Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 687
Saada vihje
Alice Tisler is not dead (0)

 

Alice Tisler proovis Bonzo poolt vaadatuna: Elmar Sats (kitarr), Janek Pahka (vokaal) ja Anti Allaste aka Punti (basskitarr).
IGOR BRONŠTEIN 

Rakvere teatri ruumides toimuvad regulaarselt omal ajal Kohtla-Järvel sündinud punkbändi Alice Tisler proovid, sest ansambel kavatseb vähemalt septembriks, oma 30. sünnipäevaks taas publiku ette astuda.

 

Juristist munitsipaalpoliitik Janek Pahka Janek Pahka õigusbüroost võtab omaks, et tema ongi “süüdi” surnud kommunisti Alice Tisleri nime kandva, vahepeal varjusurmas viibinud bändi reanimeerimises.

Kirev koosseis 

Bänd on varem ka korraks reanimeerunud − seda 2007. aastal kontserdi tarvis Kultuurikatlas, kus toimus tollal omakorda ansambli Velikije Luki 25. sünnipäeva kontsert. Aga enne seda esines bänd viimati 1990. aastate alguses.

Praeguseks on bändi liikmete keskmine vanus 45 eluaasta ligi − seega moodustasid ansambli 1988. aastal parajad kõurikud. Kõik algliikmed − peale Rakvere poisi Bonzo − olid kaevurilinna poisid. Bonzo on jällegi liikmeist ainus, kel muusika ongi ka põhi- ehk niinimetatud rahatööks saanud − praegune ansambli Kõrsikud liige on maha saanud koguni kaheksa albumiga.

Anti Allaste on jällegi läbi aastate basskitarri mänginud − küll enda jaoks, aga see pole lasknud rooste minna. Omaaegne bändi kitarrist ja hilisem ajakirja Kroonika peatoimetaja Margus Müil on aga hoopiski parematele jahimaadele rännanud − see tähendab, et pole surnud, aga losutab Kanaaridel palmi all. Nõnda tema bändi comeback´is ei osale.

Praegu toimuvad proovid Rakvere teatris sagedusega kaks korda kuus. Esimene kindel Alice Tisleri ülesastumine leiab aset septembris Jõhvis asuvas Vanameistri pubis. Bändimehed põhjendavad kohavalikut sellega, et just Jõhvis sai ka algust tehtud. Vanameistri pubist on üldse saanud tore esinemispaik, sest seal on paar korda üles astunud Sõpruse Puiestee ja korra ka J.M.K.E. ning Vennaskond. Punk koht seega!

Bändi tahetakse kaasata ka peagi aset leidva kirjandusfestivali “Prima Vista” raames, mis tänavu otsapidi ka Jõhvi jõuab − aga vaat see pole veel sugugi kindel, kas Alice Tisler sinna jõuab. Tisler peaks 21. septembril üles astuma ka Tallinnas Psychoterrori plaadiesitluskontserdil.

Ehtne garaažibänd 

Kuidas iseloomustab omaaegset Alice Tislerit praegune soliidne jurist, aga hingelt ikka surnud kommunisti nimelise bändi laulja Janek Pahka? “Ega me mängida keegi osanud − vahest Punti oli erand − ja laulda ei osanud ma ei siis ega oska siiamaani − ma ei pea viisi. Aga Alice Tisler läks rahvale peale. 1988. aastal oli tegu kindlasti ühe vaieldamatu rahvalemmikuga,” räägib Janek.

Mis on siis ajas muutunud? “Peale minu lauluoskuse ilmselt kõik. Meie juubeliks kokku tulnud koosseisus on trummar, kes tunneb oma tööd. Ja uus kidramees, Rakvere teatri staažikas helitehnik Elmar Sats on proff. Kvaliteet on seega oluliselt parem,” arvab mees.

Bänd sai omal ajal nime selle järgi, et Tallinnas käies tavatsesid Kohtla-Järve nn teise põlve punkarid (esimesed olid pungikroonik Trubetsky järgi Ivar Hallik, Raul Saaremets, Teet Korsten, Uno Laur) peatuda Tatari tänaval elanud legendaarse ja varalahkunud punkari Mätta aka Ülari Olliku juures kodus. Mätta majal oli Alice Tislerile pühendatud mälestustahvel. Sealt sündis ka bändi seksikas nimi.

Kui vahepeal ühendasid kahte Virumaad vaid Padaorg ja Virumaa kirjandusauhind, siis nüüdseks on selleks ka Alice Tisler. Mõeldes pungi- ja indie-fossiilidele, võib öelda, et kõik vanad elukad ärkavad taas nagu pärast Kristuse teist tulemist − Röövel Ööbikust, Psychoterrorist, J.M.K.E.-st ja Vennaskonnast Alice Tislerini välja. “Punk`s not dead” − leiab Janek nähtuse iseloomustamiseks õige väljendi.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data03/virt1864/domeenid/www.pohjarannik.ee/arhiivpr/wp-content/plugins/adrotate-pro/adrotate-output.php on line 648