Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Jõhvis kohtub nii “Seltsimees lapse” kui ka Vene kinostaariga (0)
Julia Aug teleseriaalis “Jekaterina” Jelizaveta I kehastamas.
KAADER FILMIST 

Esmaspäeval, 26. märtsil kell 18 on Jõhvi kontserdimaja kinos verivärske filmi “Seltsimees laps” esilinastus. Sellele järgneb kohtumine Narva päritolu Venemaa filmistaari Julia Augiga, kes kehastab filmis nõukogudestunud/venestunud eestlasest koolidirektorit.

 

Leelo Tungla samanimelise raamatu järgi valminud film esilinastub alles sel nädalal.

Laps ja karm aeg 

“On aasta 1950 Nõukogude Eestis ning stalinlik terroriaparaat töötab täistuuridel − kuueaastase Leelo silme all arreteeritakse tema koolidirektorist ema. “Kui sa oled hea laps, siis tulen ma varsti tagasi,” on ema viimased sõnad, kui ta püssimeeste vahel ära viiakse.

Leelo püüabki kõigest väest hästi käituda, aga ema ei tule ikka koju. Nii sugeneb lapse hinge hirm, et just tema on ema äraviimises süüdi. Mõistmatus aina süveneb, sest “heal” ja “halval” pole sellel segasel ajal justkui enam õiget tähendust. Miks on sinimustvalge ühtäkki keelatud? Kes on rahvavaenlane ja miks hirmus enkavedeelane ümber nende kodu luusib? Kas pioneer olla on au- või häbiasi?

Selles kummalises kahepalgelises maailmas püüab Leelo ema tagasituleku nimel olla võimalikult tubli, kuid satub üha uutesse sekeldustesse ning aina segasem näib seegi, mida hea laps olemine tegelikult tähendab,” kõlab filmi sünopsis.

Režissöör Moonika Siimetsa esimene täispikk mängufilm põhineb armastatud kirjaniku Leelo Tungla autobiograafilistel romaanidel “Seltsimees laps ja suured inimesed” ning “Samet ja saepuru”.

Siimets rääkis Põhjarannikule, kuidas ootas Tungla reaktsiooni valminud filmile. Kirjanik olevat olnud liigutatud ja… võtnud asja väga isiklikult − on ju tegu tema looga.

Narvas sirgunud staar 

Praegu Venemaal kuulsuse tipul oleva näitlejanna Julia Augiga kohtus režissöör esmalt ajakirjanduse veergudel ning talle tundus kohe, et Eesti juurtega põneva tüpaaži ja energeetikaga näitlejanna sobiks “Seltsimees lapse” filmi. Järgmisena osales Siimetsa elukaaslane filmi “Intiimsed kehaosad” võtetel Moskvas ja temagi soovitas Augi − teadmata Siimetsa juba varasemat plaani näitlejannaga.

Vene näitleja ja lavastaja Julia Aug sündis 8. juunil 1970 Leningradis, aga kasvas üles Narvas ja on õigusjärgne Eesti kodanik. Aastal 1993 lõpetas ta Andrei Andrejevi käe all näitlejana Leningradi riikliku teatri-, muusika- ja kinoinstituudi. Teise kõrghariduse omandas ta aastal 2007 lavastajana Venemaa teatrikunsti akadeemias. Seejärel asus ta õppima kõrgematele stsenaristide ja režissööride kursustele.

Aug töötas aastatel 1993-2004 Peterburis Brjantsevi-nimelises noorsooteatris. Enim tähelepanu pälvinud mängufilmid, kus ta on mänginud, on teiste seas Aleksei Fedortšenko “Tsiitsitajad” (“Ovsjanki”) ja Aleksei Tšupovi “Intiimsed kehaosad” (“Intimnõje mesta”). Jelizaveta I rolli eest kuulsast tsarinnast kõnelevas 11osalises teleseriaalis “Jekaterina” pälvis ta Venemaa tähtsaima teleauhinna Tefi.

Põhjarannikus ilmus 2010. aasta novembris intervjuu Augiga pealkirja all “Tarkovskilik poeesia filmis “Tsiitsitajad””.

Filmis “Seltsimees laps” näitlevad Helena Maria Reisner (Leelo), Tambet Tuisk (Leelo isa), Eva Koldits (Leelo ema), Juhan Ulfsak, Liina Vahtrik, Lembit Peterson, Maria Klenskaja, Julia Aug, Maria Avdjuško ja paljud teised.

Pilet seansile, mis sisaldab ka põnevat kohtumist, maksab 5/4 eurot. Filmil on venekeelsed subtiitrid ning kohtumisel räägitakse nii eesti kui ka vene keeles.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648