Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Luna-Aleksandra jooksis ka Viljandis kõigi naiste eest pikalt ära (0)
14aastane Luna-Aleksandra Lagoda on sel sügisel naiste arvestus võitnud nii Jõhvi, Paide-Türi kui ka ümber Viljandi linna jooksu. PEETER LILLEVÄLI

14aastane Luna-Aleksandra Lagoda võitis pühapäeval ülekaalukalt naiste arvestuses ümber Viljandi linna jooksu, kevadel oli ta  naistest kõige nobedam ka ümber Viljandi järve jooksul.

Lagoda läbis 10,4 km pikkuse raja ajaga 39.08,8.  Lähim konkrent, Minna Kuslap, jõudis  finišisse minut ja 41 sekundit hiljem ehk edumaa oli kasvanud suuremaks kui pool kilomeetrit. Üldarvestuses oli Luna-Aleksandra kümnes – teda suutsid edastada vaid üheksa meest. Jooksu võitnud, tänavu EMil 3000 meetri takistusjooksus Eesti rekordi püstitanud ja finaali jõudnud Kaur Kivistik, oli temast vähem kui seitse minutit kiirem.

Meeste arvestuses oli nagu eelmisel pühapäeval Paide-Türi rahvajooksul taas kõige kiirem idavirulane Luna-Aleksandra 12aastane vend Timur-Daniel, kes jõudis ajaga 41.53,6  finišisse üldarvestuses 29ndana. Idavirulaste konkurentsis edestas Timur-Daniel ligemale 20 sekundiga jooksuveteran Sander Osvetit, kes sai Viljandis esikoha vanuseklassis M50.

Võitude kollektsiooni täiendas Luna-Aleksandra Lagoda ka laupäeval Pärnumaal, tulles Eesti karikavõitjaks murdmaajooksu 2 km distantsil vanuseklassis U16.

Samal võistlusel esinesid hästi ka Sillamäe Kalevi noored. Jekaterina Mirotvortseva võitis esikoha 3 km rajal vanuseklassis U18 ja Saina Mamedova 4 km rajal klassis U20. Samal distantsil sai kolmanda koha Jelizaveta Ševtsova. Klubide arvestuses sai Sillamäe Kalev kolmanda koha. Murdmaajooksu karikavõistlustel osalesid 28 kergejõustikuklubi esindajad.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.