Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kui punkte ei tule, lendab treeneri pea (0)
Aleksei Jagudini juhendamisel sai Narva Trans sel hooajal 11 mängust kaks võitu, neli viiki ja viis kaotust.

Narva Transi jalgpallimeeskonna peatreeneer Aleksei Jagudin jagab paljude oma ametivendade saatust – kui oodatud võite ei tule, peab koha vabaks tegema järgmisele.

“Kui tulemust ei ole, siis vastutab selle eest esimesena peatreener. Otsustasin, et endistviisi enam edasi minna ei saa, peame tegema mingeid muudatusi,” põhjendas Narva Transi president Nikolai Burdakov eile Aleksei Jagudini eemaldamist meeskonna peatreeneri kohalt.

Uueks lootsiks saab Toštšev

Burdakovi sõnul ei ole siiski tegu Jagudini lõpliku vallandamisega, vaid tema “ajutise puhkusele saatmisega”, mis kestab vähemalt teise ringi lõpuni ehk juuli keskpaigani. “Las ta puhkab natuke. Küllap on ta ka ise stressis sellest, et loodetud tulemusi pole tulnud. Mängijate jaoks on ehk ka parem, kui neid juhendab vahepeal keegi teine,” arutles ta.

See keegi teine on  eile 45aastaseks saanud Nikolai Toštšev, kes mängis poolkaitsjana nii Transis kui mitmetes teistes Ida-Viru klubides.  Ta tegutseb praegu Narva ja Sillamäe noortevõistkondade treenerina. Tema treenerikarjääri üheks suuremaks õnnestumiseks on aga Sillamäe Dina tüürimine tänavu kevadel hõbemedalile Eesti saalijalgpallimeistrivõistlustel.

“Ma loodan, et tal õnnestub värske pilguga leida meeskonnast üles peidus olevad reservid. Võimalik, et tuleb midagi muuta treeningutes või mänguks häälestumisel. Saime hooaja alguses kokku hea koosseisu. Oleme näidanud, et suudame kohati võrdselt mängida kõigi meistriliiga klubidega, aga midagi jääb kogu aeg puudu,” kirjeldas Burdakov praegu liigas kõigest kümne punktiga seitsmendal kohal oleva meeskonna olukorda.

Kevadel lootis Trans naasta medalinõudlejate sekka. Nüüd, kui juba kolmandik hooajast hakkab mööda saama, jäävad narvalased esikolmikust maha juba 12 punktiga.

Võitluslik erilise iluta mäng

Kui üle-eelmises voorus üllatas Trans pika ebaõnnestumiste jada järel meistriliiga liidri Nõmme Kalju alistamisega, siis läinud reedel kaotati Ida-Viru derby‘s Sillamäele 0:1.

Kahe Ida-Viru meeskonna vahel käis armutu võitlus iga ruutmeetri pärast ja mängu ilu sel päeval palju polnud.

Esimesel poolajal läks Transil korda suruda mäng pisut sagedamini Sillamäe poolele, kuid ohtlikke olukordi luua ei õnnestunud. Teise poolaja keskpaigast alates hakkas mängu kontrollima üha enam Kalev ja 75. minutil tuli ka teenitud tasu. Sidorenkov andis terava nurgalöögi, väravaesiselt põrkas pall otsajoone suunas. Otse piiri pealt õnnestus Kvassovil lükata see peaga aga värava ette, kus sellele sai esimesena jaole kõige lühem mees Daniil Ratnikov, kes palli mõne meetri pealt peaga väravavõrku kõksas.

Transi võimalused viigivärava löömiseks suurenesid 85. minutil, kui Deniss Vnukov sõitis jalgadega sisse Tanel Tambergile ja kohtunik Sillamäe poolkaitsjat punase kaardiga karistas. Kuid ka enamuses olles ei suutnud Trans enam Sillamäe väravale tõsist ohtu kujutada.

Sillamäe Kalevi kapteni Andrei Sidorenkovi sõnul olid selle mängu võtmesõnad  üks ühe vastu duellid ja standardolukorrad. “Hea, et suutsime ühe ära kasutada,” sõnas ta.

Kalevi peatreeneri Sergei Frantsevi sõnul ei võimaldanud väljaku kehv olukord Kalevil näidata oma tavapärast mängu. “Mängu ülesehituses tuli seetõttu teha korrektiive. Tehnilisi sooritusi polnud mõtet üritadagi.  Kogu aeg käis platsil vaid kõva heitlus,” kirjeldas ta toimunut ja tunnustas värava löönud Daniil Ratnikovi oskuse eest olla õigel ajal õiges kohas. “Aga väravate löömine ongi tema töö.”

Narva Transi väravavaht Roman Smiško tunnistas sisselastud väravas enda eksimust.  “Võib ju video pealt uurida, kas pall läks juba enne üle otsajoone või mitte. Kuid selle taha pole mul mõtet oma õigustuseks pugeda. Oleksin pidanud palli üle juba enne kontrolli saavutama. Tundsin, et  jalgades ei olnud enam piisavalt jõudu,” rääkis ta.

“Jalgpallis ongi paraku nii, et piisab ühest eksimusest, et kogu mäng nässu läheks. Täna eksisin mina, teine päev eksib keegi teine ja nii neid punkte meil ei kogunegi,” rääkis ta pettunult, lisades, et Sillamäele jäädi pisut alla ka füüsilise seisundi poolest.

Aleksei Jagudin tundis kahetsust, et Vitali Andrejevi vahetamine Artjom Škinjovi vastu 71. minutil  ei toonud loodetud muutust. “Võtan selle piinliku kaotuse enda peale,” vahendas klubi koduleht tema sõnu.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.