Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
HITO tahab kodusaalis avada euroliiga võiduarvet (0)
Üks Virumaa võistkonna põhitegijaid on 196 cm pikkune Indrek Kuldmaa, kes euroliiga avaetapil Liepjas viskas keskmiselt 17,6 punkti mängus. 

Alates tänasest on Jõhvis näha hulganisti pikki noormehi, kes mängivad reedest pühapäevani toimuval korvpalli Euroopa noorteliiga EYBL teise etapi turniiril.

Reede hommikul kella 9st kuni pühapäeva lõunani peetakse Jõhvi spordihallis 20 kohtumist, kus kolme Eesti meeskonna kõrval teevad kaasa ka Soome, Venemaa, Läti ja Leedu noormehed.

Moskva CSKA ütles viimasel hetkel ära

Jõhvi pidi tulema ka Euroopa klubikorvpalli tippu kuuluva Moskva CSKA noortevõistkond, ent viimasel hetkel selgus, et neid siin siiski mängimas ei näe. “Nad pääsesid Venemaa noortemeistrivõistlustel finaali. Kuna neil jäi palju poisse ka haigeks, siis teatasid nad viimasel hetkel, et ei saa tulla,” ütles Jõhvi turniiri korraldava klubi HITO president Raul Rõõmus, kes võimaldab CSKA asemel turniiril väljaspool arvestust kaasa teha oma klubi 18aastaste noormeeste võistkonnal.

Pisut varem sai selgeks, et maailma teisest otsast ehk Vladivostokist ei jõua kohale ka Primorje Spartak. Nende puhul oli põhjuseks rubla odavnemine. “Neile on nii pikk sõit isegi väga suur kulutus. Nüüd, kus rubla väärtus on nii kõvasti kukkunud, oleksid nad Eestisse tulekuga ära kulutanud peaaegu kogu oma hooaja eelarve,” rääkis Rõõmus, lisades, et Kaug-Ida noormeeste asemel teeb Jõhvis kaasa lõunanaabrite klubi Jurmalast.

Üks Jõhvi turniiri favoriite tuleb Soome linnast Turust. Klubil nimega West Coast All-Stars on liiga avaetapilt kirjas viis võitu viiest mängust, kusjuures enamik neist olid ülekaalukad. Vilniuse klubi SKM-VAPC.LT on saanud seni neli ja Moskva BC Runa kolm võitu.

Virumaa meeskond

Kõik ülejäänud Jõhvis mängivad meeskonnad, kaasa arvatud Virumaa ühisvõistkond HITO/sPORTKUNDA, pole siiani veel ühtegi mängu võitnud.

Raul Rõõmuse sõnul pani HITO euroliigas osalemiseks leivad ühte kappi Kundaga, kust tuli kolmandik mängijatest. “Kuna osa meie noortest läks pärast siin põhikooli lõpetamist mujale, siis poleks me suutnud võistkonna jagu mängijaid kokku saada. Nii kutsusime Kunda appi ja peale selle aitab nende klubi katta ka osa kulusid,” sõnas ta.

Et avaetapil Läti Liepajas kõik viis mängu kaotati, tuleneski osaliselt sellest, et omavaheline kokkumäng oli nõrk. “Meie poisid polnud Kunda omadega varem koos mänginud. Üksteisega harjumine nõudis aega. Lisaks läks kehvasti, et üks meie mängijatest tegi enne turniiri iseseisvalt kõvasti jõutrenni, mistõttu kadus tal viskekäe tunnetus täiesti ära,” selgitas Rõõmus nullile jäämise põhjusi.

Võistkonna peatreeneri Priit Käeni sõnul tahetakse kodus toimuval turniiril kindlasti võiduarve avada. Liepajas kaotati suurelt kaks mängu, ülejäänud kohtumised olid tasavägised. “Jõhvis peaksime oleme suutelised kõigiga võrdselt mängima. Kuigi siia tuleb päris mitmeid huvitavaid mängijatüüpe, kes võivad juba mõne aasta pärast mõne tuntud täiskasvanute klubi uksele koputada, ei ole ükski neist võistkondadest teistest pea jagu üle. Tasub oodata tasavägiseid mänge ja loodame, et meil on abi ka kodupubliku toetusest,” rääkis ta.

Kaksikvennad Kuldmaad

Ühed HITO põhitegijad on 16aastased kaksikvennad Indrek ja Markus Kuldmaa. 198 cm pikkune Indrek mängib tsentri kohal ja tõi avaetapil meeskonna parimana keskmiselt 17,6 punkti mängus ja võttis keskmiselt 10 lauapalli mängus. Temast 8 cm lühem Markus andis tagamängijana 2,2 resultatiivset söötu mängus.

“Sel võistkonnal on praegu veel õpipoisiaeg. Kui poistel tahtmist jätkub ja sellistel turniiridel osalemise kogemusi õigesti kasutatakse, siis võib ka see võistkond saada sama tubliks nagu neist viis-kuus aastat vanemad poisid,” pidas Käen silmas 1993/1994. aastakäigu võistkonda, kes jõudis euroliigas kahel korral finaalturniirile nelja parema hulka ning võitis 2012. aastal hõbe- ja 2013. aastal pronksmedalid.

Oma meeskonna juhendamise kõrvalt kulub Käenil energiat ka turniiri korraldamisele. Täna hommikul kell viis võtab ta rongijaamas vastu Moskva Runa võistkonna. “Üks keerukamaid küsimusi on olnud sajale inimesele majutuse leidmine. Turniiri reeglid on küllaltki ranged. Võimlasse mattidele kedagi magama panna ei tohi. Vähemalt hosteli tasemel majutus peab olema. Kuidagi saame selle nõudmise täitmisega ikka hakkama,” sõnas Käen, kelle sõnul ulatuvad turniiri korraldamise kulud ligemale 10 000 euroni.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648