Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Ida-Viru koondis ameeriklastest jagu ei saanud (0)
Kuigi Ida-Viru korvpallurid suutsid hoida kogu kohtumist tasavägisena, panid ameeriklased siiski oma võimsuse ja osavuse lõpuks maksma. Kuigi Ida-Viru korvpallurid suutsid hoida kogu kohtumist tasavägisena, panid ameeriklased siiski oma võimsuse ja osavuse lõpuks maksma. 

Ida-Viru koondisel õnnestus ameeriklaste meeskonnale Oklahoma OnPoint Hoops sitkelt vastu hakata, kuid lõpuks tuli siiski kümne punktiga alla jääda ning nõnda said vastased oma tänavusel Eesti turneel kolmandal katsel esimese võidu. 

 

Jõhvi spordisaali tulnud paarsada pealtvaatajat said osa tasavägisest kohtumisest. Poolaja kaotas Ida-Virumaa vaid ühe punktiga 41:42. Teist pooleaega domineerisid küll rohkem pikemad ja võimsamad ameeriklased, kuid idavirulased ei lasknud vahet nii suureks käriseda, et mängust pinge oleks kadunud.

Laurilt 34 punkti

Kui mängida jäi veidi alla minuti, õnnestus kaotusseisu vähendada viiele punktile, kuid otsustavatel hetkedel olid Atlandi ookeani tagant kohale lennanud mehed siiski kindlamad ja võtsid 86:76 võidu.

Kaks kolmandikku Ida-Viru meeskonna punktidest tuli kahelt mehelt. Eelmisel hooajal Rakvere Tarvases mänginud Siim Laur näitas, et on heas vormis ka tänavu hooaja eel, ja viskas 34 punkti. Ida-Viru meistrivõistlustel Toila eest mängiv Veiko Simm panustas 21 punkti. Ida-Viru eest mängisid veel Rasmus Luud (6 punkti), Margo Tali (6), Jarko Kool (4), Indrek Kuldmaa (2), Ülar Sala (2), Roel Burov (1), Toomas Valdre ja Germo Reimer.

Ida-Viru meeskond on Oklahoma meeskonnaga kohtunud nüüd kuuel sügisel. Mängude suhe on 4:2 ameeriklaste kasuks. Ida-Virumaa oli võidukas 2011. ja 2012. aastal.

Kokkumängu harjutamiseks üks trenn

Siim Lauri sõnul oli selline kohtumine hea võimalus enne hooaja algust vaadata, mis seisus pärast suve keegi on. “Pealegi on selline mäng igale korvpallurile põnev väljakutse. Iga päev ju ameeriklaste vastu mängida ei saa,” tõdes ta.

Laur rääkis, et hea oli pika aja järel taas mängida meestega, kellega viimati oli ta koos platsil üle-eelmisel hooajal, kui HITO veel meistriliigas kaasa lõi. “Nüüd olid lisaks veel mitmed noored poisid ka juures. Rünnak tuli kohati veel enam-vähem hästi välja, aga kaitses jäime ikka ühtelugu hätta ja lasime ameeriklastel end päris kergesti üle mängida,” sõnas ta.

Samas tõdes Laur, et tunda andis ka seekordse Ida-Virumaa koondise vähene kokkumäng. “Vaid ühe ühistrenni saime teha päev enne mängu,” lausus ta. Selles osas oli esimest korda Eestis Oklahoma meeskonnal väike eelis: nemad olid juba pidanud kaks kohtumist − meistriliiga klubide Rakvere Tarvase ja Valgaga −, mis mõlemad kaotati rohkem kui 20 punktiga.

Laurile jätsid hea mulje noored Germo Reimer ja Indrek Kuldmaa. “Loodetavasti saavad nad sel hooajal Eesti teises liigas HITO eest mängides hästi hakkama. Ega meeste mänguga harjuda ole alguses kerge. Hoopis teistsugused kehad on vastas. Germo oskab hästi läbi murda ja sööta ning tal on ka hea vise. Indrekul on oma pikkuse kohta samuti väga hea vise, aga tal tuleb veel jõusaalis kõvasti vaeva näha, et end korvi all edaspidi kindlamalt tunda,” rääkis ta.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648