Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Ida-Viru klubide vägev start (0)
Sillamäe Kalev pakkus oma poolehoidjatele närvikõdi, jäädes avapoolajal Paide vastu kaotusseisu, kuid lõpuks võeti kindel 4:1 võit ja mängijad said pead püsti oma toetajaid tänada.

Eesti jalgpalli meistriliiga avavooru järel on tänu suurtele võitudele tabeli kahel ülemisel real Ida-Viru klubid Narva Trans ja Sillamäe Kalev.

Olgugi et vastasteks polnud eeldatavad medalinõudlejad, peaksid avamängu kolm punkti ja arvukalt löödud väravad olema  nii Sillamäe Kalevile kui Narva Transile  algavaks hooajaks heaks märgiks.

Vaheajaks 5:0 ees

Narva Trans pani oma ülemvõimu meistriliiga uustulnuka Pärnu linnameeskonna vastu maksma juba avavilest saati. 19. minutiks oli skoor 3:0 ja enne vaheajale minekut lõid narvalased veel kahel korral palli pärnakate väravavõrku. Nii suures eduseisus võttis Trans mängu juba kergemalt ja lasi teisel poolajal endale kaks väravat vastu lüüa.

Narva Transi presidendi Nikolai Burdakovi sõnul jäi tal avamängust kahetine tunne. “Esimesel poolajal näidati suurepärast mängu. Teisel kadus keskendumine ära, mida ei tohiks endale sõltumata eduseisust lubada,” ütles ta.

Burdakovi sõnul peaks avamäng andma meeskonnale enesekindlust ja hea oli seegi, et kõik ründajad − Zils, Škinjov ja Kilikevitš − said jala valgeks. “Tõsisemaid järeldusi saame aga teha mõne nädala pärast, kui oleme mänginud järjest mitme tugevama vastasega,” jäi klubi president suurele võidule vaatamata kahe jalaga maa peale.

Sillamäe tegi elu keeruliseks

Sillamäel seevastu ei kulgenud esimese võidu võtmine sugugi sama pingevabalt. Esimesel poolajal vallati küll rohkem palli, kuid esimesena avas skoori ja sai endale ka meistriliiga tänavuse hooaja avavärava lööja au hoopis Paide linnameeskonna mängija Sander Rõivassepp, kes 24. minutil kasutas ära segaduse Sillamäe kaitseliinis.

Minut aega hiljem skoorisid hoogu sattunud järvamaalased taas, aga seekord juba oma väravasse, kui kaitsjad ei leidnud oma väravavahiga mõistmist. Kalev rünnakuüritused sumbusid enamasti trahvikasti juures ja ohtlikke olukordi tekitada ei õnnestunudki.

Selliste sündmuste kulg andis tribüünil Sillamäe publikule põhjust meenutada eelmise hooaja väravakütti, nüüd Indoneesias mängivat Jevgeni Kabajevit, kes oli kiire ja oskas hästi avaneda. Samuti kõlasid etteheited kaitsetööle ja väravavahile.

Sidorenkovi täpsed tsenderdused

Teisel poolajal muutusid Kalevi rünnakud aktiivsemaks ja värava hõngu oli värskete meretuulte linna staadioni kohal tunda märksa tugevamalt. Ohtlikke teravusi lõid Kirilo Silitš ja Aleksandr Dubõkin. Andrei Sidorenkovi tsenderdustest, nurga- ja karistuslöökidest leidis pall üha sagedamini oma meeskonna mängijate peanuppe. Keskkaitsja Igor Tšeminava sai näiteks kolmel korral ohtlikult löögile.

Sillamäe Kalevi viis kohtumist juhtima Aleksandr Dubõkini täpne löök värava alumisse nurka, kust pall postipõrkest võrku lendas. Kahe järgmise värava eeltöö tegi ära Sidorenkov, kelle poolt karistusalasse saadetud kõrged pallid sai kätte Jaroslav Kvassov ja need väravasse suunas.

Kui ukrainlaselt Kvassovilt oodatakse, et just temast saab sel hooajal Kabajevi väärikas asendaja, siis avavooru järel on ta igatahes väravalöömise graafikust eest − kaks väravat on juba kirjas.

Kaitse vajab parandamist

Kalevi peatreener Sergei Frantsev tõdes, et hooaja esimesed mängud on alati rasked, kuna kõik vastased, sõltumata tasemest,  tulevad vastu hea emotsiooniga ja on tahtmist täis. “Päris rahule ma oma meeskonnaga ei jäänud. Kõik ei tulnud veel välja nii, nagu oleks pidanud. Kuid mängijad näitasid iseloomu ja tänu sellele õnnestuski meil mängukäiku murda ja võit kätte saada,” rääkis ta.

Ta lisas, et rünnakuid püütigi rohkem üles ehitada Sidorenkovi kaudu vasakult äärelt. “Jumal tänatud, et meil nii välja tuli,” sõnas ta, kiites ka Kvassovit. “Pärast Jevgeni Kabajevi lahkumist oleme oma mängujoonist pisut muutnud. Kuid asendamatuid mängijaid jalgpallis pole. Me teame, et Jaroslav on heal tasemel mängija, ja täna ta seda ka tõestas.”

Samas möönis Frantsev, et avamängus sai kinnitust, et meeskonnal on kaitses probleeme. “Hakkame mõtlema, kuidas edasi minna. Õnneks on meil võimalik mängijaid roteerida. Otsime veel optimaalset varianti,” märkis ta, tundes seejuures rahulolu, et meeskonnasisene konkurents on tugevnenud.

Endise koduklubi vastu

Paide eest jooksis sini-punatriibulises särgis platsile Vjatšeslav Zahhovaiko, kes kaks viimast hooaega kuulus Sillamäe Kalevi ridadesse. “Füüsiliselt oli kindlasti raske. Olen vaid kaks nädalat trenni teinud ja see oli mul alles teine mäng pärast 11 kuu pikkust  pausi. Psühholoogiliselt olen samuti ettevaatlikum,”rääkis raskest põlveoperatsioonist taastunud Zahhovaiko, kes mullu oli vigastust ravides Sergei Frantsevi parem käsi, aidates tal tundma õppida Eesti meistriliigas mängivaid meeskondi.

Sillamäe Kalevit tunneb Zahhovaiko läbi ja lõhki. “Me teadsime, et peame kaitses kõvasti vaeva nägema. Teadsime, et nad  mängivad kiiresti tsoonidesse. Teadsime, et nad lahendavad ohtlikult standardolukordi. Aga ikkagi löödi meile peaaegu kõik väravad  standardolukordadest. See juhtus meie kehva keskendumise ja loiu oleku tõttu,” tõdes ta.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.