Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Toila katkestas HITO võiduseeria (0)
Riho Unt (esiplaanil) on ainus Ida-Virumaa korvpallur, kes saanud maakonna mainekaima meistritiitli nii KK HITO kui ka Noto Outlet/Toila meeskonna ridades. 

Laupäeval Vokas peetud Ida-Virumaa korvpallimeistrivõistluste finaalis sai rohkem kui saja pealtvaataja marulisel kaasaelamisel võidu Noto Outlet/Toila, kes alistas tiitlikaitsja, seitsme eelmise korra võitja Kohtla-Järve KK HITO 60:49.

Finaali järel silmnähtavalt kõige rõõmsam inimene saalis oli alates 2009. aastast viis aastat järjest KK HITO eest maakonna meistriks tulnud, neist viimasel korral, 2013. aasta kevadel finaalis just oma koduvalla meeskonna vastu mänginud ja seejärel Toila võistkonda siirdunud Riho Unt. “Magus oli see muidugi, võita on alati hea,” nentis Unt.

Igavese teise needusest vabaks

Ta meenutas kohe eelmise aasta finaali ühepunktilist allajäämist, kus alguses viskas ta 15 sekundit enne lõppu Toila eduseisul ise kolmese korvirõngastki mööda. “Eelmise aasta kaotus on meeles siiani. Seekord võidukal laupäeval autasustamisel seistes oli muidugi tundeid mitmeid. Võit võiduks, aga minule on hitokad ikkagi omad kamraadid. Senini ja ilmselt ka edaspidi teen tegelikult ju enamiku pallitreeninguid koos nende poistega Kohtla-Järvel ning natuke kahju oli mul nendest ka,” tunnistas vokalane.

Sel aastal eelmise kevade finaalitriller ei kordunud. Põhiturniiri võitmisega finaaliks koduväljaku eelise saanud Noto Outlet/Toila juhtis kogu mängu, kuigi vahe läks lõplikult rohkem kui ühe viske võrra suuremaks alles kolmanda veerandaja lõpus.

Undi arvates olid võidu võtmeks meeskonna ühtne meelestatus ja agressiivne kaitse ning ka kogenum vahetuspink. “Kui kodumängudes oleme suutnud skoorida palju, siis seekord mitte, aga HITO tabas veel halvemini, seis räägib enda eest,” ütles Unt.

Viimast toonitas ka võitjatest parimaks tunnistatud meeskonna eestvedaja Andrus Lehismets. “Otsustavaks said meie parem kokkumäng ja hea kaitse. Lasta hitolastel visata ainult 49 punkti ei ole lihtne ülesanne. Kindlasti aitas kaasa ka koduväljak. Sel hooajal ei kaotanud me kodus ühtegi mängu, nii et meie fännid olid meile väga-väga suureks toeks.”

Ühtlasi murdis Toila igavese teise needuse, sest lisaks eelmisel kahel hooajal meistriliiga finaalis kaotamisele kaotati viimati HITO-le jaanuarikuus maakonna karikafinaalis ning nädal enne maakonna meistrivõistluste finaali ei saadud Eesti meistrivõistluste teises liigaski esikoha mängus võitu, siis jäädi Paides peetud finaalturniiril teatavasti alla Tormale. Kui 14 korda järjest meistrivõistluste finaalis mänginud KK HITO on tiitli võitnud 12 korral, siis Toilale oli see läbi aegade esimene maakonna meistritiitel.

“HITO-l on praegu rasked ajad. Edvard Trummi ja Margo Tali lahkumisega muutus võistkonnas nii mõnigi asi. Kunagi ei tea, kuidas järgmisel aastal võistkond komplekteeritakse, aga hetkel on tunne küll selline, et Toila on natukene kindlam ja teravam kui HITO. Ennustama siiski ei hakka, ajame oma joont edasi ja teeme ikka hitolastel elu raskeks,” ütles Lehismets.

Kas HITO ajastu lõpp?

HITO treener Margo  Tali ütles, et kui oma meeskonna kaitsega oli ta rahul, siis rünnakul oli liidritel väga kehv päev. Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et vabaviskeid tabati alla 50 protsendi ehk 21 viskest tabas vaid 9. “Oli näha, et Toila võidunälg oli finaalis suurem: nad võitlesid meie mängijatest rohkem,” tunnistas Tali.

Ei suutnud HITOt võidule aidata ka Siim Laur, kes tuli meeskonda aitama Eesti meistriliiga veerandfinaalseerias Rakvere Tarvas − Pärnu KK  neljanda ja viienda mängu vahepäeval.

Tali ei osanud  ennustada, kas HITO võitude seeria on murtud korraks või pikemaks ajaks. “Meistriliigas on aastaid olnud neli võrdset meeskonda − lisaks meile ja Toilale ka Remeks ja Askele. Kõik on võimelised meistritiitli pärast võistlema ja paljugi sõltub meeskondade komplekteeritusest nii kogu hooajaks kui ka mängudeks eraldi,” ütles Tali, tuues näiteks, et sel hooaja põhiturniiril viimaseks jäänud Remeks on väga tugev, seda juhul, kui mänguks kõik oma paremad kokku saab.

Kui meistritiitel on jagatud, siis pronksiomanik selgub sel pühapäeval Maidlas, kus pronksimängus on vastamisi Kiviõli SK Askele ja Kohtla-Järve Remeks.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648