Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sternhof kavaldas Toila üle (0)
Kiviõli/Lüganuse mängijate rõõmupidu − karikafinaalis alistati kindlalt favoriit Toila.Kiviõli/Lüganuse mängijate rõõmupidu − karikafinaalis alistati kindlalt favoriit Toila. 

Ida-Viru meistrivõistlustel esiliigas mängiv Kiviõli/Lüganuse meeskond tegi suurüllatuse, alistades maakonna karikafinaalis kindlalt 88:76 meistriliigas mängiva Toila. 

 

Kivõli/Lüganuse läks avaminutitest peale kohtumist juhtima. Juhtis poolajaks juba 17 punktiga. Kuigi teisel poolajal õnnestus Toilal vahet vähendada, siis lähemal kui 8 punkti jõuda ei õnnestunud.

Sternhof leidis õiged mängijad

Kiviõli/Lüganuse meeskonna eestvedaja ja mängija Risto Lindeberg tõdes, et päris uhke tunne on 40aastaselt saada hakkama oma senise harrastussportlase karjääri suurima õnnestumisega − võita maakonna karikas. “Kõik mehed olid tublid, aga võit oli suuresti meie treeneri Priit Sternhofi teene. Ta tajub ikka maru hästi olukordi ja tunneb mängijaid ning oskab õiged mehed õigel ajal platsile saata ja teised puhkama kutsuda,” sõnas Lindeberg, kes ise käis finaalis platsil vaid lühikeseks ajaks kohtumise lõpus, kuid on olnud selle meeskonna kooshoidja.

Finaalmängus oli üle platsi mees 27aastane 188 cm pikkune Taago Pikas, kes tõi 34 punkti ja võttis 16 lauapalli. Paar aastat tagasi Ida-Viru esindusmeeskonda Eesti meistrisarjas kuulunud Tõnis Uueküla panustas 21 punkti ja 11 lauapalli ning Henry Tammann 17 punkti ja 11 lauapalli. “Neil kolmel oli seekord eriti hea päev ja Priit nägi selle avaminutitest peale ära. Võtsime kohtumist pingevabalt. Priit ütles ka, et meie polnud favoriidid ja seetõttu puudus võitmise kohustus,” rääkis Lindeberg.

Pööre jäigi tulemata

Toila meeskonna eestvedaja Peeter Sööt arvas, et mängijad ei olnud  karikafinaaliks päris hästi häälestunud. “Ilmselt istus mängijate peades teadmine, et vastas on ikkagi esiliiga meeskond ja küllap see mäng õnnestub varem või hiljem oma kasuks pöörata. Aga nii nagu kohe alguses asi käest läks, nii jäigi. Kui saimegi korraks natuke lähemale, tuli kohe valus kolmene vastu. Vastasel oli päris hea päev, ka nende visketabavus oli hea ning korvi all ja lauavõitluses mängiti meid samuti selgelt üle,” tunnistas ta.

Kuigi Toilal jäi vigastuste tõttu mitu mängijat karikafinaalist kõrvale, oleks Söödi hinnangul olnud jõukohane võita ka nende meestega, kes platsile said tulla. “Peep Belbaumist tundsime enim puudust, ta oleks korvi all suutnud rohkem vastu hakata,” arvas Sööt.

Ehkki Ida-Viru esiliiga meeskond näitas karikafinaalis koha kätte nii meistriliigas kui ka Eesti teises liigas mängivale meeskonnale, ei tõtta Kiviõli/Lüganuse  järgmiseks hooajaks kõrgemale tasemele lendama. Esimene eesmärk on Risto Lindebergi sõnul võita tänavu esiliiga, kus praegu ollakse seitsme võiduga kaheksast mängust liidrid.

“Eks meilgi nagu mitmetel teistel Ida-Viru meeskondadel on mängijad töö tõttu mööda Eestit laiali. Kui mängude graafik  läheks tihedamaks, siis muutuks mängijate kokkusaamine küllaltki raskeks. Praegu käivad kohalikud mehed kolm korda nädalas trennis ja nädalavahetuseks peetavaks üheks mänguks tulevad teised kaugemalt appi. Vähemalt 8 meest on meil tänavu igal mängul kohal olnud. Kui peaksime aga mängima ka nädala keskel, siis oleks juba märksa keerulisem,” arutles Lindeberg.

17. korda toimunud Ida-Virumaa korvpalli karikafinaalist tehti esimest korda ka teleülekanne, mida kommenteeris Delfis Toomas Nõmmiste.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648