Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe Kalevis on toimunud suur värskenduskuur (0)
Sillamäe Kalevi poolkaitsja Deniss Tjapkin võiks kasvu poolest olla ka edukas korvpallur. Eile hommikul toimunud trennis lasigi peatreener Deniss Ugarov jalgpalluritel hoopis korvpalli patsutada. Ehk aitas selline vaheldus uutel mängijatel üksteist paremini tundma õppida. Sillamäe Kalevi poolkaitsja Deniss Tjapkin võiks kasvu poolest olla ka edukas korvpallur. Eile hommikul toimunud trennis lasigi peatreener Deniss Ugarov jalgpalluritel hoopis korvpalli patsutada. Ehk aitas selline vaheldus uutel mängijatel üksteist paremini tundma õppida. 

Sillamäe Kalevi mullusest põhikoosseisust on enamik mängumehi lahkunud, peatreener Deniss Ugarov peab lühikese ajaga üksteist vähe tundvatest meestest löögivõimelise rusika kokku saama.

 

Juba järgmisel laupäeval, 5. märtsil on Sillamäe Kalev Eesti meistriliiga oma tänavuses avamängus vastamisi Nõmme Kaljuga.

Üle poole põhimeestest läinud

Platsile peaks tulema ka viimastel hooaegadel Sillamäe Kalevi kaptenipaela kandnud kogenud äärekaitsja Andrei Sidorenkov, kuid seekord hoopis Nõmme Kalju särgis. Kalju peatreenerina teeb meistriliigas debüüdi samuti Sillamäe poolehoidjatele väga hästi tuttav ja lugupeetud mees Sergei Frantsev, kes Ida-Viru klubi 2014. aastal hõbedale tüüris, kuid kelle teenetest mullu mais loobuti.

Sidorenkov ja Frantsev on vaid kaks näidet Sillamäe Kalevi eelmiste hooaegade eredate nimede kohta, kes nüüd tegutsevad hoopis teiste klubide värvides.

Mullustest põhimeestest on lahkunud suurim väravakütt Jaroslav Kvassov, kaitsjad Marius Cinikas, Igor Tšeminava, Tihhon Šišov, poolkaitsjad Giorgio Russo, Janar Toomet, Kõrõlo Silitš ja Deniss Vnukov.

Viimasena pakkis Sillamäel oma asjad meeskonna loovamaid mängijaid ja suuremaid väravalööjaid, poolkaitsja Daniil Ratnikov, kes suundus tema isa juhendatavasse Tallinna Levadiasse. Muuseas, ka Sergei Ratnikov oli veel 2014. aasta kevadel Kalevi peatreener.

Sillamäe Kalevi president Aleksandr Starodubtsev selgitas, et Ratnikovist loobuti kahetsustundega. “Kuid ta ise polnud ka päris kindel, mida ta soovib. Kord ta tahtis ära minna, siis jälle jääda. Mõtlesime, et kui ta ühtelugu kõhkleb, siis on meeskonna huvides parem lasta tal minna,” sõnas ta.

Tugev ründeliin

Eelmise hooaja põhimeestest jätkavad Kalevis väravavaht Mihhail Starodubtsev, kaitsjad Igor Dudarev ja Aleksandr Ivanjušin, poolkaitsja Deniss Tjapkin ja ründaja Aleksandr Volkov. Meeskonna nimekirjas on eelmisel suvel Indoneesiast naasnud 2014. hooaja meistriliiga suurim väravakütt Jevgeni Kabajev, kel on aga praegugi veel käsil vigastusest taastumine. “1. märtsist saab Ženja hakata normaalselt treenima. Mänguvormi tõusmiseks kulub muidugi veel aega,” tõdes Starodubtsev.

Uutest mängijatest on üks tuntumaid lätlasest ründaja Vitalijs Zils, kes kõmmutas eelmisel aastal Narva Transi eest küll 13 väravat, ent uut lepingut siiski ei teeninud, kuna president Nikolai Burdakovi hinnangul jäi tal vajaka stabiilsusest. Starodubtsevi hinnangul on Zils väga hea ründaja. “Ootame temalt ühtlast mängu ja palju väravaid,” sõnas Starodubtsev.

Tema hinnangul on Kalevi ründeliin komplekteeritud hästi ja olulist panust ootab ta ka Venemaa ründavalt poolkaitsjalt Aleksandr Savinilt, kes on kuulunud nii Volgogradi Rotori, Peterburi Dünamo, FK Sotši kui mitmete teiste klubide ridadesse. “Rahulik ja tasakaalukas, hea väravatajuga mängija,” iseloomustas värsket “ostu” klubi president.

Teistest Eesti klubidest liitusid Sillamäega endine Infoneti kaitsja Aleksandr Semahhin, Levadias, Infonetis ja Transis mänginud Maksim Lipin ning mullu Infonetti kuulunud Prantsuse kodakondsust omav Kassim Aidara, kes oli 2013. aastal Sillamäe Kalevi suurim väravalööja. “Aidara ise tunnistas, et teda ei usaldatud Infonetis. Meil saab ta taas põhimeheks,” lubas Starodubtsev.

Tagasi on ka keskpoolkaitsja Maksim Paponov, kelle hooaeg jäi 2014. aastal katki, kui jalgpalliliit kahtlustas teda kokkuleppemängudes. “Ta kahetses toimunut ja ütles, et tahab väga jalgpalli mängida. Me anname talle võimaluse, sest ta on hingelt jalgpalliinimene,” ütles Starodubtsev, lisades, et kuigi Paponovil annab tunda poolteise aasta pikkune mängupaus, peaks ta mängupraktikaga kiiresti vormi taastama.

Veel on Starodubtsev huvitatud endisest Infoneti ja Levadia kogenud poolkaitsjast Deniss Malovist ning ühest Läti kaitsjast. “Kaitseliin on väga noor. Sinna on vaja kogenumaid mängijaid toeks,” leidis ta.

Peatreeneri ametis jätkab Deniss Ugarov, kelle plussiks nimetas Starodubtsev oskust kohandada mängustiili ja taktikat olemasolevate mängijate võimetega.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648