Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kohtla-Järve tegi jälle Narvale ära (0)
Viru Sputniku kapten Maksim Urlihh viskas laupäevases mängus kaks väravat. Pildil olev tabamus kolmandal kolmandikul osutuski seekord otsustavaks võiduväravaks. Viru Sputniku kapten Maksim Urlihh viskas laupäevases mängus kaks väravat. Pildil olev tabamus kolmandal kolmandikul osutuski seekord otsustavaks võiduväravaks.

Kui viimastel aastatel on põliste hokikantside Narva ja Kohtla-Järve omavahelistes duellides edu saatnud põhiliselt piirilinna meeskonda, siis tänavu on kolmest mängust kahes võitjana platsilt lahkunud Viru Sputnik.

Enne laupäeval Kohtla-Järve jäähallis toimunud kohtumist olid Eesti meistrivõistlused jõudnud poole peale ja esikohal oleva Narva PSK edu kolmandal kohal püsiva Kohtla-Järve Viru Sputniku ees oli juba 12 punkti. Arvestades, et meistrisarjas heitlebki tänavu medalite pärast vaid kolm klubi, pidi Kohtla-Järve selle mängu ilmtingimata võitma, et säiliks võimalus hooaja teises pooles veel meistritiitlit püüda.

Kullalootus jäi ellu

Viru Sputniku mängiv treener Anton Nekrassov tunnistas, et ütles mängu eel riietusruumis meestele, et selles kohtumises tuleb heas mõttes surra väljakul, sest muidu pole enam põhjust kuldmedalile mõelda. “Võit tuligi tänu sellele, et kõik mängijad andsid endast kõik. Meeskond oli selleks kohtumiseks väga hästi keskendunud ja suutsime vastasele oma mängu peale suruda,” sõnas ta.

Tasavägiselt kulgenud kohtumine meenutas Kohtla-Järve ja Narva hokilahinguid oma parimatest aegadest 30-40 aastat tagasi, mil iga nende kahe linna vaheline hokimatš oli kogu linnas suursündmus. Pealtvaatajaid polnud küll tuhandetes, ent ka 250 poolehoidjat tegid jäähallis kõva lärmi. Lõpuvile kõlades rõkkas publik rõõmust ning Viru Sputniku hokimehed said käed üles tõstetult end uhkelt kangelastena tunda.

Viru Sputnik läks avakolmandikul Maksim Borovikovi ja Maksim Urlihhi väravatest kohtumist juhtima. Kohe esimese vaheaja järel tuli Georgi Vassiljevilt vastuvärav. Sergei Novikov kasvatas seejärel jälle eduseisu suuremaks, kuid Aleksandr Bogdanov tegi enne viimasele vaheajale minekut taas seisu põnevaks. Kolmanda kolmandiku alguses kasutas Viru Sputniku kaitsjate prohmaka ära Nikita Minin. Kuid vähem kui kahe minuti pärast kasvatas taas Novikov Kohtla-Järve eduseisu. Veel kaks minutit hiljem viskas oma teise värava selles mängus ka Urlihh. Ent Narva polnud murtud ja ühe lõi Kirill Iljin kõigest pool minutit hiljem vastu.

Viimased kümme minutit möödusid närvesöövalt, kuid Viru Sputnik pidas vastu ja suutis nappi edu hoida ning teenis kodupublikult pika skandeerimise: “Molodtsõ,molodtsõ…”

Võrdsed meeskonnad

Narva meeskonna peatreener Rais Davletkildejev tunnistas, et Viru Sputnik on sel hooajal hoopis teisest puust meeskond kui mullu. “Täna jäime neile kiiruses alla. Meil oli ka ebaõnne, kuna ei suutnud päris mitmeid häid väravaolukordi ära kasutada,” ütles ta, tehes samas etteheiteid ka peakohtunik Toivo Tilkule, kes tema arvates esimesel kolmandikul põhjendamatult Narva mängijaid järjepanu trahvipingile saatis.

Samas möönis Davletkildejev, et kõik kolm medalite pärast tänavu heitlevat meeskonda on taseme poolest üsna võrdsed. “Meil on küll tabelis väike edu ees, kuid pooled mängud on veel ees. Ega me neid punkte praegu väga ei vaatagi. Põhiline, et meie oma noored saaksid mängida,” sõnas ta, lubades lähiajal meeskonnaga liita ka kaks 15aastast poissi.

Vaatamata väärt võidule Narva üle tõdes Nekrassov, et meeskonnal on arenemisvaru veel kõvasti. “Iga mänguga läheme natuke paremaks. Meil on jääl liiga vähe üksteisemõistmist. See tuleb sellest, et mängijad on laiali ja trennideks saame väga harva kõik kokku,” tunnistas ta.

Külm dušš pühapäeval

Sel hooajal on Viru Sputnikuga liitunud ka Kohtla-Järvelt võrsunud Eesti koondise mängijad Vassili Titarenko ja Maksim Semjonov. Treeneri sõnul ei näe ta probleemi, et need mehed pole seni veel nii palju skoori teinud, kui publik ründetähtedelt ootab. “Nad tõmbavad oma mänguga vastastelt väga palju tähelepanu endale ja tänu sellele avanevad teistel võimalused end näidata,” märkis Nekrassov, kelle hinnangul on tänavusel hooajal kõige suurema arengusammu teinud noored kaitsjad: 17aastane Pavel Prokopenko ja 19aastane Andrei Krupin.

Et Viru Sputnik veel väga hästi ei lenda, sai kinnitust pühapäeval. Pärast juubeldavat võitu Narva üle jäädi 3:5 üllatuslikult alla väljaspool arvestust Eesti meistrivõistlustel osalevale Eesti U20 koondisele, kellega kõik klubid kohtuvad vaid ühe korra. Viru Sputnik vajus ära viimasel kolmandikul, mis kaotati 0:3. Tähelepanuväärne on, et Viru Sputniku väravas seisis selles kohtumises tartlane Urmas Koorits, kel vanust juba 46 aastat.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.