Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kohtla-Järve naised tulid Eesti meistriks (0)
Kohtla-Järve Everesti hokinaiste rõõm võidetud meistritiitli üle.
FJODOR BENETIS

Kaheksa aasta pikkuse vaheaja järel peetud Eesti naiste jäähokimeistrivõistlustel tuli esikohale Kohtla-Järve HC Everest.

Nelja naiskonna osavõtul peetud turniiril kindlustas Everest meistritiitli viimasel, Tallinnas peetud etapil, kus Viljandi Fuuriad alistati 9:0, Tartu Säde 1:0 ja Tallinna Roosad Pantrid 3:1.

Meistrivõistluste jooksul peetud üheksast kohtumisest võitis Kohtla-Järve naiskond kaheksa. Ainus kaotus tuli avaetapil Viljandis peetud kohtumises, kui jäädi 0:2 alla Tartu Sädele. Everest kogus 24, Säde 16 ja Roosad Pantrid 13 punkti.

Emad ja tütred ühes naiskonnas

Viljandi Fuuriad tegid hokis alles esimesi samme, kuid nendegi areng oli meistrisarja käigus silmanähtav. Everesti ühe kogenuma mängija Svetlana Tsupsmani sõnul olid kolm ülejäänud võistkonda tasemelt küllaltki võrdsed ja seetõttu kõik nende omavahelised mängud tasavägised. “Võidud tulid väga raskelt ja pidime igas kohtumises maksimaalselt pingutama,” tõdes ta.

Naiste meistrivõistlustel mängiti kolmeetapilises turniirisüsteemis, kus igal etapil pidi iga võistkond ühel päeval pidama kolm kohtumist. Kui tavapäraselt mängitakse hokis kolm 20minutilist kolmandikku puhast aega, siis Eesti naiste meistrivõistlustel kestsid mängud 2×15 minutit ja mänguseisakutel pandi kell seisma vaid kohtumise kahel viimasel minutil.

Eesti naiste jäähokimeistrivõistlusi peeti viimati 2009. aastal kolme naiskonna osavõtul ja siis tuli ülekaalukalt Eesti meistriks Kohtla-Järve Viru Sputnik. Mitmed tollase võistkonna liikmed läksid mullu üle HC Everesti ja moodustasid ka tänavuse aasta meistrinaiskonna tuumiku. Kuigi meistrivõistlusi pole vahepealsetel aastatel toimunud, on Kohtla-Järve hokihuvilised Tsupsmani sõnul enda lõbuks jätkuvalt harjutanud ja käinud jäähallis litrit taga ajamas ka koos meestega. Vahetevahel on osaletud ka lühikestel turniiridel.

Kuus Kohtla-Järve Everesti hokinaist käisid tänavu talvel Eesti jääpallinaiskonnaga ka maailmameistrivõistlustel Hiinas.

Tsupsmani sõnul on naiskonna ealine skaala väga lai, ulatudes 19.-49. eluaastani. Naiskonnas mängivad nii emad kui ka nende täiskasvanud tütred. “Aga on ka noori emasid, näiteks kaks neist käisid mängude vahel oma beebisid toitmas,” rääkis ta naiskonna siseelust.

Tulevikus Balti liigasse?

Järgmisel hooajal plaanib Kohtla-Järve Everest pääseda mängima Balti naiste hokiliigasse, kus on märksa tugevamad vastased kui Eesti meistrivõistlustel.

Äsjase Eesti meistritiitli võitmisega on aga Everesti naiskond kerkinud üheks favoriidiks Ida-Virumaa aasta parima võistkonna tiitlile. Võistkonnaaladel võib see suure tõenäosusega jääda sel aastal ainsaks meistritiitliks, mida Ida-Virumaa võistkonnad on võitnud.

Mullused Eesti meistrid Narva PSK jäähokis ja Narva United saalijalgpallis sel aastal tiitlit kaitsta ei suutnud. Narva Transi jalgpallimeeskonna väljavaated tulla meistriks pole praeguse seisuga kuigi suured. Korvpallis, võrkpallis, käsipallis ja ka teistes pallimängudes Ida-Viru võistkondi meistriliigades ei osale. Iseasi, kui kõrgelt maakonna parimate sportlaste valijad naiste jäähokit võrdluses teiste aladega hindavad.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.