Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Trans tegi endale enesekindluse süsti (0)
Üheks Transi kangelaseks võidumängus Nõmme Kalju üle tõusis väravavaht Roman Smiško, kes hoidis Kalju rünnakute laviini ajal oma värava puutumatuna ja tõrjus muu hulgas ära penalti.

“See oli meile ülivajalik võit. Loodan väga, et meeskond saab tänu sellele enesekindlust kogu järgnevaks hooajaks,” hindas Narva Transi peatreener Aleksei Jagudin meistriliiga liidri Nõmme Kalju alistamise tähtsust.

Enne reede õhtul toimunud kohtumist oli Transi tabanud sügav mõõnaperiood. Viimane võit pärines hooaja avakohtumisest märtsi alguses. Vastane Nõmme Kalju oli seevastu alistanud kõik üheksa vastast järgemööda ja troonis täiseduga meistriliiga tipus.

Peale selle polnud Jagudinil ka erilisi valikuvõimalusi, keda mängijatest liidri vastu lahingusse saata: osa mehi oli vigastatud, teised kaartidega väljas. Ometigi kujunes just see mäng narvalaste selle hooaja seniseks suurimaks õnnestumiseks ja ühtlasi ka meistriliiga suurüllatuseks.

Uus ründaja võttis kaane pealt

“Rääkisin meestele enne kohtumist, et tuleb tegutseda märksa agressiivsemalt kui varasemates mängudes.  Tuleb pressida vastast aktiivselt, mitte lasta neil vabalt oma rünnakuid üles ehitada. Oma rünnakutel tuleb aga olla enesekindlam,” rääkis Jagudin mänguplaanist.

Trans vabaneski lõpuks sellest needusest, kui palli ohtratele võimalustele vaatamata kuidagi väravavõrku saata ei õnnestu. Kaane võttis pealt ära meeskonna kõige värskem täiendus − Venemaa ründaja Dmitri Barkov. Tal kulus uues klubis oma esimese värava löömiseks kõigest 18 minutit.

Selline tegevus mõjus nakkavalt ja juba minut aega hiljem virutas Narva Transi duubli Jõhvi Lokomotivi hingekirja kuuluv Dmitri Smirnov 17 meetrilt palli värava ristnurka. Selline täpne löök konkureerib kindlasti liiga maikuu kõige ilusama värava tiitlile.

Aleksei Jagudin tundis rõõmu, et Barkov suutis oma debüütmängus kohe skoori teha. “Igalt ründajalt oodatakse väravaid. Kui uuel mängijal õnnestub kiiresti oma esimene värav ära lüüa, siis peaks see teda edasistest pingetest vabastama. Annaks jumal, et nüüd on kogu meeskond sellest painest, et pall kuidagi väravasse ei lähe, vabaks saanud,” sõnas ta.

Smiško hiilgetõrjed

Paljude Eesti koondislastega, teiste hulgas Joel Lindpere ja Ats Purjega, ning mitmete välismaalastega tugevdatud Nõmme Kalju üritas kogu ülejäänud aja vastuväravaid lüüa, ent Transi meeskonna hingestatud tegutsemine, väravavaht Roman Šmiško imetõrjed ja ka mõned õnnekübemed tõid siiski kolm võidupunkti Narvale. Šmiško tõusis mängu kangelaseks teisel poolajal, kui tõrjus kukkumise pealt jalgadega jaapanlase Hidetoshi Wakui penalti.

Transi üllatusvõit oli kindlasti meeltmööda ka Sillamäe Kalevile, kes sai nüüd kolme punkti võrra liidrile lähemale. Kalev ise sai viimases voorus suuremate raskusteta 5:0 jagu Tartu Tammekast ja püsib kolmandal kohal. Vahe Kaljuga on veel 8 punkti, kuid Tallinna Florast jäädakse maha kõigest kolme punktiga.

Kohtumises Tartuga lõi kolm väravat Jaroslav Kvassov, kel on nüüd kirjas kümme väravat kümnest mängust ja kindel liidripositsioon liiga väravaküttide pingereas.  Oma esimese värava sel hooajal lõi poolkaitsja Deniss Tjapkin. Viiendat korda saatis penalti väravavõrku aga meeskonna kapten äärekaitsja Andrei Sidorenkov.

Ida-Viru klubide tuline lahing

Eeloleval reedel on oodata põnevusmatši kahe Ida-Viru klubi vahel Sillamäel. Mõlema meeskonna tiivad on viimase vooru edulainel pikemad kui kunagi varem sel hooajal ja tahtmisest tõestada, kumb on tugevam jalgpallikants Ida-Virumaal, pole kummalgi puudust.

Kui esimeses ringis sai 2:1 võidu Sillamäe, siis nüüd läheb Trans naaberlinna ilmselgete revanšiplaanidega. Aleksei Jagudini sõnul teab ta, kuidas vastast murda. “Peame esimestest minutitest peale mängima samamoodi nagu esimeses mängus Sillamäe vastu teisel poolajal. Tookord õnnestus meil pärast vaheaega kõik nende rünnakuliinid kinni panna, suutsime ka ühe värava vastu lüüa, siis sai paraku aeg otsa,” meenutas ta aprilli lõpus  toimunud omavahelist kohtumist.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.