Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kaunis talveaeg kontserdimajas (0)
Oma- ja salapärast Jaan Pehki kuuleb musitseerimas koos Jarek Kasari ning Mari Kalkuniga 27. detsembril kell 19 jõulujahutuskontserdil “Leitud asjad”.
MATTI KÄMÄRÄ 

Jõhvi kontserdimaja juht Marika Pärk loodab, et talvine hooaeg tuleb valge ja helge. Pärk leiab, et pole väga vaja tõmmata piiri, milline kontsert või etendus on rohkem eesti- ja milline venekeelsele publikule. “Projektid on põnevad. Võin öelda, et lastest kuni eakate inimesteni välja − igaüks peaks oma maitsele sobiva leidma, nii need, kes tahavad teatrietendust, kui ka need, kes midagi muusikalisemat.”

Talvehooaja alguseks võib lugeda Vene tähekese Slava kontserti “Avameelselt” (3. detsembril kell 19). Esimene Slava kontsert Jõhvis pälvis sellise publikuhuvi, et see andis Pärgi sõnul julguse ta tagasi kutsuda.

Tohutu publikumenu osaliseks said aasta tagasi Peterburi tantsuteatri Ahvatlus noorhärrad ja 6. detsembril kell 19 näeb etendust “Armastusavaldus: Show vihmas III”. “Kõik, kes tahavad ilusat koreograafiat ja mõnusat emotsiooni saada, on teretulnud,” kutsub Pärk.

Detsembris on kaks lasteetendust − “Uusaasta Fiksi-show” (18. detsembril kell 18) ja “Lumekuninganna” (28. detsembril kell 18) − ning mõlemad on venekeelsed.

Üle pika aja näeb Jõhvis 13. detsembril operetti. Selleks on Carl Zelleri “Linnukaupleja” rahvusooperi Estonia artistide esituses, peaosas on Urmas Põldma. “Üles pannakse täisdekoratsioon, lavaaugus on orkester − nagu operett peab olema.”

Juba mõnda aega pole Jõhvis kuulda olnud rahvusmeeskoori mehist kõla − nüüd laulavad nad Rasmus Puuri dirigendikepi all 22. detsembril kell 17 Mihkli kirikus. Kõlabki Puuri enda teos, kus meenutatakse aega, kui jõule pidi salaja pühitsema. Äratundmisrõõmu peaks kontsert pakkuma paljudele.

Samal päeval kell 18 kõlab kontserdimajas Arsise jõulukontsert, millega kuulus kellade ansambel tähistab oma 25. sünnipäeva.

Tänavu jõuab pühademuusika Jõhvi nime all “Jõulujahutuskontsert. Leitud asjad” (27. detsembril kell 19) ning laval on Jarek Kasar, Jaan Pehk, Mari Kalkun ja Vanalinna hariduskolleegiumi keelpilliorkester. Kolme artisti ühendavad märksõnad on “isikupära” ja “eriline hääl” − neid tunneb kohe ka kinnisilmi ära.

Traditsioonilisel Eesti Kontserdi ja Hennessy aastalõpukontserdil (30. detsembril kell 18) astub üles Tallinna kammerorkester Dmitri Sinkovski juhatusel ning kavas on Vivaldi, Germiniani ja Händel. Sinkovski ise astub üles veel kontratenori ja viiulisolistina.

Jaanuaris tuleb kahe lavastusega Jõhvi kontserdimajja Viljandi teater Ugala. Esmaspäeval, 14. jaanuaril mängitakse Urmas Lennuki näidendit “Meistrite liiga”, kus peaosades säravad Luule Komissarov ja Peeter Jürgens. Teisipäeval, 15. jaanuaril on midagi ka eesti lastele − Ugala teatri muusikaline lastelavastus “Kohtume kell 8 Noa laeval”. Tegu on ühe naljaka ja eriskummalise looga kolmest pingviinist, tüsedast ületöötanud tuvist ja imeilusast liblikast. Selle loo autor Ulrich Hub on saksa lastekirjanik, näitleja ja lavastaja, kes on hulgaliselt auhindu võitnud just nimelt lastenäidenditega.

Uue aasta esimene kontsert on 16. jaanuaril ja selleks on salongilik “Edith Piaf ja II maailmasõda”, kus Üllar Saaremäe loeb katkendeid Remarque’i “Triumfikaarest”, laulab Rebecca Kontus ning musitseerivad Tiit Kalluste, Joel Remmel ja Heikko Remmel.

Kiirustama peaks, et saada piletit 27. jaanuaril kell 17 toimuvale etendusele “Meister ja Margarita” Moskva Mihhail Bulgakovi nimelise teatri esituses. Pärk peab seda uue aasta tähtteatrisündmuseks.

8. veebruaril kell 19 on kontserdimajas taas “MustonenFest”, kus esineb Gurdjieff Ensemble Armeeniast. Kõlabki Armeenia vaimulik ja rahvamuusika ehedas esituses ja autentsetel instrumentidel ning ka kuulsa Armeenia helilooja ja rahvamuusikateadlase, preester Komitas Vardapeti looming.

Veebruar lõpeb 27. veebruaril kell 18 lootusrikkalt lasteetendusega “No oota sa!”, mis on taas venekeelne.

Naistepäeval väisab kontserdimaja Daniil Spivakovski kontsertetendusega “Dialoogid”, kus kõlavad klaverimuusika (Jevgeni Borets) ning Dovlatovi, Zoštšenko, Vonneguti ja Kuprini tekstikatked. Märts sisaldab ka mitmeid põnevaid projekte, mis on kavas kammersaalis.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648