Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Ameerika "tööotsijad" näitavad täna Jõhvis oma oskusi (0)
Eelmisel aastal osutas Ida-Virumaa koondis Ameerika korvpalluritele südi vastupanu ja murdus alles viimasel veerandil. Kuidas läheb tänavu, saab selgeks täna õhtul. Eelmisel aastal osutas Ida-Virumaa koondis Ameerika korvpalluritele südi vastupanu ja murdus alles viimasel veerandil. Kuidas läheb tänavu, saab selgeks täna õhtul. 

Täna õhtul mängib Ida-Virumaa korvpallikoondis Jõhvi spordihallis Eestis turneel oleval ameeriklaste meeskonnaga Oklahoma OnPoint Hoops, mille mängijad loodavad siinsetes klubides uueks hooajaks töökoha leida.

 

Kahes esimeses mängus on ameeriklased jäänud rohkem kui 20 punktiga alla nii Rakvere Tarvale kui Valga meeskonnale.

Mitu väga huvitavat kuju

Viiendat aastat Oklahoma meeskonna Eesti ringreisi korraldav Ergo Prave tõdes, et  igal aastal on paar mängijat teeninud lepingu siinsetes meistriliiga klubides. Näiteks mullu pääses nõnda Rakvere Tarvasse ääremängija David Haughton, kellega Andres Sõber lõi juba kevadel käed ka algavaks hooajaks.

Kuigi enesekiitmises on Oklahoma mängijad Prave sõnul väga tublid, ei ole esimestes mängudes nende suurepärased oskused veel avaldunud. Tänavuse tuuri alguse suured kaotused tulenevad tema hinnangul nõrgast kaitsemängust ja koostööst. Kuigi võistkond kannab Oklahoma nime, on tegu Ameerika eri nurkadest pärit mängijatega, kes polnud enne Eestisse jõudmist omavahel minutitki koos mänginud. “Esimest korda said nad kokku siin Vinnis,” märkis Prave, täpsustades, et praegu kaheksast mängijast koosneva Ameerika meeskonna “staap” asub Lääne-Virumaal, kus nad Eesti tuuri ajal elavad ja saavad ka trenni teha. Mõned korvpallurid on alles teel Eesti poole.

Prave hinnangul on ka tänavuses koosseisus kolm-neli päris huvitavat mängijat, kes võiksid Eesti klubide huvi äratada. Ta tõi esile 205 cm pikkuse keskmängija Charles Funchesi, kes oma pikale ja atleetlikule kehale vaatamata on samas väga kiire ja suuteline palle ära võtma ka tagaliini mängijatelt. Kohtumises Rakvere Tarvaga säras aga kõige rohkem valgenahaline Michael Garrow, kes viskas 24 punkti ja sai kätte 13 lauapalli.

Kuigi amatööride tasemel mängivad Ida-Viru klubid ameeriklasi ilmselt palkama ei hakka, on nende mängu Prave arvates publikul kindlasti huvitav vaadata.

Korvpallihooaja tippsündmus Jõhvis

Jõhvi kohtumise peakorraldaja Priit Käen tõdes, et kuna Ida-Viru klubi Eesti meistriliigas enam pole, siis võibki tänane kohtumine jääda üheks tänavuse korvpallihooaja tippsündmuseks maakonnas. “Mitmed kohalikud korvpallihuvilised on rääkinud, et tunnevad puudust paari aasta tagustest meistriliiga mängudest Jõhvis. See mäng ameeriklastega on neile väikeseks kompensatsiooniks. Samas on ka hea võimalus võrrelda, milleks on Ida-Virumaa koondis võimeline, sest sellises koosseisus on praegu harva põhjust kokku tulla,” rääkis ta.

Käeni sõnul peaksid Ida-Virumaa eest platsile tulema Siim Laur, kes mullu kuulus Rakvere Tarvasse, kuid sai seal loodetust vähem mänguaega ja liitub tänavu kõigi eelduste kohaselt mõne esiliiga meeskonnaga. Peale tema peaks rivis olema ka Eesti noortekoondisesse kuuluv Siim-Markus Post, aga ka Tõnis Uueküla, Andrus Lehismets, Jarko Kool ja mitmed teised, kes üle-eelmisel hooajal HITO eest Eesti meistriliigas mängisid. “Loodame kokku saada kõik meie praegu parimas konditsioonis olevad mehed, kuid täpne koosseis selgub alles mängu eel,” sõnas Käen, lisades, et meeskonna peatreener on Priit Sternhof.

Aasta tagasi toimunud kohtumises suutsid idavirulased ameeriklastele võrdset vastupanu osutada kuni neljanda veerandi alguseni, mil hoiti kuuepunktilist edu. Kuid siis panid külalised lühikese ajaga oma individuaalse meisterlikkuse maksma ja käristasid mängu lõpuks edu 17 punktile. Ida-Viru meestest hiilgas selles mängus Post, kelle arvele kogunes 37 silma.

Priit Käeni sõnul teeb HITO sel aastal kaasa vaid Eesti teises liigas. “Enamaks meil praegu jõudu pole,” märkis ta. Küll aga on plaanis mitme vanuseklassi võistkonnaga osaleda noorte eurosarja EYBL turniiridel, kus HITO noormehed võitsid mõned aastad tagasi treener Priit Sternhofi eestvedamisel  nii hõbe- kui pronksmedalid.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648