Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Vimberg, Lember ja Zamahhov teavad, kuidas publikut käima tõmmata (0)
Hillar Vimbergil, Ervin Lemberil ja Anatoli Zamahhovil proovi tegemiseks palju aega tarvis ei ole, kuna nad musitseerivad koos juba ammu. HEINO VIMBERG 

Rahvuskultuuride kuu eredamaks sündmuseks tõotab kujuneda festival “Rahvuskultuuride loomepada”, mis läheb Jõhvi kontserdimajas keema eeloleval pühapäeval. Vähemusrahvuste kultuurifestival toimub Ida-Virumaal juba 15. korda ning esimest korda astuvad sel suurel foorumil üles rahvamuusikud Ervin Lember ja Hillar Vimberg Viru-Nigulast ning Anatoli Zamahhov Aserist.

Nädala lõpus Jõhvi kontserdimajja proovi tegema kogunenud muusikud pille kätte võtma ei kiirustanud, vaid vaatasid peaaegu poolteist tundi viimastel reisidel tehtud fotosid ja heietasid mälestusi: suvel sai käidud Kanadas, augusti lõpus aga oli Ervin koos Viru-Nigula rahvamaja kollektiiviga festivalil Moldovas.

“Seal oli äge, ainult et väga palav: õhutemperatuur kerkis 43 kraadini. Kas kujutate ette, kuidas sellise kuumusega meie rahvariietes esineda oli? Päästis see, et kontserdid olid õhtuti ning koos villaste riietega olime endaga kaasa võtnud ka linased − ikka veidi lahedam…”

Pärast mälestuste ja värskete muljete vahetamist asuti proovi tegema. Üldjuhul aga neil ettevalmistuseks palju aega vaja ei olegi − nad on käinud koos laval juba mitu aastakümmet.

Ervin kutsub kontserdimaja kolmandal korrusel kell 13.30 algavale kontserdile ning märgib, et nende laulud on kindlasti arusaadavad kõikidele festivalist osavõtjatele ja külalistele, kelle seas on ka välismaalasi − tekste tõlgib Nikolai Pavlenko.

Ervin võtab kätte akordioni, Anatoli lõõtspilli ja Hillar mandoliini. Kõlavad “Kungla rahvas”, “Mere pidu”, “Rotterdam”, “Aissa” ning paljud teised tuntud ja armastatud laulud.

“Meil on varuks ka üks üllatus,” sõnab Ervin.

Täies mahus saab seda lugu lugeda laupäeval, 22. septembril, ilmunud Põhjaranniku paberlehest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648