Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kukrusel näeb ehtsat improteatrit (0)
Rednar Annus: “Improteater sünnib kohapeal ja koostöös publikuga. Tegu on Euroopas populaarse vormiga ja midagi keerulist seal pole: tullakse kokku ja mängitakse publiku ees stseene, lugusid ja laule.”
ERAKOGU 

31. märtsil kell 19 näeb Kukruse polaarmõisas eesti ja vene keeles kõlavat improestraadietendust, kus astuvad üles selle žanri kõvad tegijad: Sergei Sobolev (42) Peterburist ja Erki Aule (47) ning Rednar Annus (48) Tallinnas tegutsevast Improteatrist. Muusikalise poole eest kannab hoolt Erki-Andres Nuut.

 

Peterburi täht Sergei Sobolev osaleb Tallinnas Von Glehni teatris toimuval festivalil “Nõmme nali” ja nii leiti, et temaga koos võiks üles astuda paigas, kus on nii eesti kui vene keelt valdavaid inimesi.

“Kaasahaarav ja naljakas” 

Paljud inimesed pole improteatrist kuulnudki, aga Rednar Annus leiab, et võiks teada, sest Eestis on sellega juba kaheksa aastat tegeldud.

“Kui sellega 2010. aastal alustasime, saime kohe aru, et meie publikule on tuttav ja harjumuspärane Stanislavski süsteemist lähtuv režiiteater, kus kõik laval toimuv on lavastaja seatud ja juhitud. Eks sel ole oma põhjused. N. Liidu autoritaarne režiim tahtis ju kõike kontrollida − kaasa arvatud seda, mida näitlejad laval teevad, nii et keegi pidi selle eest alati vastutama.

Ilmselt poleks selles riigis publiku ees toimuvat improvisatsiooni saanud iial lubada, sest keda sa pärast aru andma kutsud, kui keegi midagi valesti ütleb. Improteater aga sünnib kohapeal ja koostöös publikuga. Tegu on Euroopas populaarse vormiga ja midagi keerulist seal pole: tullakse kokku ja mängitakse publiku ees stseene, lugusid ja laule. Sergei puutus improga otsesemalt kokku 2005. aastal Saksamaal. Praeguseks on ka Piiteris mitu truppi, millest kahega oleme juba koostööd teha jõudnud,” tutvustab Annus.

Improteater koosneb tavaliselt lühivormisketšidest, mis johtuvadki publikupoolsetest tellimustest. “Midagi päheõpitult rääkima ei tulda ja suure tõenäosusega saab sõu olema kaasahaarav ja naljakas,” lubab Annus.

Venemaa täht 

1992. aastal konservatooriumi lavakunstiosakonna 15. lennu lõpetanud Annus ise on ka traditsioonilisema teatriga kokku puutunud − 1992-2001 oli ta Vanalinnastuudio näitleja.  Magistrikraadi sai ta 2010. aastal Helsingis, kust ta on enda sõnul tänapäevasemat teatrikäsitlust ammutanud ja sealt ka improteatri pisiku saanud.

“See oli ka minu lõputöö, sest avastasin, et see on niivõrd lahe. Kõikjal Lääne-Euroopas levinud, aga meil nii uus − miks seda meil pole? Hakkasin seda Eestis tutvustama ja praeguseks on meil juba kuus-seitse truppi, kes seda viljelevad,” räägib Annus.

Sergei Sobolev lõpetas 1999. aastal Samara kunstide akadeemia ja 2001. aastal Peterburi riikliku teatrikunsti akadeemia. Aastail 2001-2003 õppis Benjamin Filštinski kursusel. Aastast 2001 on ta Liteinõi teatri näitleja ning osalenud arvukates filmides.

Ta on 2005. aastast tegutseva Vene-Saksa teatrilaboratooriumi Teatr 05 looja ja osaline. 2006. aastal organiseeris Peterburis Venemaa esimese improteatrite rahvusvahelise festivali, kus osales näitlejaid peale Venemaa ka Saksamaalt, Prantsusmaalt ja Belgiast. Jätkuvalt esindab ta Vene improteatrit maailma festivalidel.

Sobolev peaks olema tuttav televaatajaile, kes vaatavad Vene kanaleid, sest ta on mänginud paljudes seriaalides.

Etenduse pilet maksab 6 eurot ja selle saab omandada nii Piletilevist kui kohapeal.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648