Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Sillamäe sai kodus Kaljult hooaja suurima koslepi (0)
Kui kevadine mäng Kalevi ja Kalju vahel oli tasavägine lõpuminutiteni, siis nüüd otsustas pealinna meeskond kohtumise saatuse juba avapoolajal. Kui kevadine mäng Kalevi ja Kalju vahel oli tasavägine lõpuminutiteni, siis nüüd otsustas pealinna meeskond kohtumise saatuse juba avapoolajal.

Et Ida-Viru klubid kuuluvad sel hooajal teenitult meistriliiga keskmike, aga mitte liidrite sekka, sai veenva kinnituse laupäeval, kui nii Kalev kui Trans kaotasid suurelt esikolmiku meeskondadele.

Eriti armetult sai tappa Sillamäe Kalev, kes juba avapoolaja lõpuks oli Nõmme Kalju vastu jäänud kaotusseisu 0:4. Selline skoor püsis tablool lõpuminutiteni.

Hooaja kõige kehvem mäng

Skoori avas Tarmo Neemelo juba 4. minutil. 18. minutil suurendas eduseisu Joel Lindpere, kes alles äsja Eesti rahvuskoondise eest Inglismaa ja Šveitsi vutituusade vastu heitles. Lindpere realiseeris 40. minutil ka penalti, kuus minutit enne seda oli taas skoori teinud Neemelo.

“Kohutavalt andetu esitus meie poolt! Ilmselgelt kõige kehvem mäng sel hooajal,” kõlas Kalevi presidendi Aleksandr Starodubtsevi armutult otsekohene hinnang. “Kaitses tehti ridamisi häbiväärseid prohmakaid. No kuidas saab lubada Neemelol selliseid väravaid lüüa!”

Ta märkis, et  pärast kaotust peeti jalgpalluritega taas tõsiseid jutuajamisi. “Mängijad ei osanud toimunule leida mingit mõistlikku selgitust. Ometigi oli meeskond kohtumiseks hästi valmistunud ja mängijad on vormis,” sõnas ta, lisades, et vaatamata järjekordsele ebaedule, ei ole tal plaanis praegu peatreener Deniss Ugarovi teenetest loobuda.

Starodubtsevi pettumust võimendas ka tõsiasi, et allajäämisega Nõmme Kaljule kadus Kalevil õigupoolest igasugune lootus kinni püüda neljandal kohal olev Infonet ja pääseda järgmisel aastal eurosarja. Pidada on jäänud veel vaid kolm mängu ja meeskondi lahutab juba üheksa punkti.

“Meil pole jäänud muud võimalust kui üritada pääsu eurosarja karika võitmise kaudu. See on meile jõukohane, aga selleks peavad mängijad näitama iseloomu,” tõdes ta.

Transi rängad kaitsevead

Kaotusega pidi laupäeval leppima ka Narva Trans, kes jäi kodus 1:3 alla meistritiitli poole liikuvale Tallinna Florale. Avavärav sündis 19. minutil, kui pärast mitme aasta pikkust vigastusest tingitud pausi Transi eest platsile tulnud Elevandiluuranniku mängija Irie oma värava lähistel õnnetult palli Rauno Sappinenile ette söötis. 36. minutil kasutas Sappinen ära väravavaht Matrossovi ja keskkaitsja Jahhimovitši kommunikatsiooniprobleemi ning lõi seisuks 2:0.

Teisel poolajal üritas Trans mängu veel päästa ning 80. minutil kandis vilja meeskonna suurima väravaküti Vitalijs Zilsi pingutus. Ent minut enne normaalaja lõppu pani Markus Jürgensoni iluvärav jõuvahekorrad selgelt paika.

Transi juhendaja ja septembrikuus meistriliiga parimaks treeneriks valitud Adjam Kuzjajev tunnistas pärast kohtumist ETV-le, et Flora ongi taseme poolest tugevam ja ühtlasem meeskond ning seda kinnitab nii mängu tulemus kui tabeliseis. Olgugi et just Trans on suutnud sel aastal Florat kahel korral võita.

Flora juhib meistrisarja Levadia ees kuue punktiga.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.