Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe tõestas, et on praegu Ida-Viru parim (0)
Selles olukorras tõrjus Roman Smiško Jaroslav Kvassovi väravalöömise katse, ent oma kuuenda tabamuse sel hooajal sai Ukraina ründaja selles kohtumises siiski kirja.

uigi mõlemad Ida-Viru klubid on alustanud tänavust hooaega loodetust kehvemalt, tõestas Sillamäe Kalev omavahelises kohtumises Narva Transiga, et on praegu ikkagi maakonnas meeskond nr 1.

Sillamäe Kalev pööras mängu  kiiresti enda kasuks. 17. minutil õnnestus Daniil Ratnikovil kahe kaitsja vahelt pikk sööt osavalt maha võtta ja löögile pääseda. Kuigi pall tabas ühte kaitsjatest, põrkas see Jaroslav Kvassovile, kes viielt meetrilt selle segamatult võrku tulistas.

Iluvärav Dubõkinilt

Kuus minutit hiljem sai Aleksandr Dubõkin hakkama löögiga, mis võib kandideerida hooaja ilusaimaks tabamuseks. Trahvikasti nurgast saatis ta üle puusa löögiga palli  ootamatult värava suunas. See lendas üle eespostis seisnud Transi väravavahi Roman Smiško ja põrkas kaugemast postist  väravasse.

Transil õnnestus üks vastuvärav lüüa  75. minutil, kui Volodõmõr Kilikevitš võttis penalti märgi lähedal hästi omaks Marek Kaljumäelt tulnud söödu ja lõi pöördelt palli alumisse nurka.

Kuigi Trans surus viimase 15 minuti jooksul mängu Kalevi värava alla, viigiväravat lüüa ei õnnestunud.

Sillamäe Kalevi peatreeneri Sergei Frantsevi sõnul võitlesid naabrite duellis kõvasti mõlemad meeskonnad. “Kutid pingutasid kõvasti ja võidutahe tõigi meile positiivse tulemuse. Vaatame tulevikku optimistlikult,” sõnas Frantsev, kelle juhendatav meeskond kerkis tabelis küll kolmandaks, ent teisel kohal olevast Florast lahutab 8 ja liidrikohta hoidvast Nõmme Kaljust juba 11 punkti.

Burdakovi pahandas kohtunik

Narva Transi president Nikolai Burdakov polnud sugugi rahul peakohtunik Andrei Karhu tegutsemisega. Erilise pahameele tekitas esimese poolaja lõpus tekkinud olukord, kus Sillamäe poolkaitsja niitis trahvikastis jalust Kilikevitši, aga penalti määramise asemel näitas kohtunik hoopis Transi ründajale kollast kaarti väidetava sukeldumise eest. “Mäng võinuks saada hoopis teise pöörde. Kohtuniku tase jäi ilmselgelt alla meeskondade tasemele,” leidis ta.

Kuid kohtuniku kõrval jagus Burdakovil hulganisti etteheiteid ka oma meeskonnale. “Esimene värav oli meie keskkaitsjate jäme eksimus. Aleksei Jahhimovitš ei ole kahjuks näidanud sellist mängu, nagu me temalt ootame. Veelgi suurem probleem on meil aga rünnakul. Väravaolukordi justkui tekitame, aga realiseerimisel jääb pidevalt otsustavust puudu,” tõdes Burdakov, avaldades pettumust ka esimestes mängudes skoorinud ründaja Vitalijs Zilsi üle, kes pole suutnud kuues viimases kohtumises ühtegi väravat lüüa.

Transi presidendi sõnul oli hooaega lootustandvalt alustanud meeskonnale moraalseks löögiks neljandas voorus lisaminuti väravast saadud 0:1 kaotus Tallinna Florale. “See oli justkui saatuslik värav, kust kõik hakkas allamäge minema,” tunnistas ta.

Enesekindluse aitaks kõige paremini taastada, kui Transil õnnestuks napsata laupäeval punkte seni täiseduga hooaega alustanud Nõmme Kaljult.  Kalev mängib reedel kodus Tartu Tammekaga. Juba täna on aga Kalevil Eesti karikasarjas ees võõrsil veerandfinaal Tallinna Floraga.

Transi ja Kalevi vahelist kohtumist jälgis 462 pealtvaatajat. Eesti jalgpalliliidu Ida-Viru koordinaatori Raimo Nõu sõnul käis meistriliiga mängu  Narvas viimati nii palju inimesi  vaatamas 6-7 aastat tagasi.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.