Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
PABERLEHT 5. JAANUARIL – eestikeelne gümnaasiumiharidus, vähenev elanikkond, alevike uus nägu (0)
Mure eestikeelse gümnaasiumihariduse jätkumise pärast Kohtla-Järvel tõi neljapäeva õhtul ühise laua taha Järve gümnaasiumi lastevanemad, vilistlased ja poliitikud.
MATTI KÄMÄRÄ 

Kui Kohtla-Järve eesti kogukonnal puudub kindlus, et linnas säilib tugev eestikeelne gümnaasiumiharidus, jooksevad noored lihtsalt laiali, kinnitati neljapäeva õhtul toimunud 40 osavõtjaga koosolekul. Ühises pöördumises soovitakse kohtumist haridus- ja teadusministeeriumi esindajatega. Kohtla-Järve riigigümnaasium, kus ühe katuse all asuvad õppima nii vene kui eesti õppekeelega põhikoolide lõpetajad, peaks uksed avama 1. septembril. Kohtla-Järve Järve gümnaasiumi lastevanemad ja õpetajad rääkisid koosolekul, et noored ei soovi massiliselt riigigümnaasiumisse minna. Kohtumistel riigigümnaasiumi direktori Irina Putkoneniga polevat saadud selgust ei uue kooli visioonis ega selles, kuidas seal eestikeelne haridus tagatakse.
***
2018. aasta jooksul vähenes Ida-Virumaa elanike arv 2173 elaniku ehk 1,5 protsendi võrra. Reedel avaldatud rahvastikuregistri andmete põhjal elas 1. jaanuari seisuga Ida-Virumaal 140 389 inimest. Aasta tagasi oli elanikke 142 562.
***
Kukruse mäe teisaldamine võib ära jääda. Kuigi keskkonnaministeerium lubas kolm aastat tagasi, et kavatseb ohtliku Kukruse aherainemäe teisaldada 2017. aastal, pole siiani mäe tulevikus selgust. Keskkonnaministeerium otsustab lähikuudel, kas minna Kukruse aherainemäe ümbertõstmise plaaniga edasi või jätkata lisauuringutega.
***
Endised Kohtla-Järve noortekeskuse juhid ning varem Kohtla-Järve linnavolikokku kuulunud Juri Saltõkov ja Jevgeni Saltõkov mõisteti süüdi kelmuses ning ametialases võltsimises, mille eest määrati neile tingimisi vangistus.  Mõlemale määrati ka kolme aasta pikkune katseaeg.  Lisaks peavad isa ja poeg hüvitama osaliselt Kohtla-Järve linnale tekitatud kahju ning maksma omavalitsusele üle 40 000 euro. Nii prokuratuur kui süüdimõistetud on teatanud, et kaebavad kohtuotsuse edasi.
***
Alutaguse vallavalitsuse tellimusel ASis Kobras valminud Iisaku ja Tudulinna aleviku kujundusprojektid võimaldavad alevikke jupikaupa arendada nii, et tulemuseks oleks ühtne tervikpilt, mitte kirju lapitekk.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648