Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Ida-Virumaa tantsib erilistes paikades (0)

 

Eelseisval nädalavahetusel toimub aktsioon “Ida-Viru tantsib” 13 paigas. ERAKOGU 

Ida-Virumaa ühineb EV100 suurprojektiga “Eesti tantsib”. Idavirulased tantsivad nädalavahetusel Metsatöllu hiti järgi ja see jäädvustatakse 13 põnevas kohas, kuhu oodatakse nii kaasatantsijaid kui kaasaelajaid.

 

“Ida-Viru on Eesti seiklusmaa − siin on kõige ägedamad vaated ja seiklused. Ida-Viru tants saigi inspireeritud siinsetest ikoonilistest vaadetest,” ütles Ida-Viru turismikoordinaator Kadri Jalonen.

“Tantsime nädalavahetusel kõrgel pankrannikul, kaevandusmuuseumis maa all, Kiviõli seikluskeskuses mäe jalamil, Narvas Euroopa Liidu piiril ja mujal. Kõik huvilised on oodatud kaasa tantsima,” lisas ta.

Ettevõtmise “Eesti tantsib” raames sündinud tantsud on kingitused riigi sajandaks sünnipäevaks. Idavirulased valisid esitamiseks välja nüüdisaegse tantsu Metsatöllu “Oma laulu ei leia ma üles” saatel (koreograafia lõid Külli Roosna ja Kenneth Flak). Eestantsijad on seiklusmaa Ida-Viru noorte tantsutrupp Viis Tähte ja tantsu seadis selle juht Ainiki Seppar.

VAATA VIDEOST: Metsatöll & RAM “Oma laulu ei leia ma üles” 

Jalonen selgitas, et tegu on vabatahtliku aktsiooniga, et anda tantsu armastavatele inimestele võimalus tantsida erakordsetes paikades. “Eesmärk pole perfektne koreograafia, vaid et oleks tore ja põnev. Seetõttu on loodud ka väga lihtsustatud liikumine, mida saavad kaasa teha kõik. Usun, et tantsijad avastavad endale nii mõnegi uue koha.”

Tantsu võtab videosse Ida-Viru noorte algatatud Seiklusmaa TV; video läheb ERRi ja Facebooki Ida-Viru sõprade lehele.

“Teen laulupikkuse video. Igast kohast tulevad lühikesed meeleolukad klipid, et vaatajatel oleks huvitav jälgida,” selgitas operaator Britta Merirand.

Kus saab kaasa tantsida? 

Laupäeval, 21. juulil tantsitakse: 

* kell 10 jõhvikapromenaadil Jõhvis,

* kell 11.30 Toila-Oru pargis lossiplatsil,

* kell 12.15 Toila spaa treppidel,

* kell 13.30 kõrgel pankrannikul Päite pangal,

* kell 14.30 salapärase Sillamäe treppidel,

* kell 16 Eesti pikimal mererannal Narva-Jõesuus Meresuu spaa rannas,

* kell 17 Narva linnuses festivalil “Baltic Sun”,

* kell 18 Narvas Kreenholmis.

Pühapäeval, 22. juulil tantsitakse 

* kell 10 vee peal Aidus sõudekanali juures,

* kell 12 mäe jalamil Kiviõli seikluskeskuses,

* kell 13 maa all Eesti kaevandusmuuseumis,

* kell 16 Eesti pikimal rannal − Peipsi põhjarannikul Kauksi rannas,

* kell 18 Kohtla-Järve kultuurikeskuses.

 

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648