Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Narva pärast kümmet aastat finaalis (võib-olla) (0)
Viru Sputnik hakkas esimeses poolfinaalmängus sitkelt vastu Tartu Kalev Välgule ja juhtis kahe kolmandiku järel 1:0, kuid jäi lõpuks siiski eeldatavale favoriidile 1:3 alla. 

Narva Paemurru Spordikooli (PSK) meeskond pääses pärast kümne aasta pikkust üritamist Eesti jäähokimeistrivõistluste finaali, kus tal seisab ees kullaheitlus Tartu Kalev Välguga.

Sõna “võib-olla” pealkirja lõpus on asjakohane Eesti hokis puhkenud skandaali tõttu, kus medalite lõplik jagamine võib toimuda mitte jäähallis, vaid kohtusaalis.

Segane lugu

Lugu sai alguse sellest, kui jäähokiliit jättis ligemale 16 000 euro suuruse võla tõttu  poolfinaalidest kõrvale põhiturniiri ülekaalukalt võitnud Tallinna Vikingi. Selle tulemusel kujunesid poolfinaalide paarideks põhiturniiril teiseks ja viiendaks tulnud Tartu Kalev Välk ja Kohtla-Järve Viru Sputnik ning kolmanda ja neljanda koha meeskonnad Narva PSK ja Tallinna Panter.

Viking vaidlustas otsuse kohtus. Eelmisel reedel ehk päev enne poolfinaalide mängimist tuli Harju maakohtust hagi tagamise määrus, mis kohustas jäähokiliitu peatama Vikingi meistrivõistlustelt kõrvaldamise otsuse ja võimaldama tal osaleda.

Laupäeva hommikul otsustas hokiliidu juhatus heita Viking võlgnevuste pärast liidust välja ja pidada poolfinaalid väljakuulutatud ajal ja vastaste vahel.

Samas otsuses märgitakse aga, et juhatusel tuleb arutada võimalust, kuidas on võimalik samal ajal täita kohtumääruse  nõuet − võimaldada Vikingil osaleda tänavustel  Eesti meistrivõistlustel. Seega lõplik selgus, milline meeskond mis karva medalid saab, võib selguda alles pärast jõustuvat kohtuotsust.

Narva põnevusetendus

Narva jõudmine finaali käis põnevusfilmi stsenaariumi järgi. Tallinnas jäädi avakohtumises kahe kolmandiku järel Pantrite vastu 0:2 kaotusseisu. Kuid viimasel kolmandikul tuldi tänu Aleksandr Titovi, German Vassiljevi ja Aleksandr Saprõkini väravatele raskest seisust välja ja võeti võit.

Korduskohtumises pühapäeval Narvas ligemale 600 poolehoidja ees oli mängu käik vastupidine. PSK läks esimesel kolmandikul Jegor Petrovi ja Maksim Anohhini väravatest juhtima, kuid siis tulid Pantrid järele ja normaalajaks oli seis 2:2. Lisaajast oli mängitud vähem kui  kolm minutit, kui  Paul Sillandi viskas Pantrite võiduvärava.

Poolfinaali mängude seis oli viigis 1:1 ja juhendi järgi järgnes otsustav lisaaeg, mida mängitakse 20 minutit või kuni esimese väravani. Narva jäähall rõkkas kõrvulukustavalt, kui lisaajast oli kulunud 16.20. Narvalased olid vähemuses, kuid sellest hoolimata õnnestus taas Saprõkinil toimetada litter Pantrite jaapanlasest väravavahi Shoya Suzuki selja taha.

Narva PSK peatreener Rais Davletkildejev ütles, et pääs finaali on hea, aga seda oleks võinud saavutada ka pisut väiksema närvikuluga. “Kuid sellest pole midagi hullu. Tegime poolfinaali väga põnevaks ja just sellised mängud karastavadki mehi kõige paremini,” sõnas ta.

Finaalseeriat, kus narvalaste vastaseks on Tartu Kalev Välk, mängitakse kolme võiduni. Kaks esimest mängu peetakse 21. ja 29. märtsil Tartus. Narvas kohtutakse 1. aprillil ja vajaduse korral ka 4. aprillil. Kui siis on mängude seis viigis, toimub otsustav kohtumine 5. aprillil taas Tartus.

Davletkildejev oli finaalide eel murelik meeskonna koosseisu kokkusaamise pärast, sest ta ei saa kasutada mitmeid oma noori, kes valmistuvad samal ajal Eesti koondises maailmameistrivõistlusteks. “Kõik kogenumad mehed ei saa ka tulla, sest on tööl elektrijaamas. Neil ei ole sugugi lihtne oma öiseid vahetusi asendada. Öö otsa tööl olnud mehelt järgmisel päeval hokiväljakul väga palju oodata ei tasu. Kuid pole midagi, küll me midagi välja mõtleme, et finaalseeria huvitav tuleks. Muidugi tahaksime pika vaheaja järel meistritiitli Narva tuua,” sõnas ta.

Viru Sputnik kestis kaks kolmandikku

Vikingi kõrvaldamise järel ootamatult võimaluse poolfinaalis mängida saanud Viru Sputnik osutas Tartule laupäeval Kohtla-Järvel toimunud kohtumises visa vastupanu. Maksim Urlihh avas skoori 14. minutil ja viimane kolmandik algas kohtlajärvelaste 1:0 eduseisus. Pärast teist vaheaega tuli tartlastelt aga kiiresti viigivärav ja peagi teine ning kolmaski värav.

Järgmisel päeval Tartu lõunakeskuse jääl toimunud kohtumises oli Viru Sputniku “kütusepaak” eelmisest päevast tühi. Mängitud polnud veel kahte minutitki, kui Kalev Välk juhtis juba 2:0. Lõppskooriks jäi 13:2 Tartu kasuks.

Viru Sputnikul on aga veel  võimalus mitme aasta järel teenida pronksmedalid.  Selleks tuleb eeloleval laupäeval Tallinnas Škoda jäähallis saada jagu Pantritest.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648