Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
VIDEO Virve Osilalt ilmusid nii näidendikogu kui uus luuleraamat (0)
Virve Osila uue luuleraamatu ja näidendikogu esitlusel Jõhvi raamatukogus. MATTI KÄMÄRÄ 

Virve Osila esitles sel teisipäeval Jõhvi raamatukogus oma näidendikogu “Elu on teater” ja uut luuleraamatut “Siit nurgast ja sealt nurgast…”.

“Ilmunud luulekogu on veidi teistsugune, kui senised on olnud. Formaat on küll sama, aga luuletuste seas on ka mõtisklused, mis on osalt tagasivaatavad. Ei tea kust tulnud − pole nagu luule ja pole ka proosa, lihtsalt kujutluspilt. Ma ei kirjutanud kaks aastat ühtegi rida − jõudsin juba mõelda, et ei kirjuta enam ridagi − ja kui need luuletused järjest hakkasid tulema… Mingil hetkel eelmise aasta alguses nad lihtsalt tulid. Kuna ma ei tea, kust nad tulid, on ka pealkiri selline,” räägib Osila.

“Siit nurgast ja sealt nurgast…” on poetessi 23. luulekogu ning peale selle ilmus tal tunamullu 70. sünnipäevaks kõvakaaneline ja kaheköiteline kogu “Süda peopesal”.

Virve Osila loomingupäev Mäetagusel

Laupäeval, 10. novembril, Virve Osila sünnipäeval, Mäetaguse rahvamajas.

Loomingupäeval tulevad esitamisele  luulekavad ja näidendikatkendid Virve Osila loomingust.

572 leheküljelisesse näidendikogusse “Elu on teater” on koondatud kümme Virve Osila näidendit, mida on aastakümnete jooksul menukalt mänginud paljud Eesti rahvateatrid. “90ndatel hakkasid mu lavalood elama oma elu Võrust  Vändrani, Järvast saarteni; igas maakonnas oli vähemalt üks näitering, kes mu väljamõeldud tegelastele lavaelu andis,” märgib raamatu eessõnas Virve Osila, kes on kirjutanud kokku 16 näidendit.

Raamatute esitlusel Jõhvi raamatukogus rääkis Osila, et tema näidenditel ja tegelastel  on  tugev seos päriseluga. Järgnevas videolõigus räägib ta 1992. aastal kirjutatud näidendi “Küladetektiiv ja teised” sünniloost, mille ajendiks oli lugu, kuidas naabrinaine Virve Osilat narkoäris kahtlustas.

Virve Osila räägib Jõhvi raamatukogus näidendi "Küladetektiiv ja teised" sünniloost.

 

 

 

 

 

 

 

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648