Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kontserdimajas näeb kogupere-Karlssonit (0)
Karlsson katuselt (René Soom) koos Väikevennaga (Kaarel Targo) aurumasinat ehitamas. OPERA.EE 

Kolmapäeval, 17. oktoobril on Jõhvi kontserdimajas võimalik näha ja kuulda Ain Mäeotsa poolt Wimbergi libreto järgi rahvusooperis Estonia lavastatud muusikali “Karlsson katuselt”.

Rahvusooperi Estonia solist, bariton René Soom ütleb, et ehkki muusikal “Karlsson katuselt” on mõeldud eelkõige lastele/noortele, on tegu samas kogupereetendusega.

Nõudlikule publikule 

“Lastele on alati kõige raskem mängida ja laval olla − lapsed on väga ausad ja vahetud. Kui suurt ooperit/operetti mängides saab vahel kuskil jala nii-öelda sirgemaks lasta, siis lasteetenduste puhul − eriti mis puudutab kontserti − pole selliseid momente puhtfüüsiliselt võimalik endale lubada. See on nagu sport − kui vahepeal jala sirgeks lased, on raske lõpuni spurtida. Lapsed on heas mõttes väga nõudlik ja tänuväärne publik − vastukaja on kiire ja vahetu,” tunnistab Soom.

Karlssoniga, kellena 41aastane Soom kõnealuses muusikalis üles astub, on mehel nagu enamikul temaealistel side varasest lapsepõlvest. “Mäletame nõukogude aja multifilmi, mis oli enamiku laste lemmikuid, ja raamatut on saanud ka kõik kindlasti omal ajal lugeda. Paljud tänapäeva noored on tuttavad Anu Lambi Noorsooteatris kehastatud Karlssoniga. Aga otse lähedasemat kokkupuudet mul isiklikult kuni käesoleva lavastuseni Karlssoni kujuga pole olnud. Oma rolliga püüan Karlssonilt veidi tolmu ära pühkida ning tegu on veidi erineva tegelasega − võrreldes sellega, keda raamatust ja multifilmidest mäletatakse. Minu Karlsson on rohkem suunatud tänapäevasele lapsele/noorele − milline ta tänapäeva inimesele võib tunduda. Tegu on küll endiselt parajalt paksu mehega, aga ta on tõesti väga parajalt paks − tegu pole üleliia ülekaalulisega. Ja mitte eelkõige mees, vaid naeru ja nalja täis sõber,” tutvustab uus Karlsson.

Uut moodi klassika 

“Karlsson on ilus, ülitark ja parajalt paks mees oma parimais aastais. Ta elab katusel korstna taga, tal on seljal propeller ning tema koduuksel seisab silt: “Karlsson katuselt. Maailma parim Karlsson”. Ja sellele ei saa keegi vastu vaielda! Lavastaja Ain Mäeots: “”Karlsson katuselt” Estonia laval lähtub täpselt kõigest sellest, mis Karlssonis peab olema: siin on üks tore ja end veidi üksikuna tundev poiss, keda kutsutakse Väikevennaks. Siin jaurab Majasokk, hiilivad pätid Fille ja Rulle, siin tehakse muumiat ning muidugi lennatakse Vaasalinna katuste kohal. See on lugu poisist, kes igatseb oma ellu midagi või kedagi täiesti erilist ja kes selle ka saab: maailma parima Karlssoni!” öeldakse Estonia etenduse tutvustuses.

Astrid Lindgreni armastatud lastejutu põhjal on libretist Wimbergil ja helilooja Tauno Aintsil valminud lustlik ning südamlik muusikal, millele on särtsu lisanud lavastaja Ain Mäeots. Muusikal esietendus 6. novembril 2015.

Etendusel astuvad peale Soomi üles Kaarel Targo Väikevennana, Kaire Vilgats Majasokuna, Jassi Zahharov Onu Juliusena, Mart Madiste Fillena ja Aare Saal Rullena.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648