Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Kaks Ida-Viru vutimeest tulid Eesti meistriks (0)
See pilt pärineb 2017. aastast, mil Deniss Tjapkin (nr 6) ja Aleksandr Volkov (nr 10) olid vastamisi Nõmme Kalju ja Sillamäe Kalevi vahelises kohtumises. Sel laupäeval said nad mõlemad tähistada Eesti meistritiitli võitmist Nõmme Kalju koosseisus. MATTI KÄMÄRÄ

Jõhvist pärit Deniss Tjapkin ja sillamäelane Aleksandr Volkov tulid laupäeval Nõmme Kalju koosseisus Eesti tänavuseks jalgpallimeistriks.

27aastane Tjapkin liitus Nõmme Kaljuga  2017. aasta veebruaris. Ligemale kahe meetri pikkune Ida-Viru vutimees on mänginud Kaljus nii keskkaitsja kui poolkaitsjana. Tjapkin on olnud Kaljus üks kaitseliini tugisambaid, kellel on olnud suur osa selles, et meeskond ei kaotanud meistriliigas sel hooajal ühtegi mängu. Seda hoolimata sellest, et Tjapkini hooaega häirisid vigastused – enam kui kaks  kuud kestnud mängupaus tuli näiteks sisse augustist oktoobri alguseni.

Tjapkin oli platsil ka laupäevases 4:1  võidumängus Narva Transiga, kus Kalju kindlustas endale meistritiitli ja lõi ka värava. Kokku osales ta sel hooajal meistriliigas 19 mängus ja lõi kaks väravat. Lisaks oli ta 90 minuti platsil kõigis neljas Nõmme Kalju tänavuses euromängus.

Pärast ligemale viie aastast pausi oli Tjapkin esimene  Ida-Viru juurtega jalgpallur, kes pääses ka Eesti täiskasvanute koondisesse. Tänavuse aasta alguses tegi ta kaasa kohtumistes Fidži ja Uus Kaledoonia vastu.

Tjapkin alustas jalgpalli mängimist 1999. aastal Jõhvi spordikoolis ja siirdus kaheksa aastat hiljem Kohtla-Järve klubidesse JK Alko ja Lootus. 2013. aastal liikus ta Sillamäe Kalevisse, mille koosseisus võitis Eesti meistrivõistlustel pronksi ja hõbeda.

24aastane ründaja Aleksandr Volkov tegi sel hooajal kaasa 26 meistriliiga mängus, sekkudes enamikul puhkudel mängu vahetusest. Kinnituseks, et ta oli vahetusmehe rollis tõeliselt hea, on meistriliigas sel aastal löödud 10 väravat ja 7 väravasöötu.

Volkovi kõige silmapaistvam mäng oli 15. mail Tallinna Levadia vastu. Ta vahetati platsile kaks minutit enne normaalaja lõppu, mil Kalju oli 0:1 taga. Vähem kui kolme minuti pärast viigistas ta lisaminutil seisu ja minut hiljem lõi kohe ka võiduvärava. See mäng tõi olulise pöörde ka meistriliigas. Hooaega võimsalt alustanud Levadia mäng hakkas selle kaotuse järel tõrkuma, aga  Kalju võttis samas hoo üles ja kerkis  peagi liidrikohale, mida ta ei andnud käest hooaja lõpuni.

Aleksandr Volkov liitus Nõmme Kaljuga tänavuse hooaja alguses. Enne seda möödus kogu tema karjäär Sillamäe Kalevis.

Ida-Virumaaga on seotud ka Nõmme Kalju peatreener Sergei Frantsev, kes tüüris 2014. aastal hõbemedalile Sillamäe Kalevi. Nüüd lennutati Frantsev esmakordselt Eesti meistermeeskonna peatreenerina mängijate poolt õhku. Sügisel siirdus Nõmme Kalju U21 meeskonna peatreeneriks Roman Kožuhhovski, kes töötas mitmeid aastaid noortetreenerina Jõhvi klubis Phoenix, mil varem oli nimeks Lokomotiv.

Tänavuseks meistris tulnud Nõmme Kalju kogus 86 punkti. Teiseks tuli 84 punktiga, kes alistas viimases voorus 2:1 tiitlikaitsja Tallinna Flora, kes jäi 84 punktiga kolmandaks.

61 punkti kogunud Narva Trans lõpetas tänavuse hooaja neljanda kohaga, mis peaks suure tõenöosusega andma võimaluse osaleda järgmisel aastal ka euromängudes.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.