Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Eesti meistritiitel tuleb 15 aasta järel taas Narva (0)
Narva Paemurru spordikooli võidule lisab kaalu, et meeskonda kuuluvad eranditult vaid oma hokikooli kasvandikud.  Narva Paemurru spordikooli võidule lisab kaalu, et meeskonda kuuluvad eranditult vaid oma hokikooli kasvandikud. 

Ühel Eesti põhilisel jäähokikantsil tuli täiskasvanute meistritiitli võitu oodata 15 aastat, kuid nüüd on see käes: pärast Kohtla-Järve Viru Sputniku alistamist 5:1 on Narva PSK kaks vooru enne meistrisarja lõppu teistele püüdmatu.

 

Võidumängus toetas narvalasi koduhallis ligemale tuhat poolehoidjat ja sellest oli kasu. Kui veel viimasele vaheajale minnes oli PSK-l vaid napp 2:1 edu, siis viimasel kolmandikul pandi üks käik juurde ja löödi litter Viru Sputniku väravasse kolmel korral.

Edu valem on kiire tempo

Narva PSK peatreener Rais Davletkildejev tõdes, et kuigi Eesti meistrisarjas heitles medalite pärast tänavu vaid kolm meeskonda, on nad taseme poolest küllaltki võrdsed ning enamik mänge olid põnevad ja tasavägised.

“Meie eeliseks oli, et mängisime nelja viisikuga. Nii viimases kohtumises kui ka mitmetes eelnevates õnnestus meil just viimasel kolmandikul mäng oma kasuks pöörata. Oli näha, kuidas vastased hakkavad ära vajuma, aga meie suutsime ikka kiiret mängutempot  hoida. Noored ajavad kiiruse üles ja kurnavad vastased ära, kogenud mängijad teevad skoori,” rääkis ta edu valemist.

Davletkildejev ise tuli mängijana Eesti meistriks esimest korda 1974. aastal Narva Kreenholmi koosseisus. Nüüd − 42 aastat hiljem − tüüris ta Narva meeskonna treenerina täiskasvanute meistritiitlini.

Kõige rohkem tunneb ta heameelt, et erinevalt kahest konkurendist − Kohtla-Järve Viru Sputnikust ja Tallinna Pantritest − koosneb Narva PSK meeskond eranditult kodulinna hoki koolkonna kasvandikest. “Kõik on meie oma spordikooli õpilased või selle vilistlased,” tundis Davletkildejev uhkust.

Treeneri hinnangul on meistrisarja kõigi meeskondade peale igas liinis parim mängija nende meeskonnas. Turniiri parim väravakütt Aleksandr Bogdanov lõi kümnes mängus 13 väravat ja andis 7 väravasöötu. “Parim väravavaht on meie Daniil Seppenen, ründaja Ilja Iljin, kaitsjate koha pealt võib vaid kaaluda, kumb on tugevam, kas meie Kirill Iljin või Pantrites mängiv Ilja Urušev,” leidis ta.

Davletkildejev on järjepidevuse huvides püüdnud igast aastakäigust mõned poisid ka linna esindusmeeskonda tuua. “Sel aastalgi mängisid mitmed 1999. aastal sündinud poisid. Nooremate puhul on vajalik vanemate nõusolek,” selgitas ta.

Davletkildejev on sel hooajal treenerina võitmas Eestis peaaegu kõike, mis võimalik. Kindla sammuga liiguvad tiitlivõidu poole ka Narva A-klassi poisid, B-vanuseklassis jagatakse liidripulka praegu Kohtla-Järvega. “Kõige keerulisem on võita Narva meistrivõistlusi, kus mul mängib 14-15aastaste võistkond. Kuid nad on tublid tehnilised poisid. Panen neile taktika paika ja nad saavad ka kogenud mängijatest jagu. Sobiva taktika valimine ja selle elluviimine on hokis väga tähtis. Niisama edasi-tagasi uisutajad tavaliselt ei võida,”  arutles ta.

Haruldane sündmus kogu maakonna jaoks

Viimati tuli Narva Eesti täiskasvanute meistriks 2001. aastal nime all Narva 2000. Ida-Virumaa jaoks on populaarsematel võistkonnaaladel Eesti meistritiitli võitmine käimasoleval sajandil olnud harukordne sündmus. Viimati tuli sellega 2010. aastal jäähokis toime Kohtla-Järve Viru Sputnik. Kui jalgpallis on medalikonkurentsi suutnud sekkuda ka Narva Trans ja Sillamäe Kalev, siis näiteks korvpallis, võrkpallis või käsipallis pole Ida-Virust meistriliigades ühtegi võistkonda.

Kuidas suurt võitu Narvas tähistatakse, Davletkildejev eile veel öelda ei osanud. “Siiamaani pole õnnitlejaid väga palju olnud. Kuid et ligemale tuhat inimest käib meie mänge vaatamas, siis küllap see võit ikka korda läheb.  Püüame poistele ühe õhtu korraldada, kui selleks raha leiame, ja võib-olla kingime ka mõne kontserdi pileti,” rääkis ta meistritiitli võitmise tähistamise plaanidest.  “Aga enne on vaja meil pidada kaks mängu ja medaleid pole me ju veel kätte saanud.”

Kas Ida-Virumaal õnnestub tänavu võtta Eesti meistrivõistlustel kaksikvõit, peaks selguma 12. märtsil, mil Kohtla-Järve Viru Sputnik võõrustab koduhallis Tallinna Pantreid, kel on praegu küll medaliarvestuses kaks punkti vähem, kuid lisaks veel ees üks mäng Narvaga.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648