Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kaks mõõna nurjasid Narva tagasituleku tippseltskonda (0)
Kuigi Ida-Viru klubide jaoks keskpärasel hooajal jäid mõlemad meeskonnad seatud eesmärkidest kaugele, osutus tibude lugemise ajaks Kalevi lend siiski pisut kõrgemaks ning neljast omavahelisest mängust võideti Transi kolmel korral.Kuigi Ida-Viru klubide jaoks keskpärasel hooajal jäid mõlemad meeskonnad seatud eesmärkidest kaugele, osutus tibude lugemise ajaks Kalevi lend siiski pisut kõrgemaks ning neljast omavahelisest mängust võideti Transi kolmel korral. 

Ida-Viru selle sajandi edukaim vutiklubi Narva Trans tegi küll kahe eelmise niru hooajaga võrreldes tänavu sammu edasi, ent kevadel seatud eesmärk sekkuda taas medalite jagamisse jäi siiski kättesaamatuks ja leppida tuli kuuenda kohaga. 

 

“Lootused ei täitunud,” andis klubi eestvedaja Nikolai Burdakov kolme sõnaga hinnangu lõppenud hooajale.

Kaks hävitavalt mõjunud kaotust

Transi hooaeg oli väga heitlik − vahel mängiti nagu vanadel headel aegadel võrdselt medalimeeskondadega, samas tuli sisse ootamatuid kaotusi liiga nõrgematelt meeskondadelt. Muu hulgas õnnestus koguni kahel korral jagu saada ka tänavu meistriks tulnud Tallinna Florast, kes kaotas kogu hooaja jooksul kõigest kuus mängu.

Kevadel liitusid Transiga Levadia endine väravavaht Roman Šmiško ja keskkaitsja Aleksei Jahhimovitš. Piiri tagant võeti pärast kümnete mängijate läbisõelumist ründajateks lätlane Vitalijs Zils ja ukrainlane Volodõmõr Kilikevitš. Hooaja keskel liitus nendega veel Dmitri Barkov Venemaalt. Uut arengusammu oli põhjust loota ka oma noortelt Artjom Škinjovilt, German-Gurii Lvovilt ja teistelt. Selline koosseis andis põhjust uskuda, et tippseltskonda naasmine ei ole vaid tühipaljas unistus.

See tunne sai kinnitust avavoorudes. Esmalt purustati Pärnu, seejärel tehti viik nii valitseva meistri Levadia kui Infonetiga. Ka tänavu meistritiitli pälvinud Flora vastu suutis üle 90 minuti oma värava puutumatuna hoida. Siis tuli aga lisaminutitel külma dušina värav soomlaselt Sakari Tukiainenilt ning see valus kaotus tõi kaasa pika ja sügava mõõna.

Trans tuli sellest välja alles pärast seda, kui suvel sai võimaluse meeskonda tüürida Tadžiki päritolu Adjam Kuzjajev. Tema käe alla leidis Narva meeskond taas võidusoone ja kerkis tabelis Sillamäe Kalevi kannule. See edulugu sai otsa karikasarja mängus Nõmme Kalju vastu, kus eduseisus olles lasti normaalaja lõpuminutitel lüüa endale viigivärav ja lisaajal veel üks. Sellest hoobist Trans enam ei toibunud − oktoobris-novembris saadi viiest mängust vaid üks viik.

Nikolai Burdakov nõustus, et need kaks kaotust jätsid rohkete vigastuste kõrval tänavusele hooajale kõige negatiivsema jälje. “Eriti kahju oli allajäämisest Nõmme Kaljule. See kaotus oli suur moraalne löök kogu meeskonnale. Meid vedas alt väravavaht Šmiško. Lootsin temalt kogu hooaja jooksul ausalt öeldes enamat,” tõdes ta, lisades, et Ukraina pikakasvulisele kogenud väravavahile uuel hooajal Transis tööd enam ei pakuta.

Suur verevahetus ootab ees

Klubi president ütles, et töökoht öeldakse üles kõikidele võõrmängijatele. “Vaid Dmitri Barkovile üritame leida uut klubi. Kui see ei õnnestu, siis võib ta meie juurde jääda,” sõnas ta.

Vitalijs Zils lõi küll 13 väravat, kuid Burdakovi hinnangul oli Läti ründaja hooaja jooksul ebastabiilne. “Mõnes mängus oli ta päris hea, siis jälle vajus täiesti ära,” rääkis ta.

Ka oma noortelt ootas Burdakov ühtlasemat esitust. “Sinjavski oli päris tubli, kuid ka tal tuli kehvemaid mänge sisse. Škinjovi segas terve hooaja jooksul seljavigastus, mille põhjustele pole ka arstid jälile saanud. Lvoviga ei saanud me hooaja teises pooles enam arvestada, sest sellise suhtumisega jalgpallis kaugele ei jõua,” oli ta karmilt otsekohene.

Adjam Kuzjajev on aga Burdakovi usalduse võitnud ja jätkab ka uuel hooajal. “Ma näen, et ta tahab edu saavutada. Proovime koos leida meeskonda igasse liini sellised uued välismängijad, kes tõesti tahavad end parimast küljest tõestada,” ütles Burdakov.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648