Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Gruusia suursaadik külastas Jõhvi balletifestivali (0)
Tea Akhvlediani: "Jõhvi balletifestival muutub iga aastaga üha märkimisväärsemaks ja olen väga õnnelik, et Gruusia riigiballett, mis on rahvusvaheliselt hästi tuntud, osaleb tänavu sel festivalil." Tea Akhvlediani: “Jõhvi balletifestival muutub iga aastaga üha märkimisväärsemaks ja olen väga õnnelik, et Gruusia riigiballett, mis on rahvusvaheliselt hästi tuntud, osaleb tänavu sel festivalil.” 

Reedel külastas Jõhvit, Narvat ja Kohtla-Järvet Gruusia suursaadik proua Tea Akhvlediani koos kaaskonnaga. Tegu on 2014. aasta aprillist Eestis resideeriva diplomaadi esimese ametliku visiidiga Ida-Virumaale.

Suursaadik Akhvlediani külastas näiteks Jõhvi vallavalitsust, Ida-Viru kutseõppekeskust ja kohalikku Mihkli kirikut. Visiidi kõige emotsionaalsem osa oli Jõhvi balletifestivali külastus, sest Gruusia riigiballett esitas seal parajasti oma kava.

Proua Akhvlediani rõhutas, et on Narvat ja Jõhvit varem korduvalt külastanud, aga ametlikku visiiti pole seni olnud. “Jõhvi balletifestival muutub iga aastaga üha märkimisväärsemaks ja olen väga õnnelik, et Gruusia riigiballett, mis on rahvusvaheliselt hästi tuntud, osaleb tänavu sel festivalil,” ütles suursaadik.

Gruusia delegatsioon lõunatas rahvuslikku kööki pakkuvas restoranis Mimino, mille kohta proua Akhvlediani ütles, et tegu on suurepärase söögikohaga. “Olin kuulnud restorani Mimino kvaliteedist, maitsetest ja edust ning sain sellest nüüd esimest korda ka ise osa. See oli väga-väga hea,” lausus suursaadik.

Proua Akhvlediani nimetas kolme prioriteetse valdkonnana, kus enim koostööd teha, kultuuri, haridust ja ettevõtlust. Suursaadik rõhutas, et haridusteema on Gruusias praegu oluliselt päevakorras. Praeguse valitsuse kolm prioriteeti ongi peale hariduse maksureform − mida tehakse, muide, täpselt Eestit kopeerides −, väikeettevõtete toetus, k.a start-up´id, ja infrastruktuuride arendamine. Viimasest rääkides rõhutas proua suursaadik Gruusia unikaalset asendit Euroopa ja Aasia vahel, kust läbi kulges omal ajal ka ajalooline Siiditee.

Eesti ja Gruusia suhete kohta üldse ütles proua suursaadik, et need on ülimalt tihedad ja kõiki sfääre puudutavad. Eesti on näiteks Gruusia peamisi toetajaid teel Euroopa Liidu ja NATO liikmesuse poole, mis on Gruusia esmane prioriteet. Julgeoleku koha pealt rõhutas proua Akhvlediani, et ei tohi unustada 20 protsenti Gruusiast, mis on siiani okupeeritud.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648