Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe tõrjus Narva taas selja taha (0)
Karm lahing naabrite vahel: palli pärast heitlevad Narva Transi ründaja Dmitri Barkov ja Sillamäe Kalevi poolkaitsja Daniil Ratnikov.Karm lahing naabrite vahel: palli pärast heitlevad Narva Transi ründaja Dmitri Barkov ja Sillamäe Kalevi poolkaitsja Daniil Ratnikov.

Narva Transil õnnestus Eesti meistriliiga tabelis Sillamäe Kalevist eespool olla vaid ühe nädala − laupäeval toimunud omavahelise kohtumise võitis Kalev 2:0 ja tõusis tagasi viiendale kohale.

Enne laupäevast kohtumist meistrisarjas kuuest järjestikusest võidust koosnenud seeria teinud Transil ei õnnestunud sel hooajal lähinaabrist kordagi jagu saada.

Väsinud Narva

Kui vaadata vaid omavaheliste mängude saldot, siis ei tohiks olla vähimatki kahtlust, et Ida-Viru tugevaim vutiklubi on jätkuvalt Sillamäe Kalev − neljast mängust kolm võitu ja üks viik. Turniiritabelis on seis siiski endiselt tasavägine. Taas kuuendaks langenud Trans jääb neli vooru enne meistrisarja lõppu Kalevist maha vaid kahe punktiga.

Ida-Viru derbi esimest poolaega valitses koduväljakul mänginud Kalev. Juba 10. minutil sai Andrei Sidorenkov sel hooajal juba kaheksandat korda penaltit lüüa, kuid eksis teist korda, lüües palli väravast mööda. Penalti teenis trahvikasti sisse murdnud Kõrõlo Silitš, kelle peatamiseks niitis Transi keskkaitsja Aleksei Jahhimovitš ta jalust.

Kalevi surve kandis vilja 27. minutil, kui Janar Toomet andis paremalt äärelt terava tsenderduse ning nobedamalt kui Transi kaitsjad sai pallile värava ees jala vahele Jaroslav Kvassov.

Enne mängu meistriliiga septembrikuu parima treeneri auhinna vastu võtnud Transi juhendaja Adjam Kuzjajev tunnistas vaheajal ETV otseülekandes, et mängijad ei ole teisipäeval toimunud ja lisaajale läinud karikasarja kohtumisest Nõmme Kaljuga veel taastunud ja seepärast jääb värskusest ilmselgelt puudu. Sellest hoolimata lubas Kuzjajev vaheaja 15 minutiga mehed üles kütta, et nad siiski pigistaksid endast nii palju kui võimalik teisel poolajal välja.

Kuzjajev andiski ilmselt riietusruumis endast parima, sest pärast vaheaega oli mängupilt sootuks teine. Trans pani Kalevi surve alla ja enamik mänguajast mööduski teisel poolajal Kalevi väljakupoolel. Kuid väravahõngulisi olukordi luua siiski ei õnnestunud.

Sillamäe vastas mitme terava kiirrünnakuga. Üks nendest päädis juba teise penaltiga, kui 83. minutil peatas Dmitri Smirnov Daniil Ratnikovi trahvikasti külgjoonel keelatud võttega ja üks Eesti tunnustatumaid vutikohtunikke ka rahvusvahelisel tasemel Kristo Tohver osutas pikema kõhkluseta 11 meetri märgi suunas. Sidorenkov vigade paranduseks võimalust ei saanud, lööma läks hoopis Kvassov, kes tegi seda tööd hästi ja sai kirja oma 17. värava sel hooajal.

Karikamängus ebakindlalt tegutsenud ja sisselastud väravate eest ka klubi presidendile Nikolai Burdakovile pahameelt tekitanud kogenud Roman Šmiško asemel kaitses Transi väravat selles kohtumises Aleksei Matrossov.

Neljanda koha õrn lootus

Eesti rahvuskoondise mängude tõttu Inglismaa ja Šveitsiga on meistrisarjas nüüd enne nelja viimast vooru kahenädalane paus. Transil on Kalevile järele rühkida raske,  sest tal on lõpusirgel ees rohkem mänge tugevamate vastastega tabeli esiotsast. Tõsi, et tabeli neli viimast mahuvad nelja punkti sisse, võitlevad nad viimastes mängudes hambad ristis meistrisarjas püsima jäämise nimel ja seetõttu ei ole ka Sillamäel neilt võidupunkte sugugi lihtne kätte saada.

Küll aga võib Narva Sillamäed kõvasti aidata heitluses neljanda koha pärast, kui suudab eelviimases voorus 30. oktoobril koduväljakul võita Tallinna Infonetti, kes hoiab kinni sellest kohast, mis kindlustab suure tõenäosusega ka pääsu eurosarja, ning edestab praegu Kalevit kuue punktiga.

Transi enda võimalused neljanda koha püüdmiseks muutusid pärast laupäevast kaotust äärmiselt teoreetiliseks.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.