Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Transi võiduhoog rauges vastu Kaljut (0)
Kõva võitlust, ilusat mängu ja rohkelt väravavõimalusi jagus Transi ja Kalju mängu ohtralt, ent lõpptulemusena jätkab heitlust Evald Tipneri nimelise karika pärast vaid Kalju. Kõva võitlust, ilusat mängu ja rohkelt väravavõimalusi jagus Transi ja Kalju mängu ohtralt, ent lõpptulemusena jätkab heitlust Evald Tipneri nimelise karika pärast vaid Kalju.

Veel seitse minutit enne normaalaja lõppu näitasid kõik märgid, et viimased poolteist kuud vaid võite tunnistanud Trans pühib teelt ka 2012. aasta Eesti meistri Nõmme Kalju, ent siis sai pikk edutee otsa.

Teisipäeva õhtul Narvas Fama staadionil prožektorite valguses toimunud kohtumist kontrollis Trans avaminutitest peale. Narvalased kombineerisid osavalt, jagasid täpseid sööte ja tekitasid mitmeid ohtlikke olukordi. Kaljul oli kõvasti õnne, et vaheajale viigiseisus mindi.

Ats Purje rikkus narvalaste võidukäigu

Transi ponnistused kandsid vilja teise poolaja alguses, kui Ukraina leegionär Volodõmõr Kilikevitš trahvikasti joonelt palli täpse löögiga värava alumisse nurka lajatas. Pärast väravat Transi rünnakuhoog rauges, ent ka Kalju ei suutnud narvalaste värava all pikka aega suurt midagi korda saata.

Mängupilt ei reetnud kuidagi, mil moel võiks Narva selles mängus võidust ilma jääda. Kalju võitlusvaimu püüdsid üleval hoida viis piirilinna saabunud fänni, kes peaaegu katkematult kõlanud “lahingulauludega” suurema osa mänguajast staadionil viibinud veerand tuhat Transi poolehoidjat üle hõikusid.

Sellest karikamängust jäid Kaljul kõrvale mitmed põhimehed, nagu Ken Kallaste, Joel Lindpere ja Tarmo Neemelo. Üks kogenud raudvara aga oli platsil − Eesti koondise eest seitse väravat löönud Ats Purje. Kuigi suurema osa mänguajast ei paistnud ta millegi erilisega silma, oli lõpuks just tema üks põhisüüdlasi, kes Transi õhtu ära rikkus.

83. minutil teenis ta nurgalöögi, mille ta ka ise teravalt värava ette andis. Mängijate puntras pääses löögile Kalju kaitsja Hendrik Pürg, kes tabas latti, eemale põrganud pallile sai aga jaole Artjom Dmitrijev, kelle 17-18 meetrilt tehtud löögi hetke Transi väravavaht Roman Smiško läbi meeste summa ei näinud ja õigel ajal reageerida ei jõudnud.

Lisaajal oli aga Purje juba ise see, kes täpse ja tugeva löögiga palli Smiško väravasse saatis. Kuigi Trans pani lõpuminutitel Kalju tugeva surve alla ja lõi taas mitu head väravalöömise võimalust, pall teed võrku enam ei leidnud.

Trans lasi end liiga vara lõdvaks

Transi president Nikolai Burdakov oli kohtumise järel ilmselgelt pettunud. “Kuidas võib küll kaotada sellist mängu, kus meil on nii palju väravavõimalusi, aga vastane teeb kolm pealelööki, millest kaks läheb sisse?” oli ta hämmingus mängu käigu ja tulemuse vastuolust, mida jalgpallis tegelikult ühtelugu ette tuleb.

Transi vasakkaitsja Tanel Tamberg oli kohtumise järel samuti nõutu. “Ei oskagi öelda, miks meie kontrolli all olnud mäng lõpuks käest läks. Võib-olla lasime ennast natuke lõdvaks ja kohe tuligi väga rumal värav meile ära. Ise oleme selles süüdi,” tunnistas ta. “Lisaajal eduseisu minnes tõmbus Kalju kaitsesse ja kahjuks ei suutnud me vastuväravat enam lüüa.”

Adjam Kuzjajevi sõnul sai mängus Kalju vastu saatuslikuks väike järeleandmine mängule keskendumises teisel poolajal. “Saime selle eest kohe karistada. Täna ei olnud ka jalgpallijumal meiega. Meil oli nii palju võimalusi, aga ei saanud sisse,” sõnas ta, lisades samas, et ei teinud mängijatele pärast kaotatud kohtumist etteheiteid. “See mäng on ajalugu ning tuleb ära unustada ja edasi liikuda.”

Sel laupäeval kell 16.30 on Narva Trans Sillamäel vastamisi sealse Kaleviga, keda meistriliigas edestatakse vaid ühe punktiga.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.