Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Arthur Seppern esitles teist Ida-Viru popmuusika raamatut (0)
Arthur Seppern pani kokku mahuka teose Ida-Virumaal kunagi tegutsenud ja praegu tegutsevatest pillimeestest ja lauljatest, kes selles raamatus oma lugusid räägivad. PEETER LILLEVÄLI 

Muusikaveteran ja poliitik Arthur Seppern esitles läinud pühapäeval Kohtla-Järve kultuurikeskuses oma teist Ida-Virumaa muusikaajalugu käsitlevat raamatut.

Esimene Ida-Virumaa kergemuusika ajalugu käsitlev raamat ilmus Seppernil 2001. aastal. “Juba siis tekkis vene muusikute seas küsimus, kas see raamat tuleb ka vene keeles,” rääkis raamatu koostaja, kuidas ta jõudis ideeni anda välja kakskeelne raamat. Uuem trükk käsitleb piirkonna kergemuusika ajalugu aastast 1940 kuni tänapäevani.

“Seda on oluliselt täiendatud, sest paljud, kes praegu on juba endale nime teinud muusikud, olid siis veel lapsed.” Ta tõi näiteks Kohtla-Järvelt pärit Tanja Mihhailova, kes esimese raamatu ilmumise ajal oli veel koolitüdruk, kuid nüüdseks jõudnud profikarjäärini. Sepperni sõnul on teise raamatusse lisandunud ka ajaloolist materjali, mida tal õnnestus saada.

Raamatus on rohkesti pildimaterjali, alates muusikute-ansamblite piltidest, lõpetades auhindade-aukirjade ning  muude dokumentidega. On tekste ajakirjandusväljaannetest, aga ka muusikute endi jutustusi ja meenutusi. Seppern ise täpselt ei tea, kuid arvab, et üle 350-leheküljeline raamat mainib rohkem kui 100 inimest, kes siinsel muusikamaastikul on tegutsenud.

Sepperni raamatu trükiversioon ilmus 100 eksemplaris, kuid suurem osa on välja antud digiraamatuna DVD-plaadil, mis on autori sõnul seetõttu hea variant, et sinna saab teha täiendusi.

Raamatuga on kaasas ka 72 helifaili Ida-Virumaa esitajate lugudega. Sepperni sõnul on nende kvaliteet väga kõikuv, sest need salvestused on võetud vanadelt magnetlintidelt ja helikassettidelt, plaatidelt ja videosalvestistelt.

KUULA: ARTHUR SEPPERN & ZK “Armasta mind”

Autori kinnitusel on raamatul suur tähtsus eelkõige Ida-Virumaal tegutsenud ja tegutsevatele muusikutele. “Me saame võtta selle riiulilt ja näidata oma lastelastele, et näed, missugused tegijad me kunagi olime,” sõnas ta.

Pühapäeval toimunud esitlusele oli tulnud umbes 15 endist ja tegevmuusikut, kellele raamatu autor kinkis digiraamatu Ida-Virumaa levimuusikast.

Üritusel avaldati arvamust, et ega neid maakondi Eestis eriti ilmselt ole, kus oleks välja antud piirkondliku popmuusika ajalugu käsitlev raamat.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648