Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Berk Vaher ja Ivan Sergejev sõnaduellis “Tartu või Narva?” (0)
Berk Vaher ja Ivan Sergejev. MATTI KÄMÄRÄ/ILJA SMIRNOV 

Kuna Tartu linna eest võitleb Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna tiitlile kirglikult literaat ja kirjanik Berk Vaher ning Narva eest piirilinna peaarhitekt Ivan Sergejev, otsustas Põhjarannik neile mõlemale esitada ühesugused küsimused − mõttega, et kaks apologeeti just oma linna valud ja võlud välja tooksid.

Mida annab kultuuripealinnaks kandideerimine teie linnale juurde? 

Berk Vaher: Arusaamise, kui palju on Tartul Euroopale pakkuda ja ka Euroopa mõttekaaslastelt õppida globaalselt olulistes valdkondades: keskkonnahoid ja kunstide vastutus selle edendamisel, inimlike suhtlus-, käsitöö- ja loodusoskuste õpetamine virtuaalajastul, vaimse tervise probleemidega tegelemine kunstides, paikkondliku kohavaimu ja subkultuurse paljususe leidlik esiletoomine. Tartus on palju talenti, aga kuna seni oleme harjunud üsna kohaliku kultuuritegevusega, siis paljud suuremate väljakutsete otsijad lähevad ära. Nüüd saame tõestada, et suurte teemade ja rahvusvahelise kultuuriga saab tegelda ka Tartus.

Ivan Sergejev: Põhjuse Narva linna jääda, sinna minna ja tagasi tulla. Kultuuripealinnaks kandideerimine loob perspektiivi ja mõtte nii linnale kollektiivselt kui ka selle elanikele isiklikult.

Täies mahus saab kahe linna patrioodi sõnaduelli lugeda neljapäeval, 25. oktoobril, ilmuva Põhjaranniku paberlehest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648