Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Repinskile ja Eastile esitati umbusaldusavaldus VIDEO (0)
Tänavu suvel Jõhvi etteotsa pääsenud Martin Repinski ja Eduard East võivad juba järgmisel volikogu istungil oma ametitest ilma jääda. PEETER LILLEVÄLI 

Kuus Jõhvi vallavolikogu liiget algatasid neljapäeva õhtupoolikul toimunud volikogu istungil umbusalduse avaldamise Martin Repinski juhitavale vallavalitsusele ja volikogu esimehele Eduard Eastile, kes said ametisse alles mõned kuud tagasi.

Vallavalitsuse esitatud umbusalduse avalduse luges ette endine vallavolikogu esimees Niina Neglason ja Eduard Easti umbusalduse avalduse Paul Paas. Nad mõlemad kuuluvad valimisliitu Jõhvi eest. Samast valimisliidust kirjutasid umbusaldusele alla veel Arvo Aller ja Kaia Kaldvee ning Reformierakonnast Aivar Surva ja Maris Toomel.

Niina Neglason luges ette umbusaldusavalduse Martin Repinski juhitavale Jõhvi vallavalitsusele. ERIK GAMZEJEV

Umbusalduse läbiminekuks on tarvis vähemalt 11 häält.  Opositsiooni esindajad on kinnitanud, et neil on need hääled koos, kuid kõigi vallavõimu kukutamist pooldavate saadikute allkirjade lisamine umbusaldusavaldusele polnud vajalik.

Praegustele võimulolijatele heidetakse  ette rahaahnust, eelarveraha laristamist, ebakompetentsust ning valla arenguküsimuste asemel tühja-tähjaga tegelemist.

Vallavalitsusele heidetakse juba ametisse asumisest peale ette enda palkade hüppelist kasvatamist. Vallavanema palk tõusis juunis, kui Ossipenko-Repinski võimuliit ametisse sai, seniselt 2800 eurolt 3600 euroni, abivallavanematel 2100 eurolt 3000 euroni ning senise kahe abivallavanema asemel on neid nüüd kolm.

Kõrge palga tõttu sai etteheiteid ka volikogu esimees Eduard East, kellele esimest korda Jõhvi ajaloos tehti palgaline ametikoht kuutasuga 2500 eurot. Seni sai volikogu esimees 700eurost hüvitist.

Eastile pannakse süüks sedagi, et ta taandas end küll hääletuselt, kui kätt tõsteti tema tulevase palganumbri küsimuses, kuid võttis osa tervikmääruse hääletusest, mis reguleerib volikogu liikmete töö tasustamist. Peale selle oli East ise väidetavalt selle eelnõu koostaja ning osales selle aruteludel.

Niina Neglason ütles eelmisel nädalal Põhjarannikule, et Eastil aga sisuliselt tööd selle raha eest ei ole ning õigustamaks nii suurt palka, püüab ta endale tööd otsida, osaledes näiteks vallavalitsuse istungitel, mis on vastuolus võimude lahususe põhimõttega.

Vallavalitsusele heidetakse peale kõrgete palkade ette valla raha laristamist. Nii on juba varem jutuks olnud 12 000 euro suurune toetus koalitsiooni kuuluva Dmitri Smirnovi firmale, korraldamaks Jõhvis festivali “Sõnajalaõis” (endise nimega “Slaavi valgus” − E.K.). Repinski on küll süüdistusi tõrjunud ja öelnud, et toetus oli ette nähtud eelarves, mille koostas eelmine koalitsioon, kuid ta jättis siiski ütlemata, et eelarves oli selleks esialgu ette nähtud 3000 eurot ning praegune valitsus tõstis selle vahetult enne festivali neljakordseks.

Praeguseks on Smirnov teinud vallavalitsusele uue rahataotluse, korraldamaks linnarahvale ühiseid teejoomisi kontsertide ja kohalike poliitikute tutvustamise saatel. Selleks küsib ta vallalt taas 12 000 eurot.

Samuti on arusaamatuks raiskamiseks nimetatud jalgpalli Euroopa superkarika finaali avalikku ülekannet linna keskväljakul 15. augustil. Tagantjärele selgus, et see kahetunnine avalik telekavaatamine läks Jõhvi maksumaksjale maksma ligi 5000 eurot.

Opositsiooni erilise kriitika alla on sattunud abivallavanem Jelena Bezvoditskaja, keda on nimetatud ebakompetentseks ja despootlikuks.

Vallavanem Martin Repinskile heidetakse aga ette seda, et ta eirab vallavalitsuse struktuuri ja koosseisu reguleerivat akti, mille on volikogu kinnitanud, luues näiteks spordispetsialisti koha, samas kui vallavalitsuses pole siiani ametisse määratud sisekontrolöri, kuigi kohaliku omavalitsuse korralduse seadus näeb seda ette.

Samuti süüdistatakse praegust koalitsiooni selles, et on alustatud mõttetut mängu, muutmaks Jõhvit haldusterritoriaalselt vallast linnaks, mis võib näiteks omavalitsusele tähendada ilmajäämist Euroopa Liidu LEADER-programmi rahast, mille eesmärk on toetada maapiirkondade ettevõtjaid. Jõhvile võib see tähendada umbes miljoni euro suurust rahakaotust. Repinski on selle kohta väitnud, et sellisel juhul jäetakse linnaks püüdlemine katki, kuid praeguseni pole vallavalitsusel selgust, kas see toetusraha kaoks või mitte.

Samuti on vallajuhtidele ette heidetud ametnike survestamist. Nii näiteks kaotas oma ameti spordikooli senine juht Helen Mast, kellele pakuti vastutasuks spordispetsialisti ametikohta vallavanema otsealluvuses. Kohe pärast seda hakkasid vallavalitsuses liikuma jutud, et sellesse ametisse pannakse vallavara spetsialist Jevgeni Fedorenko, kes valimistel kandideeris Nikolai Ossipenko nimekirjas Jõhvi − Meie Kodu. Vallavalitsus on need jutud ümber lükanud väitega, et selle ametikoha täitmiseks kuulutatakse välja konkurss. Praeguseks on kaks kandidaati vestlusvooru välja valitud. Üks neist on tuntud kohalik treener ning spordi- ja kultuuriaktivist Toomas Nõmmiste, teine aga seesama Jevgeni Fedorenko, kes praegu on spordikooli juhi kohusetäitjaks määratud.

Umbusaldajad on öelnud, et juhul kui umbusaldus läbi läheb, pööravad nad järsult tõusnud palgad vähemalt osaliselt tagasi ning kaotavad volikogu esimehe palgalise ametikoha.

 

 

 

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648