Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
VIDEO Leia ennast või tuttavaid Narva energiajooksu 6 km jooksu ja kõnni ligikaudu 2000 startija seast (0)

Laupäeval toimunud Narva energiajooksul jäid esikohad Ida-Virumaale 6 km jooksus. Kohtajärvelane Deniss Šalkauskas oli meestest parim ajaga 21.11 ja naistest kõigest 13aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kellest kiiremad suutsid olla vaid viis meest. Lagoda kaotas Šalkauskasele vaid 1.18.

Tubli oli ka Luna-Aleksandra kaks aastat  noorem vend Timur-Daniel, kes tuli üldarvestus 22.  kohale. Kõik kolm treenivad Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis Eesti ühe tuntuma jooksutreeneri Harry Lembergi käe all.

Põhidistantsil, poolmaratoni võttis uue võistluse rekordiga 1.03.55 esikoha favoriit, Dominic Kiptrarus, kes alles kaks päeva varem oli võitnud Oslos teemantliiga etapil 10 000 meetri jooksu. Teise koha sai ja pälvis Eesti meistritiitli Tiidrek Nurme, kes püsis kogu distantsi jooksul keenialase kannul ja jäi finišis talle alla vaid kahe sekundiga. Ida-Virumaa parimana pälvis ajaga 1.11.11 seitsemenda ja Eesti meistrivõistluste arvestuses viienda koha Dmitri Aristov.

Naistest oli parim ja tuli ka Eesti meistriks Leila Luik ajaga 1.18.36. Jõhvilanna Hillevi Velba sai ajaga 1.26.55 kaheksanda koha.

Mati Lillialliku eestvedamisel kaheksandat korda toimunud Narva energiajooksul oli tänavu stardis ligikaudu 4000 osalejat.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.