Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
KUIDAS VALIDA ENDALE SOBILIK LIIKLUSKINDLUSTUS? (0)

 

Levinud arvamuse kohaselt on liikluskindlustuse valiku tegemisel oluline vaid selle hind, sest kohustusliku kindlustusena on see turuüleselt samasugune. Tegelikult pole see nii. Liikluskindlustuse pakkujat valides tuleks pöörata tähelepanu kogu paketile ehk mida kindlustusandja lisaks pakub ning kuidas toimib kahjukäsitlus. Järgevalt annab If Kindlustuse (veebis link https://www.if.ee ) liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg ülevaate sellest, millele tähelepanu pöörata liikluskindlustuse pakkuja valimisel.

Mis on liikluskindlustus ja miks seda vaja on?

Liikluskindlustuse aitab hüvitada sinu poolt teistele tekitatud kahju, kui juhtud liiklusõnnetuses süüdlaseks jääma. Avariis võivad kannatada saada nii teised autod, tee ääres olevad objektid kui ka inimesed, mistõttu võib ühe avarii kahju ulatuda kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Markantsemate juhtumite puhul isegi sadadesse tuhandetesse eurodesse.

Liikluskindlustusega tagatakse Sinu vastutus teiste ees ja nii ei pea sa tekitatud kahju oma taskust kinni maksma. Samuti võid kindel olla, et kui sa ise oled õnnetuses kannataja, siis õnnetuse tekitaja kindlustusselts hüvitab sulle tekkinud kahjud. Liikluskindlustust ei tohi sassi ajada kaskokindlustusega: erinevalt liikluskindlustusest hüvitab kasko sinu enda sõidukile tekkinud kahju ka sellisel juhul, kui õnnetuse ise põhjustasid. If Kindlustuse kaskokindlustuse kohta saab lugeda lähemalt klikkides SIIA (link suunab: https://www.if.ee/eraklient/kindlustused/kaskokindlustus ). <- see vaid veebiversiooni puhul.

Kuidas kujuneb liikluskindlustuse hind?

Liikluskindlustuse hind näiteks If Kindlustuses sõltub mitmest asjaolust: kui võimsa masinaga on tegu, kui vana on omanik ja kus ta on sisse kirjutatud, kui pikk on kindlustamise staaž, kas tal on olnud ka varasemalt kahjusid jms.

Kui sõidukile on määratud lisaks omanikule ka vastutav kasutaja, siis arvestatakse tavaliselt tema andmeid ja ajalugu hinna määramisel. Vastutav kasutaja on enamasti määratud liisingsõidukitele, kus liisingettevõte on omanikuks ja vastutavaks kasutajaks on sõiduki liisija.

Kuna noorel juhil on kindlustusmakse kallim kui kogenud juhil, registreeritakse teinekord lapse kasutuses olev auto vanemate nimele. Sel juhul peab aga paratamatult arvestama, et kui noorel juhil tekib kahju, tõuseb hoopis lapsevanema kindlustusmakse. Samuti ei kogu ilma kindlustuseta noor juht endale kindlustuse staaži, mille arvelt saab ta juba esimese kahjudeta aasta järel soodsama kindlustusmakse. Noorte juhtide kindlustus kallim seetõttu, et statistiliselt põhjustavad nad enda kogenematusest kahjusid mitu korda rohkem kui teised liiklejad.

Kõik need asjaolud muudavad kindlustusmaksete võrdlemise päris keerukaks. Tallinnas võimsa mootoriga liikleva noore juhi ja Võrumaal väikeautot kasutava pereema aastane liikluskindlustuse makse võib erineda kordades.

Mida tähele panna liikluskindlustuse valimisel?

Liikluskindlustust reguleerib Liikluskindlustuse seadus ja seetõttu ei ole seal eraldi tingimusi, mida erinevate seltside vahel võrrelda. Kuid sellele vaatamata on olulisi aspekte, mida tasub kindlustuse pakkujat valides tähele panna:

  • Kindlustusseltsi kättesaadavus – kas kindlustusfirma on kättesaadav 24h ööpäevas, et saaksid osta või pikendada lõppenud kindlustust kasvõi öösel ning abi avarii korral kohe, kui seda vajad? If Kindlustusele saab helistada ööpäevläbi nii Eestist kui välismaalt.
  • Remonditöökodade võrgustik – kas remonditöökojad, kuhu autot on võimalik remonti viia, asuvad kodu lähedal või tuleb sul auto parandamiseks sõita hoopis teise linna või maakonda? Ifil on lai partnerremonditöökodade võrgustik üle Eesti.
  • Partnerite kvaliteet – kas kindlustusseltsi autoremondipartnerid on hoolikalt valitud ja teevad kvaliteetset tööd? If valib hoolikalt enda remondipartnerid, kes on oma head kvaliteeti tõestanud.
  • Meeldetuletused – kas lõppeva poliisi uuendus saadetakse automaatselt, et sa ei sõidaks kogemata ilma kehtiva kindlustuseta? If teavitab kliente enne liikluskindlustuse poliisi lõppemist.
  • Kahjukäsitluse kiirus – kui kiirelt saab sinu kahjujuhtum lahenduse, et saaksid võimalikult kiirelt taas enda auto rooli istuda? Ifis saab suurem osa liikluskindlustuse kahjudest lahendatud seitsme päeva jooksul.

Kahjukäsitlus on tõe hetk

Öeldakse, et kahjukäsitlus on kindlustuse tõehetk, sest siis selgub kui kiire on kahju käsitlemine, kas kahju makstakse välja ja kui hästi teostatakse kahjujärgsed tööd.

Paljud inimesed ei tea, et alates 2015. aastast võimaldab seadus pöörduda liikluskindlustuse kahjujuhtumi korral enda kindlustusseltsi poole. Seega vaatamata sellele, kelle juures on kindlustatud õnnetuse põhjustaja, on sinul kannatanuna ikka võimalus ajada asju enda seltsiga. Seetõttu on oluline, et sinu liikluskindlustus oleks heas kindlustusseltsis, sest vaid nii on õnnetuse korral sulle tagatud kvaliteetne kahjukäsitlus ja klienditugi.

If Kindlustuse liikluskindlustuse kohta saab lugeda lähemalt klikkides SIIA (link suunab: https://www.if.ee/eraklient/kindlustused/liikluskindlustus ). <- see vaid veebiversiooni puhul.

Kindlustusteenuse pakkuja on If P&C Insurance AS. Tutvu kindlustustingimustega ja küsi lisainfot if.ee

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648