Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Narva võitis kodupubliku võimsal toel pealinna superklubi (0)
PSK üllatav võit valitseva meistri üle pakkus suurt rõõmu nii mängijatele kui ligemale tuhandele narvalasele, kes mängule jäähallis kaasa elasid.

Täielikult vaid Narva hokikooli kasvandikest koosnev PSK meeskond valmistas ligemale tuhandele poolehoidjale meeldiva üllatuse, kui alistas esimest korda sel hooajal valitseva Eesti meistri Tallinna Vikingi lisaajal 5:4.

Pealinna meeskond oli pühapäevases mängus favoriit mitmel põhjusel. Tegu on kahe viimase aasta Eesti meistriga. Tänavuselgi hooajal oli Viking tunnistanud seni toimunud kaheksas mängus vaid võite. Kui Narvas mängivad ainult oma kasvandikud, siis Viking on kogunud kokku Eesti parimad, sekka ka mitmeid välismaalasi.

Ometigi tõestas PSK, et kõva tahtmise korral ja kodupubliku marulisel toel on võimalik kohtumise lõpuks vastase trumbid ära nullida.

Eduseis libises käest

Kohtumine algas tormiliselt ja avakolmandikul said ligemale tuhat Narva jäähalli oma meeskonda toetama tulnud poolehoidjat rõkatada kahel korral. Mõlemal puhul andis põhjuse selleks Aleksandr Bogdanov, kelle tabavatest visetest läks Narva esimese veerandi lõpuks 2:0 juhtima.

“Teise veerandi alguses jätkasime surumist. Oleksime võinud veel vähemalt kolm väravat visata, aga paraku ei olnud õnne,” tõdes Narva PSK peatreener Rais Davletkildejev.

Hoopis pealinna meeskonnal õnnestus üks värav tagasi visata. Ilja Iljin tegi kohe vastuvärava ja skooriks sai 3:1. Viimase veerandi avasekunditel kasvatas Maksim Anohhin narvalaste edu juba kolmeväravaliseks, kuid valitsev Eesti meister ei olnud veel murtud.

Sealtpeale kaldus mäng üha enam narvakate tsooni ja muutus aina tulisemaks. Kohtunikel tuli korduvalt kohtumine peatada, et keevalisi hokimehi üksteise küljest lahutada. Pealinna meeskonna surve kandis narvakate kahjuks ka vilja. Tulid esimene, teine ja pisut rohkem kui minut enne normaalaja lõppu ka tabloole viigiseisu toonud kolmas vastuvärav.

“Kahju, et me ei suutnud eduseisu lõpuni hoida. Kuid lõpuks andis tunda, et meie põhimehed käivad vahetustega tööl − kes elektrijaamades, kes kusagil keevitamas − ega jõua lõpuni võidu joosta proffidega, kes teevad kaks korda päevas trenni,” sõnas Davletkildejev, avaldades lootust, et pärast publikule nii palju rõõmu toonud pühapäevast võidumängu teevad ülemused hokimeestele sellised töögraafikud, mis mängudega paremini kokku sobivad.

Peatreeneri lihtne sõnum

Lisaaja alguseks oli emotsionaalses mõttes eduseisus juba Viking, kes oli raskest seisust välja sipelnud. “Ütlesin poistele, et teeme nüüd nii, et pärast poleks põhjust rääkida, et mängisime jälle väga hästi, aga kaotasime. Võita on vaja!” meenutas Rais Davletkildejev enne lisaaega meeskonnale öeldud sõnu.

Narvalaste päevakangelaseks sai Aleksandr Bogdanov, kes lõi võiduvärava lisaaja kolmandal minutil. “Bogdanov on tubli. Aga ta viskaks veelgi rohkem väravaid, kui kuulaks rohkem treenerit,” muigas Davletkildejev, pidades silmas, et tema hoolealused kipuvad vahel liiga palju panustama ilusale söödumängule. “Nad tahavad tihtilugu litri sõna otseses mõttes väravasse vedada. Sellise võimsa viskekäega, nagu näiteks Bogdanovil on, tuleks märksa tihedamini litrit eemalt väravale lajatada.”

Peatreeneri sõnul süstis pühapäevane võit valitseva meistri üle meeskonnale enesekindlust, et tänavusel hooajal ollakse võimelised heitlema ka kuldmedalite pärast. “Põhiline on see, et mängime endiselt oma poistega. See meeldib publikule ja tänu sellele elab Narva hoki veel kaua. Pealinna puhul ma nii kindel ei ole. Seal jätkub pidu vaid niikaua, kuni on raha, et mujalt mängijaid kokku osta,” ei jätnud teenekas treener rivaale tögamata.

Narva PSK eest tegi hea mängu ka väravavaht Vitali Belov, kes tõrjus 48 pealeviset. Tema ametivend Vikingi väravasuul Anatoli Sizov kaitses ära 34 viset.

Viru Sputnik kaotas suurelt

Teine Ida-Viru klubi Kohtla-Järve Viru Sputnik sai samas voorus suure kaotuse − 4:14 − Tartu Kalev Välgult. Võrdsena püsis mäng vaid esimesel kolmandikul, mille Viru Sputnik võitis 2:1. Teisel kolmandikul lagunes Kohtla-Järve meeskonna mäng täiesti ja 20 minutiga lasti endale lüüa seitse väravat.

Sel laupäeval on Viking ja Narva taas vastamisi, kui mäng toimub Tallinna uues Tondiraba jäähallis.

Viking on liider 25 punktiga. Narva jääb ühe enampeetud mängu juures maha kuue punktiga. Kolmandal kohal olev Tartu Kalev Välk on Narvast nelja punkti kaugusel.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.