Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Viru Sputnik sai hooaja esimese võidu normaalajal (0)
Suur osa Viru Sputniku võidus oli väravavaht Aleksandr Passinkovil, kes tõrjus kohtumise jooksul koguni 46 pealeviset.

Pärast rohkem kui kuu aega kestnud vaheaega Eesti jäähokimeistrivõistlustel alistas Kohtla-Järve Viru Sputnik võõrsil 8:5 Tallinna Pantrid.

Kohtla-Järve meeskonna jaoks oli see sel hooajal esimeseks normaalajal võidetud mänguks, mis tõi tabelisse juurde 3 punkti.

Kuigi pealinna meeskond domineeris kohtumist, mida näitab ka pealevisete arv 51-33 nende kasuks, said otsustavaks Viru Sputniku väravavahi Aleksandr Passinkovi suurepärased tõrjed ja meeskonna poolt hästi realiseeritud väravavõimalused. Eriti tugeva surve all oli Viru Sputnik esimesel kolmandikul, mil Pantrid tegid väravale  24 pealeviset Kohtla-Järve 9 vastu. Ometigi mindi esimesele vaheajale idavirulaste eduseisus 4:2.

Kümne minutiga neli väravat

Pantrid vahetasid juba 9. minutil väravavahti, kui Marek Leedi asemel võttis puuri kaitsmise ette jaapanlane Shoya Suzuki. Leet oli selleks hetkeks viiest viskest kolm sisse lasknud. Suzuki ei jõudnud väravas õieti asenditki sisse võtta, kui Aleksandr Petrovi viskest lendas litter Pantrite väravasse juba neljandat korda vähem kui kümne minuti jooksul.

Tasavägises ja väravaterohkes mängus suutis Viru Sputnik hoida eduseisu lõpuvileni. Suurim skooritegija oli Konstantin Šarapov, kes viskas kolm väravat ja andis kaks resultatiivset söötu. Aleksandr Petrov ja Artur Ganzvind sahistasid võrku kahel ja Maksim Urlihh ühel korral. Viimane sai aga kirja ka neli väravasöötu.

Selle võiduga on Viru Sputnikul koos 6 punkti ja neljandast kohast ehk poolfinaalidesse pääsust lahutab nüüd vaid neli punkti. Pantrite alistamine oli eriti tähtis, kuna just see meeskond on turniiritabelis Viru Sputniku ees. Vastupidise tulemuse korral muutunuks esinelikusse jõudmine vähetõenäoliseks, nüüd on punktiseis aga lootustandev ja meeskonna vaim tänu võidule samuti parem.

Narva kaotas suurelt

Mullune pronks Narva PSK sai tänavuse hooaja suurima kaotuse, jäädes 2:9 alla Tartu Kalev-Välgule. Narval läks mäng käest juba avakolmandikul, mis kaotati 0:4. Esimest korda käis litter võrgus, kui lahtiviskest oli kulunud kõigest 15 sekundit.

Narva mõlema värava autor oli Andrei Aleksandrov.

Eelseisval pühapäeval kohtuvad Ida-Viru klubid Narvas omavahel. Mäng algab  kell 14.30.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.