolm väravat ja viimase minuti värav kapten Roman Nesterovskilt ei päästnud enam kaotusest.

Transil on kuue vooruga kogunenud kõigest neli punkti ja see ei anna enamat kaheksandast kohast.

“Ei oskagi kohe midagi mõistlikku kosta, miks meil on hooaeg nii kehvasti alanud,” tunnistas klubi president Nikolai Burdakov, kes on tuntud selle poolest, et kui meeskonnalt loodetud tulemusi ei tule, siis vahetab ta peatreeneri välja.

Ta kinnitas, et Adjam Kuzjajevit ta esialgu vallandama ei hakka, kuid mõningad klubisisesed ümberkorraldused on plaanis.

Kuzjajev ütles klubi kodulehe vahendusel, et viimases kaotusmängus ei tegutsenud tema mängijad sama agressiivselt nagu vastased. “Jällegi polnud me endas kindlad. Nagu eelmiseski kohtumises alustame hästi, aga seejärel saab ind otsa. See on psühholoogiline küsimus. Me ei taju end väljakul mängu valitsejatena kohtumistes, kus peame seda olema,” kinnitas ta.

Leegionärid pole lootusi õigustanud

Tähelepanu väärib, et Transi mäng on sel hooajal korduvalt  ära vajunud teisel poolajal. Kui kuue kohtumise avapoolaegade koguskoor on Transi kasuks 5:2, siis teise poolaja numbrid on 5:12.

Nikolai Burdakovi sõnul võib sellest välja lugeda, et kõigi mängijate füüsiline vorm pole olnud hooaja alguseks piisavalt heal tasemel. “Eduseisu sattudes ei osata platsil enam mõistlikult tegutseda. Väga raske on välja mõelda, mida peaksime teisiti tegema, et lõpuks võitma hakata,” arutles ta.

Samas tõdeb klubi president, et palgatud võõrmängijad ei ole seni neile pandud lootusi täitnud. “Arvasime enne meistrisarja algust, et saime mitme hooaja järel endale korralikul tasemel leegionärid, aga tegelikult ei ole nad oodatud taset näidanud,” rääkis ta.

Oodatust kahvatumalt on seni esinenud ka 2013. aasta meistriliiga suurim väravakütt Vladislav Ivanov, kes pole sel hooajal veel ühtegi väravat löönud. “Ta pole seni jätnud kuigi veenvat muljet. Ta lööb peale küllaltki harva, räägimata skoori tegemisest,” sõnas Burdakov.

Punktilisa pole Transil esimese ringi järelejäänud mängudes sugugi lihtne hankida, sest eeloleval laupäeval minnakse võõrsil vastamisi teisel kohal oleva Nõmme Kaljuga, seejärel tuleb kodumäng Pärnu linnameeskonnaga ja avaringi lõpetuseks võõrustatakse kodus praegust liiga liidrit Tallinna Infonetti.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.