Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe on kullakursilt maha jäämas (0)
Sillamäe Kalevi kangelane oli Daniil Ratnikov, kes lõi Sergei Pareikole otsustava viigivärava ja just tema teenis oma meeskonnale kaks penaltit.

Alanud hooajaks kuldmedali võidu sihiks seadnud Sillamäe Kalev on avaringis põhilistele konkurentidele hulga kalleid punkte ära andnud ja kullakursil püsimiseks tuleb liikuda kui miiniväljal, sest eksimisvõimalusi on napilt.

Esmaspäeva õhtul pakkusid valitsev meister Tallinna Levadia ja mullune hõbe Sillamäe Kalev nauditava ja haarava väravarohke vutilahingu, mis kulmineerus skooriga 3:3.

Koondise mehed aktsioonis

Mõlema meeskonna jaoks oli tegu esimese sel hooajal päris murul peetud mänguga. Kuigi ilm oli jahe ja tuuline ning lõpuminutid mängiti Sillamäel juba hämaruses, jätkus liiga tippklubide kohtumises tuld, sädet ja põnevust lõpuvileni.

Sillamäe pääses 14. minutil Andrei Sidorenkovi penaltist juhtima. Poolaja lõpp oli aga Sillamäele õudusunenägu. 42. minutil pudistas väljajooksul palli Sillamäe väravavaht Mihhail Starodubtsev ja eemale põrganud palli tulistas tühja väravasse ligemale sada korda Eesti koondist esindanud poolkaitsja Dmitri Kruglov. Mõni minut hiljem pääses taas lahtisele pallile trahvikastis esimesena jaole Kruglov, kes suunas selle efektse üle puusa löögiga väravanurka.

Teise poolaja 62. minutil oli Sidorenkovil jälle põhjust sättida pall 11 meetri märgile. Tema võimsa pommlöögi püüdmiseks polnud Eesti koondise väravavahil Sergei Pareikol taas mingitki lootust.

Ometigi tuli Sillamäe poolehoidjatel peagi jälle ärevad hetked üle elada. Mullu sügisel kohtumises Inglismaaga edukalt Wayne Rooneyt ohjanud noor äärekaitsja Artur Pikk, kes pälvis Briti meedia tähelepanu sellega, et pidi kohe pärast mängu sõduri vormis kasarmusse aega teenima minema, andis täpse terava tsenderduse värava ette. Pallini jõudis esimesena samuti Eesti koondise eest enam kui paarikümnel korral mänginud Ingemar Teever ja suunas peaga selle väravavõrku.

Ometigi ei andnud Sillamäe Kalev alla. Surve kandis vilja, kui neli minutit enne lõppu õnnestus Aleksandr Dubõkinil kukkumise pealt suunata pall värava ette, kus Daniil Ratnikov selle väravasse lükkas. Ratnikov oli selles mängus Sillamäe meeskonna kangelane nii selle viigivärava, kahe teenitud penalti kui aktiivse tegutsemise eest.

Viigist rõõmu polnud

Viigi üle polnud kumbki kange rõõmus. “Vajasime võitu, aga seda ei tulnud. Oli õnne, et olin õigel ajal õiges kohas ja lõin viigivärava. Midagi jääb meie mängus kogu aeg puudu. Oleksime pidanud pärast 1:0 eduseisu mängu saatuse juba esimesel poolajal ära otsustama, aga lasime hoopis endale lüüa kaks täiesti arusaamatut väravat,” tõdes ta.

Sillamäe peatreener Sergei Frantsev arutles, et kui publiku jaoks võis sellise süžeega mäng olla huvitav, siis treeneri jaoks oli see närvesööv. “Need kaks järjestikust väravat esimese poolaja lõpus tulid justkui mingis hetkeuimas,” oli ka tema hämmingus.

Samas tunnustas ta meeskonda, et nad võitlesid lõpuni. “Meie eelmise hooaja tuumiku kutid on ikka tugeva iseloomuga. Mul on vedanud, et saan sellistega töötada. Praegu on veel kõik ees. Küll me kaotatu tasa teeme,” lubas Frantsev, kelle juhtimisel võitis Sillamäe Kalev eelmise hooaja lõpus 17 mängust 16 ja kerkis viiendalt kohalt teiseks.

Levadia peatreener Marko Kristalil oli samuti etteheiteid oma meeskonna kaitsetööle. “Kui lastakse endale nii lihtsalt väravaid lüüa, siis ei ole küsimus taktikalises asetuses. Igaühel tuleb lihtsalt kaitses oma mehed korralikult kinni võtta. Siin aga lasti esmalt eest ära joosta, siis tehti trahvikastis niisugune hüpe, mida parimates kung fu filmides ka ei tehta,” kirjeldas ta piltlikult olukordi, mis Levadia kahjuks penaltiga lõppesid.

Kristal arvas, et Sillamäe on hea meeskond, mis alles hakkab hoogu üles võtma. “Eks neil ole vaja paremat väljakut kui tänane. Seal tuleks nende tehnilisem mängustiil paremini esile,” sõnas ta.

Sillamäe Kalevi president Aleksandr Starodubtsev tunnistas, et pole oma meeskonnaga senisel hooajal sugugi rahul. “Meie mängul polegi justkui midagi hullu, ometigi oleme põhilistele konkurentidele kaotanud. Uued võõrmängijad pole meeskonda veel soovitud moel sulandunud. Samas loodan, et meeskonna mäng hakkab paremini sujuma. Kuid meil ei ole palju aega. Oleme juba palju punkte põhilistele konkurentidele kaotanud. Kui tahame püsida kullaheitluses, siis väga palju me enam vääratada ei saa. Peame edasi liikuma justkui mööda miinivälja,” tõdes ta.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.