Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Esimesel veerandil tunnistusel kehvad hinded (0)
Sillamäe Kalevi ründaja Jaroslav Kvassov on seitsme tabamusega meistriliiga suurim väravakütt. Viimati skooris ta reedel Tartu Tammeka vastu.

Eesti meistriliiga avaveerandil jäi mõlema Ida-Viru klubi punktisaak loodetust väiksemaks ja tänavuseks hooajaks seatud eesmärkide saavutamiseks pole edaspidiseks enam palju eksimisruumi jäänud.

Avaringi viimases voorus suutis Narva Trans meistriliiga liidrile  Nõmme Kaljule südi vastupanu osutada 50 minutit.

Trans ei saa palli väravasse

Avapoolajal jäädi küll kaitsjate eksimusest 0:1 taha, kuid teise poolaja alguses kasutas Vitali Andrejev omakorda ära olukorra, kus Kalju väravavaht Vitali Teleš ja keskkaitsja Alo Bärengrub üksteist ei mõistnud, napsas nende vahelt palli ja lõi selle teravale nurgale vaatamata täpselt tühja väravasse.

Seejärel tabas aga 15 minuti jooksul Transi üks häda teise järel. Esmalt pidurdas Eesti koondise kogenud poolkaitsja Joel Lindpere löögi trahvikastis Narva kapteni Roman Nesterovski käsi. Penalti realiseeris Hidetoshi Wakui. Mõned minutid hiljem pääses kaitsjate poolt üksi jäetud Lindpere enam-vähem samast kohast uuesti löögile. Seekord ei jäänud ette ühtegi kätt ega jalga ja pall maandus värava nurgas. 1:3 kaotusseisu jäädes said kaheminutilise vahega teise kollase kaardi Nesterovski ja ründaja Vitalijs Zils. Trans pidi üheksakesi mängima üle paarikümne minuti ja selle aja jooksul õnnestus Kaljul veel üks värav lüüa.

“See õnnetu penalti rikkus kogu mängu ära. Kuni selle hetkeni oli mäng võrdne ja me ei jäänud Kaljule millegi poolest alla,” tõdes Transi peatreener Aleksei Jagudin.

Avaringiga, kus Trans sai üheksast mängust vaid ühe võidu ja tegi neli viiki, ei saa Jagudini sõnul aga kuidagi rahul olla. “Mängupildi poolest ei jäägi me teistele klubidele eriti alla. Oleme loonud peaaegu igas mängus vähemalt 4-5 head väravavõimalust, aga otsustavad löögid väravasse ei õnnestu,” arutles ta, leides, et selle taha jäid saamata võidud nii Paide ja Viljandi kui ka Sillamäe üle.

Jagudini sõnul näeb meeskond trennides rünnakute realiseerimisega kõvasti vaeva, kuid soovitud tulemust seni pole. Kas olukorda võib päästa nädal tagasi Transiga liitunud Venemaa noor ründaja Dmitri Barkov? “Trennides on ta küll jätnud hea mulje, aga loeb see, mida ta mängudes tegema hakkab. Enne pole mõtet midagi ennustada,” ütles Jagudin, kes peab tõenäoliseks, et uus ründaja tuleb platsile juba eelseisval reedel, kui Trans võõrustab teise ringi avavoorus taas Nõmme Kaljut.

Jagudini sõnul on Transi varumeeste pink praegu punaste kaartide ja vigastuste tõttu väga lühikeseks jäänud. “Võib-olla üheks meie puuduseks ongi olnud liiga nõrk meeskonnasisene konkurents,” sõnas peatreener.

Tõsised jutud Sillamäel

Sillamäe Kalev pani avaringile võiduka punkti kindla 4:0 võiduga Tartu Tammeka üle. Kaks väravat lõi Daniil Ratnikov ning ühe lõid Kõrõlo Silitš ja Jaroslav Kvassov − viimane kerkis seitsme tabamusega meistriliiga suurimaks väravakütiks.

Kalev tõusis viimase võiduga tabeli kolmandale reale, ent avaringist vaid võitudega läbi tulnud Nõmme Kaljust jäädakse maha juba 11 punkti.

Kalevi presidendi Aleksandr Starodubtsevi sõnul ei ole ta meeskonna hooaja algusega sugugi rahul ning ta on seda väljendanud ka peatreener Sergei Frantsevile. “Oleme meeskonda kõvasti panustatud, aga loodetud tulemusi pole. Treeneril pole õnnestunud uusi mängijaid meeskonda sulandada. Ühtset mängujoonist ei ole,” kõlas presidendilt karm hinnang.

Tema sõnul toimub neljapäeval tõsise jutuga  koosolek, kus kõigile mängijatele seatakse personaalsed ülesanded järgnevaks hooajaks.

Samas otsib Kalev ka uusi mängijaid. Põlvetrauma tõttu on hooaja lõpuni rivist välja leedulasest poolkaitsja Darius Miceika. “Tema kohale vajame kindlasti asendajat. Samuti otsime ründajat. Kvassov on küll liiga suurim väravakütt, aga need väravad on ta löönud vaid mängudes nõrgemate klubidega,” sõnas ta, märkides, et Kalevi pilgud on pööratud Tšehhi ja Hollandi mängijate suunas.

Kas Sillamäe meeskonda võib naasta  mullune “väravamasin” Jevgeni Kabajev, Starodubtsev esialgu öelda ei oska. “Tema olukord Indoneesias on segane. Meistrivõistlusi seal tänavu ei tule. Sealne klubi jätkab siiski osaliselt talle  palga maksmist. Kabajeviga hoiame sidet − kõik on võimalik, aga midagi kindlat pole,” võttis ta teema kokku.

• This field is for validation purposes and should be left unchanged.