Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Toila sihib HITO vastu esimest meistritiitlit (0)
Jaanuaris toimunud Ida-Viru karikafinaalis jäi peale HITO. Laupäeval ihkab Toila Voka spordihoones kell 14 algavas mängus võita lõpuks meistritiitli. 

Toila on kahel aastal järjest üritanud Ida-Viru korvpallimeistri troonilt tõugata Kohtla-Järve HITOt − mullu jäi finaalis puudu üks punkt. Kolmas katse tuleb sel laupäeval Voka spordihoones. 

Ida-Viru meistrivõistluste põhiturniiril kohtusid Toila ja Kohtla-Järve meeskonnad kahel korral ja mõlemad olid võidukad ühel korral. Jaanuari alguses oldi vastamisi ka karikafinaalis, kus 65:53 jäi peale HITO.

Toila kuues mängija on publik

Et põhiturniiri võitis Toila, andis see neile õiguse pidada  finaal koduväljakul. See on märkimisväärne eelis. HITO treener Margo Tali teab, et Voka spordihoone on tavaliselt kõva lärmi tegevatest Toila poolehoidjatest tulvil. “Toila mängijad on seal saalis oma marulise kodupubliku ees alati võidunäljas ja heas hoos. Meie asi on säilitada külm pea ja teha oma asjad rahulikult ära,” rääkis Tali.

Toila treeneri Peeter Söödi arvates kujuneb laupäevane mäng finaalile tüüpiliselt närviliseks. “Arvan, et võidab see, kes teeb vähem vigu. Kuid põnev ja tasavägine peaks finaal kindlasti tulema,” arvas ta, lootes samas, et kodupublik aitab tema meeskonna kõik peidus olevad varud välja tuua.

Tali meelest saab määravaks ka tahtmine. “Oleme väga palju omavahel mänginud ja kõik mängijad teavad üksteise oskusi ja võimeid läbi ja lõhki. Võidab meeskond, kes suudab end hooaja lõpus paremini kokku võtta,” arvas ta.

Siim Lauri osalemine küsitav

Söödi arvates on üheks võtmeteguriks, kuidas õnnestub neil ohjata HITO liidrit Siim Lauri, kes mängib tänavusel hooajal Eesti meistriliigas Rakvere Tarvas. Kui hooaja esimesel poolel oli ta põhiliselt varumeeste pingil, siis jaanuarist alates on peatreener Andres Sõber usaldanud talle üha rohkem mänguaega. Ta on Tarva eest osalenud 22 meistriliiga mängus, olnud platsil keskmiselt 12 minutit ja visanud 4,7 punkti mängus.

Ent Toila kergenduseks ei pruugi Laur laupäevases finaalis üldse platsile tulla. Praegu käivad Eesti meistriliigas veerandfinaalseeriad. Tarvas on jäänud Pärnu vastu mängudega 1:2 kaotusseisu. Kui reedel õnnestub seis viigistada, siis ootab pühapäeval ees otsustav mäng. “Sel juhul Siim kõigi eelduste järgi laupäeval meie eest mängima tulla ei saa,” sõnas Tali, mööndes, et Laur on küll HITOs väga oluline mängija, ent mitte asendamatu. “Peame hakkama saama nendega, kes on. Valikupuudust meil pole. Kõik ülejäänud on rivis.”

Toilal peaksid Peeter Söödi sõnul laupäeval platsile tulema kõik põhimehed peale Veiko Simmi, kes pole viimastel kuudel saanud töökohustuste tõttu enam mängida. Teiste seas peaksid kohal olema ka Peep Belbaum ja tänavu Tallinna Kalev/TTÜsse kuulunud Jalmar Joosep Saar, kelle puudumine andis tunda karikafinaalis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648