Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Suur verevahetus Ida-Viru klubides (0)
Ida-Viru klubid lähevad omavahel sel aastal esimest korda vastamisi naistepäeval Narvas. Kui mullu esindas Läti ründaja Vitalijs Zils Transi, siis nüüd tuleb ta platsile Kalevi särgis. Ida-Viru klubid lähevad omavahel sel aastal esimest korda vastamisi naistepäeval Narvas. Kui mullu esindas Läti ründaja Vitalijs Zils Transi, siis nüüd tuleb ta platsile Kalevi särgis. 

Vaatamata lumehangedele ja miinuskraadidele, läheb juba sellest reedest lahti Eesti jalgpalli meistriliiga hooaeg, kus kõrges mängus loodavad kaasa rääkida ka mõlemad Ida-Viru klubid − Narva Trans ja Sillamäe Kalev.

 

Meistriliiga avamängus kohtub Trans reedel Tartus Tammekaga. Kalev mängib laupäeval Nõmme Kalju vastu. Naistepäeva tähistavad Ida-Viru klubid omavahelise kohtumisega 8. märtsil Narvas Fama staadionil.

Põhjalik verevahetus

Eelmise hooaja lõpetasid Ida-Viru klubid tabeli keskel. Kuues koht ei pakkunud rahulolu Transile ning viies koht ammugi Kalevile, kes seadis hooaja alguses kindla eesmärgi tulla Eesti meistriks.

Mõlemad Ida-Viru klubid on tuntud peatreenerite sagedaste vahetustega. Uuele hooajale läheb Trans vastu Adjam Kuzjajevi ja Kalev Deniss Ugarovi juhendamisel. Treeneripingil on seega samad mehed, kes Ida-Virusse eelmisel suvel tulid, kuid mängijate seas on toimunud põhjalik verevahetus. Eriti silmatorkav on see Kalevis, kust on lahkunud 11 põhimängijat. Transist läks ära seitse põhimeest.

Märtsi ja aprilli mängud peaksidki näitama, mida uued võõrmängijad tegelikult väärt on ning kuidas on treeneritel õnnestunud nad meeskonda sobitada. Hea klapi korral võidakse juba stardis korralik hoog üles võtta, ent välistada ei saa ka kaotuste jadasid.

Viimaseks lisajõuks kogenud mängijad

Narva Transi viimane kõige värskem täiendus on 30aastase ründaja Vladislav Ivanovi naasmine. 2012. aasta Eesti meistriliiga suurim väravakütt, kes jõudis tol aastal esindada mõlemat Ida-Viru klubi ja sai kokku kirja 23 tabamust, jõudis taas kodulinna, olles eelmisel aastal mänginud Usbeki liigas ja Tallinna Infonetis. Transi presidendi Nikolai Burdakovi sõnul oli Ivanovi palkamine mõnes mõttes sundkäik, kuna vahetult enne hooaja algust langes vigastuste tõttu kuudeks rivist välja Venemaa ründaja Dmitri Barkov.

Sillamäe Kalevi presidendi Aleksandr Starodubtsevi sõnul on tema meeskonna viimane täiendus kogenud 35aastane poolkaitsja Deniss Malov, kes on Eesti meistriliigas pidanud 343 mängu ja löönud 86 väravat.

Deniss Malov on õige vastus viktoriiniküsimusele, kes on see sõjajärgse aja ainus Eesti jalgpallur, kes on tulnud viis aastat (2005-2009) järjest Eesti meistriks ning lõpetanud meistriliigas 11 hooaega (2000-2010) järjest medalimehena. Malov võitis tiitlid ja medalid Tallinna TVMK ning Tallinna Levadia koosseisus. Seejärel mängis ta mitmeid aastaid Küprose klubides ja naasis mullu Eestisse Tallinna Infoneti ridadesse.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648