Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe kultuurikeskus valmistub 70. aastapäevaks (0)
Mõned aastad tagasi renoveeritud Sillamäe kultuurikeskus tähistab oma 70. sünnipäeva.
www.idaviru.ee 

2019. aastal tähistab Sillamäe kultuurikeskus juubelit ning sellele on pühendatud ka paljud kavas olevad üritused.

Sillamäe kultuurikeskuse direktor Alevtina Jermakova rõhutas, et hooaja kava koostades püüavad nad leida erilaadilisi ja -žanrilisi üritusi igale maitsele, kuid nendega samas ka mitte üle pingutada.

“Üritusi on igal pool palju, meil on aktiivsed inimesed, kuid tähtis on ka rahaline pool − kas vaataja saab etendusele või kontserdile minekut endale lubada? Korraldada võib kas või iga päev midagi, kuid kas nendele üritustele ka publikut jagub? Väga palju toimub meil “koduseid” üritusi, artiste aga kutsume kaks-kolm korda kuus. Näiteks detsembris on meil kavas etendus “Ärge jätke naist üksi”.

15. detsembril toimub järjekordne õhtu romansisalongis − see kultuurikeskuse 15 aasta pikkune traditsioon toob alati kokku täissaalid. Seekord on osalema kutsutud Venemaa teeneline kunstnik Galina Fedorenko. Detsembrikuus käib meil juba mitu aastat järjest esinemas teater Baltiiski Dom. Seekord toovad nad kaasa muusikalise muinasjutu “Tuhkatriinu” − see on traditsiooniline jõulukingitus linlastele.”

Detsembrikuu märkimisväärsetest sündmustest tõi Jermakova välja veel heategevuskontserdi “Tee head!”, mille korraldab Sillamäe huvi- ja noortekeskus Ulei ning mille käigus kogutud raha läheb Tartu ülikooli lastekliinikule.

“Jaanuaris laseme inimestel traditsiooniliselt aastavahetuse melust puhata,” rõhutas Jermakova. “Veebruaris aga taastab oma töö Jazz Time Club. 17. veebruaril toimub kauaoodatud sündmus − Eesti vene teatri esietendus “Leppimise kunst”. 23. veebruaril saab Peterburi andeka pianisti Aleksandr Bolotini kontserdiga alguse meie keskuse juubeliaasta. Bolotin on Sillamäe tehase esimese direktori Fjodor Gukovi lapselapselaps ning selle kontserdi pühendab ta oma vaarisale.

26. veebruaril tuleb meile külla meie alaline partner − Peterburi interaktiivne teater Fantazjorõ. 28. veebruaril aga ootame populaarset huumorižanri esindajat Jelena Vorobeid. Märts möödub traditsiooniliselt festivali “Tudengidžäss” tähe all, 13. aprillil aga on kavas kohtumine Rustem Galitšiga, kes on vallutanud linlaste südamed oma luule ja proosa esitamise andega.”

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648